Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Jessie majitelé nechali umírat hlady, záchrana přišla na poslední chvíli. Případ řeší policie

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Bokrová Lang - 
7. února 2023
06:20

Roztomilá kříženka Jessie (asi 10) málem zemřela hlady. Byla tak zesláblá, že už nemohla na nohy. Teď je v dočasné péči útulku Dogsy na Českolipsku, kde ji dávají dohromady. Díky tomu se z ní stává krásné, veselé zvíře, které na všechno zlé zapomnělo a lidem odpustilo.

Jessie si všimla slečna, která do vsi, kde fenka živořila zavřená v kotci, jezdila za svou babičkou. Nebyla lhostejná k jejímu utrpení, chtěla jí pomoci, majitelé se s ní ale zpočátku odmítali bavit.  Fenku před ní schovali, nakonec je ale uprostila, aby se jí vzdali a darovali ji.

Jessie se svou dočaskářkou, která ji vypiplala z nejhoršího Jessie se svou dočaskářkou, která ji vypiplala z nejhoršího | Jana Ulrichová

Týdny podvýživy

Pomoc pak nabídl útulek Dogsy v Jestřebí na Českolipsku, který Jessie přijal do péče. „Když jsme viděli, v jakém je stavu, neváhali jsme ani minutu. Hned jsme pro ni jeli, kolegyně s ní ještě v noci vyrazila na veterinu,“ popsala majitelka útulku Veronika Slavíková. „Potřebovala akutní pomoc, byla opravdu silně podvyživená,“ dodala s tím, že podle veterináře šlo o několika týdenní podvýživu.

Takhle Jessie vypadala při příjmu, byla tak zesláblá, že se nepostavila na nohy Takhle Jessie vypadala při příjmu, byla tak zesláblá, že se nepostavila na nohy | Dogsy z. s.

Šlo o hodiny

Jessie musela být zpočátku hospitalizovaná. „Nebyla už schopná ani zvednout hlavu, byla silně apatická, takže tam už to bylo na hodiny. Ještě chvíli a zemřela by,“ řekla Veronika, která za útulek začala případ okamžitě řešit s pomocí zvířecího ombucmana. Díky tomu už se případem zabývá policie.

Šťastný konec

Jessie, která není v útulku, ale doma u zkušené dočaskářky, kde má teplo a potřebnou 24hodinovou péči včetně kvalitního krmení, se už daří dobře. „Dostává se zpátky do formy, každý den dělá větší a větší pokroky. Krevní testy má v pořádku, nemá žádné nemoci, všechny její potíže byly způsobeny podvýživou,“ řekla majitelka útulku. Dodala, že Jessie už má i svou novou paničku, která za ní dojíždí a čeká jen, až bude úplně fit a bude si ji moci odvézt domů.

Jessie je roztomilá kříženka, vypadá jako český strakatý pes Jessie je roztomilá kříženka, vypadá jako český strakatý pes | Jana Ulrichová

Nebuďte lhostejní

Podle majitelky útulku není příběh Jessie ojedinělý. Ojedinělé by podle ní nemělo být ani jednání slečny, která fenku zachránila. „Pokud si něčeho podobného všimnete, nebuďte lhostejní, nezavírejte před tím oči a nahlašte to. Je řada způsobů, jak podobné situace řešit. Když nevíte kam se obrátit, kontaktujte nejbližší útulek, kde vám určitě poradí, jak postupovat,“ apelovala Veronika Slavíková.

Ramita ( 8. února 2023 19:37 )

A moc děkuji všímavé slečně, která má soucit a odvahu a zachránila fenku před jistou smrtí. Takových hrdinů je na této planetě potřeba, čím víc jich bude tím lépe pro zvířata.

Ramita ( 8. února 2023 19:34 )

Proč si lidi pořizují zvířata když se o ně nestarají, proč je raději nedají do útulku. Lidi by měli zažívat na vlastní kůži, takové hrůzy, které svým chováním a jednáním způsobují zvířatům.
Tyto hrůzné činy jsou neodpustitelné, jsou to zločiny proti živočichům!
Každému, kdo takto týrá zvířata, tím páchá zlo a kdo páchá zlo, tak zlo se mu 100% vrátí!

Zobrazit celou diskusi