Policisté pronásledovali zfetovaného řidiče: Semafory neřešil: Ujížděl v kradeném autě!

Před policisty ujížděl řidič přes louky i pole (ilustrační foto).  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
27. prosince 2018
15:24

Několik kilometrů pronásledovali ostravští policisté o Štědrém dni sedmadvacetiletého muže, který jim ujížděl v kradeném automobilu. Později se ukázalo, že je navíc pod vlivem drog, má zakázáno řízení a byl na něj vydán příkaz k zatčení. 

Policisté se muže snažili zastavit krátce po poledni. Řidič naopak zvýšil rychlost a začal hlídce ujíždět. Policisté vůz pronásledovali ještě několik kilometrů až do Šenova. Muž během jízdy porušil několik předpisů, jel například na červenou nebo nebral ohled na zákaz vjezdu.

 Při této jízdě zřejmě nezvládl řízení a narazil do vrat objektu, pokračoval však dále po louce a následně i polem,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Když vozidlo dál nejelo, snažil se policistům utéct. Podařilo se ho ale zadržet.

„Orientační zkouška k přítomnosti drog byla pozitivní. Muži uložily soudy zákazy činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel celkově do poloviny roku 2026,“ doplnila mluvčí. Řidič přiznal, že se snažil ujet právě kvůli zákazu řízení. Byl obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muži hrozí minimálně dvouleté vězení, ale trestní sazba nakonec bude zřejmě vyšší, policisté případ stále vyšetřují.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud