Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Vojtěch chce povinné očkování pro šedesátníky i mediky. Čeká i na „záložáky“ a hygienu

Autor: ČTK - 
3. prosince 2021
16:40

Povinné očkování proti covidu-19 se bude týkat i strážníků městské policie, dobrovolných hasičů, mediků a studentů zdravotnických škol a dále studentů, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Vyhlášku o povinném očkování, která má platit od března příštího roku, v pátek ministerstvo odeslalo do legislativní rady vlády. Příští týden by měla vyjít ve Sbírce zákonů. Novinářům to v pátek na on-line konferenci řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Už dříve ministerstvo avizovalo, že povinné očkování proti covidu se bude týkat zdravotníků, pracovníků v sociálních službách, hasičů a policistů. Vojtěch nyní upřesnil, že ve vyhlášce budou zahrnuti i lidé, kteří se připravují na povolání zdravotníka, tedy medici a studenti zdravotnických škol.

Povinné očkování proti covidu bude podle vyhlášky také pro vojáky aktivních záloh a všechny zaměstnance poskytovatele zdravotních služeb nebo hygieny.

Video Šéfka asociace sester Šochmanová: Odmítači mezi zdravotníky jsou obrovsky nekolegiální. Povinné očkování má logiku - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) podle Vojtěcha souhlasil s tím, aby tam byli i studenti, kteří se připravují na práci v sociálních službách. Pokud bude povinnost platit pro policii, nedávalo by podle Vojtěcha smysl, aby tam nebyla městská policie. „Jsou tam jednotky dobrovolných hasičů. Ostatní skupiny jsou stejné tak, jak jsme avizovali,“ doplnil ministr.

Povinnost bude platit i pro lidi nad 60 let, s čímž nesouhlasí zástupci budoucí vlády ani vakcinologická společnost, což dnes na twitteru uvedl její předseda Roman Chlíbek. Vojtěch řekl, že k povinné vakcinaci některých skupin obyvatelstva se obrací i jiné evropské země a ČR by měla jít také touto cestou. Doplnil, že reakce Chlíbka, který zároveň vede odbornou skupinu pomáhající budoucí vládě, ho překvapila. „Jsme přesvědčeni, že je to správná cesta,“ poznamenal Vojtěch s tím, že budoucí vláda může vyhlášku změnit.

svetluvstric ( 5. prosince 2021 08:03 )

ockovat i cleny vojaku v zaloze, cili i vetsinu od padesati, no ono se brzo neco semele v tomhle polofasistickem statu, navic ted vsichni, kteri nepujdou na treti davku cyklonu, tak jim propadne tecka a spadnou mezi ovcany druhe kategorie, presto, ze ten uhrovitej mastnej zmr.ecek rikal, ockujte se, se dvema davkami uz se vas pandemie netyka, a ono? .... velky ho.no

Jano1963 ( 4. prosince 2021 17:31 )

Len fašisti si môžu dovoliť porušovať Norimberský kódex!

abcdefghijkl ( 4. prosince 2021 17:25 )

abcdefghijkl ( 4. prosince 2021 17:21 )

Tak to je všeobecně známo, že jsi vyznavač homoakcí, ale ti normální to raději jinam.
Ale zase máme výhodu, že se nerozmnožíš

abcdefghijkl ( 4. prosince 2021 17:15 )

Ten se krutě odrodil

Zobrazit celou diskusi
Další videa