Další pirát silnic ujížděl před policií: Muž z Náchodska skončil po honičce ve větvích stromu

Autor: dce - 
18. 10. 2018
12:43

Ve větvích nízkého stromu před autobazarem na Náchodsku skončil řidič, který v noci na pondělí ujížděl před policií. Honička skončila bez zranění, zato pirát silnic putoval za mříže. Známý recidivista měl totiž na 7 let zakázáno řídit, policisté u něj navíc našli podezřelou krystalickou látku.

Podobně jako v jiných případech, i zde policisté jen prováděli běžnou noční hlídku v náchodských ulicích. Chtěli zkontrolovat i jednoho řidiče, jenže ten nezastavil a začal před nimi ujíždět směrem na Českou Skalici.

"Při jízdě ve vysoké rychlosti (až 180 km/h) předjížděl vozidla před sebou a dalšími nebezpečnými manévry na silnici ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Video Pirát silnic ujížděl před policií na Náchodsku - Policie ČR
720p 360p

Řidič se policisty snažil setřást, a tak se rozhodl odbočit vlevo na vedlejší silnici. "Jenže odbočení ve vysoké rychlosti už nezvládl, vylétl z křižovatky do plotu blízkého autobazaru a tam havaroval. Při nehodě neutrpěl ani řidič z havarovaného vozu, ani nikdo jiný žádné zranění. Policejní hlídka, která vozidlo pronásledovala, k němu dojela a muže zadržela," popsala Prachařová.

Ujíždějícím pirátem silnic byl 55letý muž, kterému v současnosti běží sedmiletý zákaz řízení. "Při kontrole řidiče totiž policisté objevili i podezřelou krystalickou látku v plastovém sáčku a nemalý finanční obnos." Zkouška na alkohol byla negativní, testu na drogy se muž odmítl podrobit. Policisté ho na místě zadrželi a pirát silnic putoval do policejní cely.

"Policistům z minulosti dobře známý muž je recidivistou, několikrát souzený za distribuci omamných a psychotropních látek a opakované maření úředního rozhodnutí při jízdě bez řidičského oprávnění," dodala mluvčí. Muže soudce ve zkráceném řízení poslal na 20 měsíců do vězení.

Doporučujeme
flora ( 18. října 2018 15:03 )

Kdoví jak to bylo. Třeba tam bylo jen špatné silniční značení

hnusnejsvet33 ( 18. října 2018 14:26 )

Urychleně prolustrovat, zjistit jeho příbuzenské vztahy, a ještě rychle pustit.

offline ( 18. října 2018 12:52 )

Ta poslední věta to zachránila, jinak by odpoledne jezdil dál. 20 měsíců neníi moc, ale každý měsíc, kdy takový člověk nebude moci dennodenně škodit je dobrý.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud