Mrazivé záběry z Brazílie: Řady vykopaných jam a masové hroby pro oběti koronaviru

Autor: ran, ČTK - 
23. května 2020
10:33

Letecké záběry na největší hřbitov v São Paulu dávají nahlédnout, jakého rozsahu dorostla epidemie koronaviru v Brazílii. K pátku celkový počet úmrtí v zemi s 210 miliony obyvatel stoupl již na 21 048 a počet nemocných nadále výrazně roste. Nakažených má největší latinskoamerická země už přes 310 000, a zařadila se tak v této smutné statistice na druhé místo za Spojenými státy americkými. 

Brazílie tak počtem nemocných v pondělí překonala Británii a jen pár dní nato, v pátek, i Rusko, uvedla agentura Reuters s odvoláním na údaje ministerstva zdravotnictví. Odborníci však upozorňují, že skutečný počet nakažených i mrtvých je zřejmě mnohem vyšší, protože největší ekonomika Latinské Ameriky testuje pomalu. 

Letecké záběry pocházejí z nejzasaženějšího města Brazílie, kterým je São Paulo. Další snímky byly pořízeny v novém epicentru země, městě Manaus, ležícím na soutoku řek Río Negro a Amazonky. „Realita je rozhodně taková, že v boji s virem výrazně prohráváme,“ řekl podle serveru Mirror ředitel koronavirového krizového centra v São Paulu Dimas Covas.

Protože je Brazílie silně katolického vyznání, lidé tam nejčastěji nechávají mrtvé pochovávat do země. Záběry na dlouhé řady čerstvých pohřebních jam působí depresivně. Na některých místech Brazilci rovnou kopou i masové hroby!

„Dny, které nás čekají, v době prázdnin, jako dovolenou tedy bohužel rozhodně nevidím. Budou totiž klíčovými v celém boji s touhle strašnou nákazou,“ dodal se smutkem v hlase Covas.

Infekce se ale rozrůstá nebývalou měrou i v dalších zemích Latinské Ameriky. Mexiko má 6 989 mrtvých a Argentina 10 649. Obě země také hlásí rekordní denní přírůstky v počtu mrtvých (Mexiko), respektive nakažených (Argentina) od vypuknutí pandemie.

 

 

 

 

alzbeta59 ( 24. května 2020 02:23 )

uroda bude bohata

mikes15 ( 23. května 2020 21:05 )

No jistěě To není jak u nás

mikes15 ( 23. května 2020 21:01 )

Přesně tak 👍

Ladic_pijan ( 23. května 2020 19:54 )

My jsme přežili i za Němců, corona nás nerozhodí

Ladic_pijan ( 23. května 2020 19:53 )

Mají i masové hroby i pro vegetariány?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud