Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Americký moderátor strávil pár dní v Česku: Po návratu musel vysílat z obýváku

Autor: ran - 
17. dubna 2020
09:26

Sheldon Dutes pracuje jako moderátor pro americkou lokální televizi WISN 12 News ve státě Winsconsin. I když i na něj během jeho výletu do Česka dolehlo omezení pohybu, Sheldon se rozhodl pokračovat v běžné práci. Čtrnáct dní pro svou televizi vysílal z obývacího pokoje.

 

Moderátorovi k zařízení improvizovaného domácího studia stačily dva chytré telefony, sluchátka, lampička a vhodný kus nábytku. Na ten jako na podstavec umístil jeden z telefonů, vložil si do ucha sluchátko napojené přes druhý smartphone na režii a mohl začít pracovat.

Jak se usměvavý moderátor do Česka vlastně dostal? V rámci svého vysokoškolského studia si plánoval udělat výlet do Plzně. Po krátkém čase, který strávil po příletu z USA v Paříži, se na začátku března vydal do České republiky. Na Ruzyni přistál 8. března.

Koronavirus tou dobou v Evropě už řádil, ale z Plzně Datesovi přicházely zprávy, že vše domluvené platí. Po třech a půl dnech jeho pobytu však byl v České republice vyhlášen nouzový stav. Moderátorovi nezbylo nic jiného, než svůj výlet přerušit a vrátit se domů do Ameriky.

Odtamtud se dva týdny nemohl hnout na krok, protože americké úřady zařadily Českou republiku mezi rizikové země. Datesovi byla nařízena karanténa. Moderátor však ani v izolaci pracovat nepřestal. V obýváku si zařídil improvizované studio a pomocí vymožeností dnešní technologické doby byl i nadále ve spojení s kolegy i diváky.  

V konečném důsledku se pro něj změnily jen dvě věci. Jídlo a suroviny k vaření našel vždycky za dveřmi, kam mu je kolegové a přátelé začali nosit, a pak že si mohl před směnou také trochu přispat - místo obvyklé druhé hodiny ranní se mu jeho čtyři budíky rozdrnčely vždy až o půl čtvrté ráno.      

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud