Koronavirus ONLINE: 80 mrtvých a 4828 nakažených v ČR. A ministr v karanténě jel na pláž

Aktualizováno -
7. dubna 2020
08:30
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 80 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k úterý 4828 lidí, vyléčených je 127. Vláda od úterý umožnila venkovní sportování, ve čtvrtek otevřou některé další obchody, naříklad hobby markety, prodejny a servisy jízdních kol. Částečně se také otevřou hranice, ale jen pro nezbytné případy, plošný zákaz cestování platí dál. A poslanci se zabývají prodloužením stavu nouze do 11. května nebo 30. dubna. Novozélandský ministr zdravotnictví David Clark vyvezl rodinu na pláž, ačkoli v zemi platí karanténa. Později se označil za idiota a nabídl rezignaci. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
8:58
Dnes

Těžkopádná reakce úřadů, roztříštěnost kapacit pro testování, celková struktura země nebo absence vůdcovství ze strany prezidenta Donalda Trumpa. Tyto faktory přispěly podle české lékařky Aleny Bartákové k tomu, že se Spojené státy stávají zemí nejhůře zasaženou nemocí covid-19.

V rozhovoru s ČTK vyjádřila lékařka výhrady také vůči přístupu mnohých Američanů; vláda i běžní obyvatelé v Česku podle ní krizi zvládají o poznání lépe.

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci o koronaviru (6. 4. 2020)
8:54
Dnes

V jídelně brněnského magistrátu připravují jídlo pro sociálně potřebné. Cena potravin na jednu porci vyjde na 60 korun, částku zaplatí obec.

Kuchař z jídelny brněnského magistrátu připravuje 7. dubna 2020 do krabičky porci jednoho z jídel pro sociálně potřebné. Jídelna jich denně připraví až 300, cena potravin na jedno jídlo vyjde na 60 korun, které město uhradí z veřejné sbírky.
8:51
Dnes

Britský premiér Johnson zůstává kvůli covid-19 na jednotce intenzivní péče, uvedl ministr Gove. Podle Reuters se Johnsonův stav nezměnil.

Britský premiér Boris Johnson zůstává v domácí karanténě.
8:51
Dnes

SPD podpoří prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Pokud bude situace vyžadovat další prodloužení, chce to SPD řešit na další schůzi Sněmovny. Více informací najdete zde.

8:46
Dnes

Japonsko plánuje věnovat dvacítce zemí včetně Česka lék proti chřipce, který je účinný při léčbě onemocnění covid-19. Antivirotikum Avigan, které je nyní ve fázi klinických testů, prokázalo účinnost v boji s nemocí v Číně. S odvoláním na dnešní prohlášení japonského ministerstva zahraničí o tom informovala japonská tisková agentura Kjódó. 

8:45
Dnes

Ve svatoanenské nemocnici v Brně přibyli dva pacienti s covid-19 ve vážném stavu. Celkem jich má nemocnice deset. V kraji je 289 potvrzených případů.

8:41
Dnes

Počet nákaz koronavirem v Olomouckém kraji vzrostl na 438, za posledních 24 hodin přibylo 16 případů. Nejvíce nakažených je na Olomoucku.

8:34
Dnes
!

K dnešnímu ránu je v Česku celkem 4 828 lidí s prokázaným onemocněním COVID-19, 127 nakažených se již vyléčilo, 80 pacientů zemřelo. Dosud se provedlo 91 247 testů na koronavirus.

8:32
Dnes

V Brazílii každý den důkladně dezinfikují veřejná místa včetně městské hromadné dopravy.

V Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředkůV Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředkůV Brazílii probíhá denně dezinfekce městských hromadných prostředků
8:30
Dnes

Koronavirus a boj s ním má i své světlé momenty. Jako je ranní procházka pro prázdném Karlově mostě v Praze.

Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)Ranní procházka na Karlově mostě v Praze (7. 4. 2020)
8:31
Dnes

KSČM podpoří prodloužení nouzového stavu k 31. dubnu, protože na termín jsou navázána ekonomická opatření. Nevylučuje ale jeho další prodloužení. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

Zleva šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik a předseda strany Vojtěch Filip na zasedání Sněmovny v době koronavirové krize (7.4.2020)
8:21
Dnes

ČSSD preferuje měsíční prodloužení nouzového stavu. Podle Chvojky je jeho pokračování nutné především kvůli nákupu ochranných prostředků z ciziny. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

8:20
Dnes

Americká společnost Gilead chce mít na konci května experimentální lék na covid-19 remdesivir přibližně pro 140.000 pacientů po celém světě. Počet dávek pro Česko bude teprve určen na základě výskytu, závažnosti a dopadů onemocnění, řekl Právu zástupce firmy Gilead Pavel Březina.

Léčbu remdesivirem mají poskytovat dvě pražské a jedna brněnská nemocnice. V Česku zatím léčbu absolvoval jeden pacient ve Všeobecné fakultní nemocnici.

8:10
Dnes

Novozélandský ministr zdravotnictví David Clark vyvezl svou rodinu na pláž, ačkoli v zemi platí karanténa. Později svou chybu veřejně uznal, označil se za idiota a nabídl premiérce Jacindě Ardernové rezignaci. Vzhledem ke krizi kolem koronaviru ale odvolán nebyl. Je pouze sesazen v rámci vládní hierarchie a přišel o svou druhou funkci, kterou zastával na ministerstvu financí, informoval server BBC.

8:05
Dnes

V Německu za minulých 24 hodin přibylo více než 3800 případů koronaviru a země jich nyní má 99.225. S odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI) o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle stejného zdroje vzrostl počet mrtvých o 173, takže nemoci covid-19 v Německu podlehlo už 1607 lidí.

7:59
Dnes

KDU-ČSL chce příspěvek pro OSVČ na vedlejší činnost alespoň 12 500 korun, tedy polovinu jednorázového příspěvku navrženého vládou pro ostatní OSVČ. Podrobnosti ze Sněmovny najdete zde.

7:45
Dnes

Tržiště ve městě Wu-chan, odkud se rozšířila nákaza koronavirem do celého světa, se nyní tiše skrývá za úhledně vypadající modro-bílou zástěnou. Stále jsou tu ale jasné stopy toho, že se uvnitř tržiště Chua-nan skrývalo něco nebezpečného: policejní páska, červené zátarasy a dělníci v ochranných oblecích, napsala agentura AFP.

Čínské úřady pro kontrolu nemocí po propuknutí nákazy identifikovaly divoká zvířata prodávaná na tomto tržišti jako zdroj pandemie nemoci covid-19, která už si na celém světě vyžádala téměř 70 000 obětí a otřásla globální ekonomikou.

Ceník jednoho z prodavačů tohoto rozlehlého komplexu, který v lednu koloval po čínském internetu, obsahoval pestrou směsici exotických zvířat včetně cibetek, krys, hadů a kriticky ohrožených velemloků, a dokonce i živá vlčí mláďata.

7:36
Dnes

TOP 09 odmítá prodloužit nouzový stav o 30 dní, prodloužení do 30. dubna bude pečlivě vážit. Od vlády chce strana slyšet jasný plán, řekla Adamová.

7:32
Dnes

Do boje s koronavirem se zapojují celebrity v Česku i ve světě. Na následujícím videu například japonský umělec Pikotaro propaguje mytí rukou.

7:17
Dnes

Starostové a nezávislí jsou ochotni hlasovat pro prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Je to ale naposledy, co podpoří prodloužení o víc než 14 dní. Podrobnosti najdete v online zpravodajství ze Sněmovny.

7:05
Dnes

Pracovníci v první linii jsou lidé, kteří zajišťují, že současnou pandemii koronaviru překonáme. Často se v této souvislosti mluví o lékařích, sestřičkách, záchranářích nebo třeba prodavačkách v supermarketech. Patří sem i pohřební služby, jenže na ty se mnohdy zapomíná. Přitom právě ony nakládají s těly obětí koronaviru a nákazou jsou potenciálně velmi ohroženy. Stát s nimi ale příliš nekomunikuje, ani jim neposkytl ochranné pomůcky, říká předseda Asociace soukromých potřebních služeb v ČR (ASPSCR) Jaroslav Mangl. Podle něj jde o velké selhání.

Pohřební služby zápasí s ochrannými pomůckami. Potřebují je, ale těžko je shání.
7:00
Dnes

Ve Sněmovně začalo kolečko tiskových konferencí před jednáním. Kdo má zájem, může sledovat od 07:00 STAN, od 07:20 TOP 09, od 07:40 KDU-ČSL, od 08:00 ČSSD, od 08:20 KSČM, od 08:40 SPD, od 09:00 Pirátů, od 09:20 ODS a od 09:40 ANO.

6:50
Dnes

Podrobný zpravodajský servis z jednání Poslanecké sněmovny, která má na stole vládní žádost o prodloužení nouzového stavu i 15 návrhů zákona ve zrychleném čtení, vám nabízíme zde.

6:31
Dnes
!

Je to nejhlubší dno společnosti. Tak okomentoval pro Blesk Zprávy vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) případ, kdy Tomášovi K., Čechovi nakaženému i s manželkou a dítětem koronavirem, psal diskutující na facebooku, že by si zasloužil kulku do hlavy. Tomáš se pro Český rozhlas rozpovídal o panice, která zachvátila vesnici, v níž žije. A to kvůli zjištění nákazy v jeho rodině. Sousedi jim prý nadávali i za to, že větrají. A potíže nastaly, když jim doma zemřel dědeček a pohřebáci se zdráhali k nim domů přijet. Hamáček však míní, že jde o ojedinělé případy. A věří, že Češi v těžkých chvílích drží hlavně při sobě.

Hamáček okomentoval případy vyhrožování kvůli koronaviru
6:25
Dnes

Podniká přes dvacet let a jeho stavební firma přežila i recesi v roce 2008. Kvůli opatřením vlády a pandemii koronaviru se vše ze dne na den změnilo a Petr Ahne přišel o největšího klienta i většinu zakázek. Snaží se však zůstat pozitivní, nevěší hlavu a situaci řeší inovativně. Své šikovné ruce totiž nyní používá například na výrobu květináčů a také štípe dříví. Petr a jeho příběh jsou první, které vám představíme v novém seriálu rozhovorů Blesk Zpráv Češi vs. virus.

Stavař Petr Ahne přišel kvůli koronaviru o většinu zakázek. Ale nevzdal se

77fugas ( 7. dubna 2020 08:53 )

( 7. dubna 2020 08:51 )

Oni se zhnusili sami. Viz včerejší Reportéři.cz. Ti mrtví jdou za Zemanem a Babišem... Dzp.

( 7. dubna 2020 08:50 )

Reportéři.cz včera odhalili pozadí Zemanova a Babišova jednání a je to na doživotí pro ně. Podle mne, tedy.


A ti mrtví jdou za nimi... Dzp.

jjusa ( 7. dubna 2020 08:48 )

Soudruhu ty si jen nemáš s kým psát

77fugas ( 7. dubna 2020 08:40 )

Poděkuj soudružko výše jmenovaným soudruhům, kteří lezou Číně do zadku v přímém přenosu! Té Číně, která pustila virus do světa, která lže, manipuluje, zatajuje.. A protože se té bájné zemi nedaří virus zdolat, nezbyvá než vsadit na promořování, jinak to nebude mít nikdy konec..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud