Koronavirus ONLINE: 56 mrtvých v ČR, 4194 nakažených. Babiš přesvědčil Trumpa?

Aktualizováno -
4. dubna 2020
08:31
Autor: ČTK, trm, Darina Jíchová, simao, kal, Mii, for - 
24. ledna 2020
06:45

Česko hlásí už 56 mrtvých, novým koronavirem se nakazilo k sobotnímu dni 4194 lidí. Výrazně přibývá nakažených v domovech pro seniory. Vrchol epidemie premiér Andrej Babiš (ANO) očekává v dubnu, návrat Česka do normálu pak na konci května nebo v červnu, řekl ve čtvrtek v Epicentru na Blesk.cz. Americký prezident Donald Trump oznámil, že doporučuje Američanům nosit látkové roušky. Jen pár dní poté, co jej o tom přesvědčoval Babiš. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 • Miloš Zeman promluví o koronaviru v neděli živě od 11 hodin na Blesk.cz v pořadu S prezidentem v Lánech.
 • Nový koronavirus COVID-19 se šíří extrémně rychle. Vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečkou, kašlem, problémy s dýcháním). Aktuální počet nakažených a mrtvých můžete sledovat zde, tady pak i s přehlednými grafy. Zde dokonce na videu.
 • V neděli 1. března ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) potvrdil první tři případy výskytu nákazy přímo v Česku. V sobotu 4. dubna jejich počet vystoupal na 4194.
 • Neděle 22. března přinesla v Nemocnici Na Bulovce prvního mrtvého v Česku95letého seniora s pozitivním testem na koronavirus a dalšími zdravotními potížemi.
 • Zemřela i sestra (†48) z plicní kliniky pražské Thomayerovy nemocnice, nakazila se koronavirem. Podle přednostky pneumologické kliniky Martiny Vašákové se sestra kvůli nákaze izolovala i od své rodiny a potřebné věci jí nosila sousedka, k úmrtí mohl přispět i stres.
 • V Česku je omezen volný pohyb osob, ven se smí pouze se zakrytými ústy a nosem, Češi nesmí až na výjimky vycestovat a k nám nesmí cizinci. Co všechno se ještě nesmí?

Koronavirus a karanténa v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
10:58
Dnes

Při nakupování v Německu mezi sebou lidé ve frontách udržují minimálně metrové rozestupy.

Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)Takto v současné době probíhají nákupy v Německu. (4.4.2020)
10:56
Dnes
!

V pražské Všeobecné fakultní nemocnici zemřela žena narozená v roce 1928, která se nakazila novým typem koronaviru v domově pro seniory v Michli.

10:52
Dnes

Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se po několikadenní karanténě mohou vrátit do práce.

10:45
Dnes

Počet nových případů nákazy koronavirem za den v Tokiu poprvé překonal hranici 100. Celkem vláda Tokia hlásí 118 nově potvrzených nakažených, uvedla agentura Kjódó. Hlavní město je nejzasaženější oblastí v Japonsku, celkem má 891 potvrzených nemocných.

Lidé s rouškami v poloprázdných ulicích Tokia
10:34
Dnes

V Moravskoslezském kraji je 334 nakažených COVID-19. Tři se vyléčili. Zveřejnil to hejtman Vondrák. V pátek po poledni bylo 322 nemocných.

10:26
Dnes

V Královéhradeckém kraji vzrostl počet potvrzených případů onemocněním COVID-19 o sedm na 123. Nové případy jsou z okresů Hradec Králové a Jičín.

10:19
Dnes

V České republice je nyní 29 policistů pozitivně testovaných na onemocnění COVID-19. Počet policistů v karanténě se snížil na 343, uvedl na dnes na twitteru policejní prezident Jan Švejdar. V úterý bylo v zemi 22 nakažených policistů, v karanténě měla policie 636 lidí.

10:16
Dnes

Počet lidí nakažených koronavirem se na Vysočině přes noc nezměnil, hygienici dál evidují 125 potvrzených případů, jednoho vyléčeného pacienta a jednoho člověka, který v souvislosti s nemocí zemřel. Dnes to sdělila Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

10:16
Dnes

Počet lidí nakažených koronavirem se na Vysočině přes noc nezměnil, hygienici dál evidují 125 potvrzených případů, jednoho vyléčeného pacienta a jednoho člověka, který v souvislosti s nemocí zemřel. Dnes to sdělila Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

10:00
Dnes

Ve Zlínském kraji se vyléčilo dalších 5 pacientů s onemocněním COVID-19. V kraji bylo ráno potvrzeno 190 případů nákazy, nejvíce v okrese Uherského Hradiště.

9:57
Dnes

Počet lidí s potvrzeným onemocněním COVID-19 způsobeným koronavirem v Maďarsku stoupl o 678 a dalších šest osob za posledních 24 hodin zemřelo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila maďarská vláda na svých internetových stránkách. V zemi již na nemoc zemřelo 32 osob, 58 se jich uzdravilo.

Boj s koronavirem v Maďarsku (29. 3. 2020)
9:56
Dnes

Tatínci mohou v opavské nemocnici od dnešního dne navštívit narozené děti. Uvidí je ale jen přes sklo a musí splnit řadu dalších podmínek. Tato opatření mají zabránit zavlečení koronavirové infekce do zdravotnického zařízení. Řekl to mluvčí nemocnice Jiří Krušina.

„Novorozenecké oddělení Slezské nemocnice v Opavě umožní tatínkům narozených dětí, aby si potomky přišli prohlédnout,“ uvedl Krušina. 

9:52
Dnes

Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. Dnes to řekl ředitel nemocnice Petr Baťka. V pátek nemocnice informovala pouze o nakaženém personálu a pacientech, čísla ale neuvedla. Podle Baťky bylo dalších 50 testů negativních. Oddělení nemusí být uzavřeno, ale interna B nepřijímá žádné pacienty.

9:44
Dnes

V Libereckém kraji počet potvrzených případů onemocnění s COVID-19 zůstal na 140, od pátečního večera nepřibyl ani jeden případ. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. O jeden na sedm se snížil počet hospitalizovaných pacientů v Liberci. Šest jich je na infekčním oddělení a jeden na ARO, řekl dnes mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. V kraji stoupl počet uzdravených ze dvou na tři, nikdo nezemřel.

9:39
Dnes

Celosvětová snaha sehnat obličejové roušky a respirátory, které ochrání všechny, kdo stojí v první linii boje proti koronaviru, změnila trh na Divoký západ - kde jsou Spojené státy často ochotné přeplatit kupce, kteří už měli uzavřenou smlouvu na dané zboží. Uvádějí to představitelé zemí od Evropy po americký kontinent.

„Na penězích jim nezáleží. Zaplatí jakoukoli cenu, protože jsou zoufalí,“ řekl vysoce postavený činitel z německé vládní CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. A německý vládní zdroj dodal: „Američané začali jednat - a vzali si na to spoustu peněz.“

Policisté zabavili třem mužům celkem 660 respirátorů třídy FFP3.Respirátor
9:27
Dnes

Mikrob a chirurgická rouška patří mezi nejpoužívanější znaky v textu známé jako emodži, které lidé v době šíření koronaviru vkládají do vzkazů na twitteru. Ale ještě častější jsou dva smajlíky, zjistil webový server Emojipedia, který analyzoval více než 200 000 zpráv obsahujících slovo koronavirus nebo 9:27COVID v období od 7. do 8. března.

9:17
Dnes

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

9:02
Dnes

Jak jsou na tom s přírůstky jednotlivé kraje? Na jižní Moravě vzrostl počet potvrzených případů nákazy koronavirem o sedm na 252. Počet potvrzených případů COVID-19 se v Olomouckém kraji zvýšil na 380. 

8:58
Dnes

Koronavirus řeší i v samotném Rusku. Vrchní představitel tamní pravoslavné církve se v sobotu modlil za konec epidemie a všechny oběti koronaviru. 

Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)Ruská pravoslavná církev se modlí za oběti koronaviru. (4.4.2020)
8:50
Dnes

Do dobrovolné pomoci v boji proti epidemii koronaviru se zapojila i ruskojazyčná menšina v Česku. Její zástupci šijí a zdarma rozdávají roušky, nabízejí pomoc při nákupech a zapojili se i do rozdávání potravin lidem, kteří jsou v nouzi. Sdělili to zástupci ruské komunity

8:38
Dnes

V Brazílii se konají časté pohřby, pozůstalí se loučí s oběťmi koronaviru.

V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)V Brazílii pohřbívají mrtvé na nákazu koronavirem. (4.4.2020)
8:34
Dnes
!

K sobotě je v České republice registrováno 4 194 nakažených koronavirem, testováno bylo celkem 74 170 lidí. Z nemoci COVID-19 se zatím vyléčilo 74 infikovaných, 56 nákaze podlehlo. Počty vyplývají z informací zveřejněných na stránkách ministerstva zdravotnictví.

8:09
Dnes

Do republiky se vrátila další skupina českých turistů z Rakouska, která kvůli koronavirové karanténě zůstávala od poloviny března v Tyrolsku. Speciální konvoj několika aut a dvou autobusů dorazil do Českých Budějovic v pátek před půlnocí. Organizovalo jej ministerstvo zahraničních věcí za pomoci hasičů a policistů. Informoval o tom mluvčí záchranného útvaru hasičů Ivo Adámek.

7:57
Dnes

Svět sice aktuálně řeší pandemii koronaviru, ale problémy s klimatem jsou tu stále, upozorňuje Strana zelených. Podle ní nesmíme zapomenout, jak nesmírně suchá uplynulá zima byla. 

7:42
Dnes

Ve ztichlých Benátkách se kvůli koronavirové karanténě potýkají s nucenou nečinností i stovky tamních gondoliérů, jeden z nich však svými pravidelnými tréninky na podomácku vyrobeném balkonovém trenažéru baví nejen sousedy, ale i lidi na internetu. Dvaaosmdesátiletý Lucio Dolcetta se snaží udržet v kondici a zároveň svým nadhledem a sebeironií dodává odvahu Italům, kteří jeho nahrávky sledují, napsala agentura DPA.

V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.V italských Benátkách se kvůli omezení vycházení a úbytku lodní dopravy pročistila voda, do které se vrátily ryby.
7:37
Dnes

Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí zaměstnance. Zatím se přihlásili dva lidé, centrum tak hledá další zájemce, ideálně by jich potřebovalo aspoň dvacet, nedostatek je i stálých zaměstnanců. 

7:27
Dnes

V nemocnicích Ústeckého kraje působí v rámci uložené pracovní povinnosti 30 budoucích sestřiček z Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Další pomáhají dobrovolně, jde třeba o studentky oboru Porodní asistentka. Uvedla to mluvčí univerzity Jana Kasaničková.

7:23
Dnes

Učitelé by v současnosti při online výuce neměli využívat hodnocení jako formu nátlaku. Místo známkování by měli děti hodnotit slovně a dávat jim na výběr z různě obtížných úkolů. Při výuce by měly školy zohledňovat časové možnosti rodin. Učivo by se mělo zaměřit hlavně na nejdůležitější předměty a vyučující by se měli domluvit, jakou látku případně přesunou do příštího školního roku. Vyplývá to z doporučených postupů pro období online výuky, které připravilo ministerstvo školství. 

Miloslav Palát, ředitel Základní školy Řezníčkova v Olomouci, seznámil vyučující se závěry Bezpečnostní rady města Olomouce a diskutoval s nimi o výuce samostudiem. (11.3.2020)Miloslav Palát, ředitel Základní školy Řezníčkova v Olomouci, seznámil vyučující se závěry Bezpečnostní rady města Olomouce a diskutoval s nimi o výuce samostudiem. (11.3.2020)
7:06
Dnes

Nabídky diskžokejů na sítích, dokumentární filmy na internetu, virtuální festivaly, písně vyhrazené těm, kdo pečují o nemocné: hudebníci využívají všech možností, aby se připojili k boji proti nákaze koronavirem, píše agentura AFP.

6:55
Dnes

V pevninské Číně v pátek přibylo 19 nových potvrzených případů nákazy koronavirem a čtyři další úmrtí na nemoc COVID-19, kterou virus způsobuje. S odvoláním na čínskou zdravotní komisi o tom dnes informovala agentura Reuters.

6:45
Dnes

Prezident Miloš Zeman dnes bude opět jednat na zámku v Lánech se svým poradním týmem o situaci kolem koronaviru. Jednání se zúčastní také ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Vladimír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar. Podle dřívějších informací Hradu budou vyhodnocovat krizová opatření kvůli šíření koronaviru a jedním z témat bude i rozvoj policie.

Prezident Miloš Zeman promluvil na FTV Prima k Čechům kvůli koronavirové pandemii (19.3.2020)
6:33
Dnes

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje Američanům, aby pomohli omezit šíření koronaviru používáním látkových roušek. Oznámil to prezident USA Donald Trump. Zdůraznil ale, že zakrývání obličeje není povinné, a naznačil, že on sám to dělat nebude.

Oznámení přišlo krátkce poté, co nošení roušek doporučoval Trumpovi na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO).

6:30
Dnes
!

Dobré sobotní ráno, i dnes pro vás budeme přinášet aktuální dění kolem pandemie smrtícího koronaviru. Počet nakažených v noci drobně vzrostl na 4190. Od čtvrtka tak přibylo 332 případů, což je nejvíce za posledních sedm dní. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Podle posledních údajů z pátečního podvečera zemřelo s onemocněním COVID-19 podle ministerstva 53 lidí a 72 lidí se z něj vyléčilo.

23:32
3. 4. 2020
!

Vážení čtenáři, 

děkujeme, že jste i dnes sledovali dění ohledně pandemie koronaviru prostřednictvím Blesk Zpráv. Zde shrnujeme zásadní zprávy dnešního dne z českého prostředí:

 • Z nemoci COVID-19 se podařilo vyléčit jednoho člověka. Dohromady je tedy vyléčených 72.
 • Sedm nakažených lidí zemřelo. Počet mrtvých je tedy aktuálně 53.
 • Potvrzených případů COVID-19 už je v zemi více než čtyři tisíce, během dneška zatím přibylo 233 případů na 4091.
 • Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) experimentálním lékem Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře se uzdravuje. Lékaři plánují testovat jeho spontánní plicní ventilaci bez přístrojů.
 • Opakovaný test potvrdil nákazu u hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda (ČSSD).
 • Senátorské kluby zahájily kvůli epidemii koronaviru sbírku na nákup ochranných pomůcek a zdravotnických přístrojů. Šéf Senátu chce vybrat milion Kč.
 • K zvládání koronavirové epidemie podle lidí nejvíc přispívá epidemiolog Prymula, nejméně prezident Zeman. Zjistil to výzkum National Pandemic Alarm.

Dramatičtěji se situace vyvíjí v zahraničí:

 • Británie: Za poslední den zemřelo 684 nakažených, celkem už nemoci podlehlo 3605 lidí. Nakažených je 38 168.
 • Španělsko: Za den přibylo 932 úmrtí, počet obětí v zemi tak dosáhl téměř 11 000. Nakažených je 117 710.
 • Itálie: Zemřelo 766 osob. Mrtvých je tak od začátku epidemie už celkem 14 681.
 • USA:
  • Mezi středečním a čtvrtečním večerem místního času nemoci podlehlo 1169 lidí. Je to největší denní nárůst počtu obětí v některé ze zemí světa. Stát New York eviduje přes 100.000 nakažených koronavirem, za poslední den přibylo téměř 10.500. Zemřelých je na 3000.
  • Prezident Donald Trump se nechal podruhé testovat na koronavirus. Výsledek byl opět negativní, oznámil Trump a dodal, že nemá žádné příznaky.
 • Německo:
  • Nakažených je téměř 80 tisíc. Za posledních 24 hodin přibylo 6174 infikovaných. V zemi celkem zemřelo víc než tisíc lidí.
  • Kancléřka Merkelová po necelých dvou týdnech opustila domácí izolaci, kde pobývala kvůli kontaktu s lékařem nakaženým koronavirem.
23:05
3. 4. 2020

Mocná americká lobbistická organizace Národní asociace držitelů zbraní (NRA) podala žalobu na guvernéra státu New York Andrewa Cuoma a místní úřady za to, že kvůli šíření koronaviru uzavřeli obchody se zbraněmi.

Nezahrnuli je totiž do kategorie nezbytných služeb, na které se nevztahuje nařízení o omezení provozu. Podle NRA tím však místním obyvatelům znemožnili požívat práv plynoucích z druhého dodatku americké ústavy, který garantuje právo na držení zbraní, informoval zpravodajský server televize CNN. Obžalovaní se k záležitosti zatím nevyjádřili.

hujer.z.blesku ( 4. dubna 2020 11:14 )

Jestli to agent nemyslel tak, že začíná jaro a dětem se musí koupit jarní boty. Přece nebudou chodit v dubnu v botech s beránkem. V tomhle bych nesmysl neviděl.

77fugas ( 4. dubna 2020 11:13 )

To asi agent tlumočil názor své ženy a podnikatelky Moniky..

satanas ( 4. dubna 2020 11:13 )

ONO TECH NAKAZENYCH JE DALEKO VIC; TREBA I MILIONY;;JENZE OTOM NIKDO NEMA TUSENI! A ANI NIKDY MUT NEBUDE!! VSECHNY VAS OTESTOVAT NEJDE;;IKDYZ; MNOZI SI TO ANI NEZASLOUZI::AT SPI V POKOJI!

77fugas ( 4. dubna 2020 11:13 )

air_ ( 4. dubna 2020 11:12 )

Mě Kvido nedojmete, zkuste si šaty wp2t , mě máte naklonovanou rovněž. Bolístková kobliho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud