Zdrogovaný cizinec na Rychnovsku naboural policejní auto a bodal do něj nožem: Zničil i policejní celu

Zdrogovaný cizinec na Rychnovsku naboural policejní auto a bodal do něj nožem: Zničil i policejní celu  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
31. prosince 2018
13:05

Zdrogovaný cizinec v neděli odpoledne v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku naboural do zaparkovaného policejního auta a pak do něj bodal nožem. Po zadržení v policejní cele poškodil větrací zařízení a oblečením ucpal toalety. Celkem způsobil škodu za desetitisíce korun.

Čtyřicetiletý muž se svou Toyotou Yaris v neděli ve 13:30 zabočil k budově policie v Kostelci nad Orlicí a zezadu narazil do zaparkované policejní octavie. Ta následně prorazila prosklenou stěnu vestibulu budovy. Muž pak do policejního auta začal bodat nožem s dvaceticentimetrovou čepelí.

"Po opakovaných výzvách hlídky nechal agresor nůž zabodnutý na předku kapoty a lehl si na zem. Policisté u muže použili donucovací prostředky a v poutech jej přemístili na služebnu," uvedl mluvčí hradecké krajské policie Ondřej Moravčík. Testem policisté u muže zjistili požití drog a převezli ho do nemocnice na lékařské vyšetření. Následně muž skončil v policejní cele, kterou poničil.

Policisté případ vyšetřují jako podezření ze zločinu násilí proti orgánu veřejné moci a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. "V současnosti s mužem probíhají procesní úkony a policisté se budou snažit zjistit všechny potřebné okolnosti celého případu včetně mužovy motivace k nabourání policejního vozidla," uvedl Moravčík. Dodal, že cizinec nemá žádnou vazbu na nedalekou rychnovskou průmyslovou zónu a regionem projížděl náhodou.

tomik007 ( 31. prosince 2018 14:18 )

Czobolandjan nebo sovjet

honzazchaIoupky ( 31. prosince 2018 13:46 )

doufám, že dostal pořádnou gumoléčbu, zmetek

silen ( 31. prosince 2018 13:44 )

...cizinec?! A proč neuvedou odkud je ten cizinec?! Přece to snadno zjistili z jeho dokladů... nebo, nějakou řečí na ně snad mluvil, ne? Takhle si můžeme představovat, že to byl třeba slovenský cikán, arabský muslim, čínský zemědělec, americký milionář... Soud s ním asi žádný nebude, protože ho pustí na kauci a ten se hned vypaří někam na ostrov v Polynésii... a čau pipi!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud