Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Papežův zástupce v EU (†67) podlehl covidu. Nakazil se při návštěvě Slovenska

Autor: tsv - 
3. prosince 2021
13:22

Ve čtvrtek zemřel apoštolský nuncius pro Evropskou unii, arcibiskup Aldo Giordano, bylo mu 67 let. Ve fakultní nemocnici v belgické Lovani prohrál boj s těžkým covidem. Koronavirem se nakazil během papežovy návštěvy Slovenska, informoval server topky.sk.

Během posledního dne návštěvy papeže Františka se ve slovenském Šaštíně nakazilo hned několik desítek církevních hodnostářů. Před virem se neubránili ani kardinálové, několik dalších nunciů a tehdejší předseda Rady evropských biskupských konferencí kardinál Angelo Bagnasco. Seznam nakažených zveřejnil italský deník II Mattino.

Giordano, který zákeřné nemoci podlehl ve věku 67 let, neměl podle deníku dokončené očkování. Druhou dávku vakcíny před návštěvou nestihl. Kvůli těžkému průběhu byl přijat na jednotku intenzivní péče, kde po mnohatýdenním boji s nákazou zemřel.

Giordano se stal vatikánským nunciem pro EU v letošním květnu, kdy nahradil francouzského arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

Video  „Nouzový stav, dva týdny lockdownu a povinné očkování,“ navrhuje imunolog Hořejší  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

abcdefghijkl ( 4. prosince 2021 08:32 )

A na to jste přišla kde, že první dávka stačí?
Proboha už si ty výplody slepičího mozečku nechejte pro sebe nebo na pískoviště ke svišťům

Jarocell ( 4. prosince 2021 07:02 )

Byl očkovanej? Nebyl. Byl na SLovensku? Nebyl. Jeden italskej bulvár něco vypotí a už to jede. Čert ví kde to nachytal a od koho...

noel ( 3. prosince 2021 21:44 )

Vo svojom stanovisku KBS uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. - 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

rezacek ( 3. prosince 2021 18:15 )

Prd. Měl se očkovat.

rezacek ( 3. prosince 2021 18:14 )

Ani sochu v kostele. Ten gymnasta na kruzích, to je junior.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa