Pro první dceru pravidla neplatí: Ivanka Trumpová porušila karanténu a vyrazila na golf

Autor: Darina Jíchová - 
17. dubna 2020
10:10

Přední poradkyně prezidenta Spojených států Donalda Trumpa Ivanka Trumpová je se svými dětmi v karanténě ve Washingtonu, na svých sociálních sítích pravidelně vyzývá, aby Američané zůstávali doma a dodržovali restrikce včetně sociálního odstupu. Oproti svému otci rovněž prosazuje nošení roušek, dokonce jich i pár ušila. Zdá se ale, že pro první dceru pravidla tak úplně neplatí. Židovský svátek Pesach odjela s rodinou slavit do golfového klubu v New Jersey, informoval deník The Guardian.

Trumpová kvůli svému manželovi Jaredovi Kushnerovi konvertovala k judaismu. Pesach, kterému se v Bibli říká také „židovské velikonoce“, patří mezi nejvýznamnější svátky této víry. Na svém twitteru Trumpová prosazuje karanténní opatření, která v souvislosti s koronavirem způsobující nemoc covid-19 doporučuje Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Ivanka Trumpová ušila roušky pro rodinu.Ivanka Trumpová ušila roušky pro rodinu. | Twitter Ivanky Trumpové

Svým posledním činem ale Trumpová ukázala, že „káže vodu a sama pije víno“. Na velikonoční neděli na twitteru vyzývala Američany, aby ve sváteční době zůstali doma, ona se tím ale neřídila a s rodinou vyrazila slavit do otcova golfového klubu v New Jersey.

Podle Bílého domu Trumpová nic špatného neudělala

Je to právě Kushner, kdo podle serveru Politico za zákulisí řídí boj USA s koronavirem, sám se při tom na veřejnosti vůbec neobjevuje. Bílý dům zprávy o tom, že Trumpová vyrazila do New Jersey, potvrdil a vystoupil na obranu prezidentovy dcery. Podle oficiálního prohlášení „žádná opatření neporušila, dál dodržovala sociální odstup, protože zůstávala v prostorách považovaných za rodinné sídlo“.

„Rodina necestovala letadlem, ale jela osobním autem,“ dodala tisková kancelář Bílého domu. Trumpová si za svůj „výlet“ vykoledovala pořádnou kritiku. „Nikdo není tak sobecký a pokrytecký jako Ivanka a její rodina,“ objevilo se v komentářích na twitteru. „V Austrálii by za to dostala pokutu, na Novém Zélandu by se musela omlouvat a nabídnout rezignaci,“ podotkl další Američan a připomněl přestupky zahraničních politiků.

Pro Trumpovi pravidla neplatí

„CDC a vláda nás vyzývá, abychom si odpustili všechny cesty z domova, které nejsou životně důležité. Byl výlet na golf opravdu tak nutný? Tohle nebyla cesta do obchodu nebo do lékárny,“ přidávaly se desítky uživatelů twitteru. „Ohrozila tím sebe, svou rodinu, ale taky všechny ostatní. Vypadá to, že zákony platí pro všechny, jen ne pro Trumpovi,“ tento názor se v reakcích opakoval nejčastěji.

USA jsou momentálně epicentrem koronaviru, podle posledních bilancí se nakazilo už 671 tisíc lidí a přes 31 tisíc nemoci podlehlo. Na 56 tisíc pacientů se podařilo vyléčit, nejhůře zasaženým státem je New York.

kaonkl ( 17. dubna 2020 13:52 )

Plesku, zase melete kraviny. Já v tom US žiji a vím tudíž velmi dobře, že golf je povolená aktivita napříč celými US !! Takže ano, Ivanka Trumpová žádná pravidla neporušila. Golf je povolený a jen se musí dodržovat odstup 6ft.
Ještě nějaká lež, kterou potřebujete objasnit ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud