Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Zataženo 8°C

Starouška Romea odložili do útulku. Ublíženou dušičku „spravili“, najde domov na dožití?

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
9. února 2023
05:50

Romeo (12) zažil zradu. Majitelé ho na sklonku jeho života odložili do útulku, odkud si ho převzal spolek Psí senioři v nouzi. V dočasné péči prošel velkou proměnou. Ze zlomeného Romea stal veselý, mazlivý méďa, kterému chybí už jen jediné, domov.

Kříženec labradora s retrívrem Romeo našel dočasný domov v rodinném domě u Lídy Dědečkové v Liberci. „Byla to taková dušička ublížená. Byl hodně bojácný, teď už se ale dal dohromady,“ řekla s tím, že domov na dožití, který by potřeboval, mu zatím nikdo nenabídl. Čeká na něj už od loňského října.

Romeo je krásný kříženec Romeo je krásný kříženec | Jana Ulrichová

Milý, mazlivý

Romeo je milý, přátelský a naprosto nenáročný pes. „Je to miláček. Je mazlivý, společenský, společnost lidí vyhledává. Potřebuje někoho, kdo ho bude milovat, kdo s ním bude usínat a ráno vstávat, kdo vezme jeho hlavu do dlaní a bude ho mazlit,“ řekla dočaskářka.

Romeo se svou dočaskářkou Lídou Dědečkovou Romeo se svou dočaskářkou Lídou Dědečkovou | Jana Ulrichová

Krátké procházky

Romeo s ohledem na svůj věk už hůře chodí, trápí ho zřejmě artroza. Nepotřebuje proto žádné dlouhé vycházky. „Vyhovovala by mu zahrádka, ta by mu určitě stačila,“ řekla dočaskářka. Dodala, že Romeo dostává kloubní výživu. Jinak je naprosto zdravý, žádný jiný neduh ho netrápí.

Klid a pohodlí

I když je Romeo velký sympaťák, nový domov se mu nedaří najít. „Nevím, čím to je. Občas se na něj někdo zeptá, ale tím to skončí. Zdá se mi, že čím hodnější pes, tím méně je pro lidi zajímavý,“ řekla dočaskářka. Dodala, že Romeo by se hodil spíše ke starším lidem, kteří by mu dopřáli klid a pohodlí, nevadí mu ale ani děti, ostatní psi a kočky.

Romeo je nenáročný, stačí mu už jen zahrada a krátké vycházky Romeo je nenáročný, stačí mu už jen zahrada a krátké vycházky | Jana Ulrichová

Domov na dožití

Zájemci, kteří by se Romea chtěli ujmout a dát mu nový domov na dožití, mohou kontaktovat spolek Psí senioři v nouzi telefonicky na čísle 776 666 258, případně mohou poslat zprávu prostřednictvím jejich facebookových stránek.

Mondy ( 9. února 2023 07:16 )

Někteří lidé jsou odpad společnosti. Pes to je tvor který člověka nikdy neopustí. Kdežto někteří lidé se zachovají jak největší ***. Přeju jim aby je pak děti taky odhodili do nějakého ústavu!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa