Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Nemocná štěňata za 10 tisíc, špína a zápach. Svědci popsali kšefty množitelky z Plzně

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
31. srpna 2020
15:00

Ani peníze, ani psa nemají zájemci, kteří si chtěli koupit štěně od množitelky Ivy Wastlové (50). Své zkušenosti s ní popisovali dnes u plzeňského městského soudu, kde se Wastlová zpovídá z týrání zvířat a nedovoleného podnikání. Množitelce hrozí až pětileté vězení.

Podle obžaloby množila Wastlová psy v nevyhovujících podmínkách v bytě v panelovém domě, kde je držela pozavírané v klecích vyskládaných na sobě. Měla jich tam 79! Policisté, kteří u ní udělali domovní prohlídku, objevili dalších 18 psů v domě v Sedlci u Starého Plzence, který množitelce sloužil zřejmě jako odkladiště a pohřebiště už nepotřebných zvířat. Jejich ostatky tam našli zakopané v zemi a spálené v sudu na zahradě, mrtvoly měla schované i v mrazáku.

Jiný pes

O tom, že jak se psy obchodovala, hovořili dnes u soudu předvolaní svědci. Božena H. si u ní v inzerátu vyhlédla fenku čivavy. Když si pro ni ale s manželem do Plzně přijeli, nabídla jim Wastlová jinou fenku. „Ta se mi ale nelíbila, byla černá a já chtěla hnědou. Nakonec mi ukázala malé štěně, které ale ještě muselo být u matky. Zaplatila jsem 5000 korun zálohy,“ popsala svědkyně, která si pak podle svých slov koupi psa rozmyslela.

Špína a zápach

Svědkyni se nelíbilo chování Wastlové a hlavně prostředí, v němž psy měla. Byli totiž podle jejích slov zavření ve dvou špinavých přepravkách, které zapáchaly výkaly. „Cítit byli i ti psi. Určitě v těch přepravkách byli delší dobu,“ vysvětlila žena s tím, že od smlouvy proto chtěla odstoupit, peníze už ale nazpět nedostala.

Video  Množírna čivav na Plzeňsku: Týrání psi trpěli v rodinném domku  - FTV Prima
Video se připravuje ...

Apatické štěně

Podobně dopadl i další svědek, který si pro štěně čivavy přijel k Wastlové z Prahy. „Bylo apatické, paní Wastlová tvrdila, že je to reakce na očkování. Nezdálo se mi to, nechtěl jsem ho, byl to ale dárek pro dceru, která bez psa odjet nechtěla,“ řekl s tím, že nakonec proto podlehl jejímu citovému nátlaku a štěně za 10 000 korun koupil. Fenečka byla ale stále apatická, nejedla, a proto druhý den přivolal domů veterinářku. „Řekla, že je nemocná, že hrozí, že zemře, že ji máme reklamovat,“ popsal.

Přestala reagovat

Svědek okamžitě zavolal Wastlové, ta ale štěně odmítla přijmout zpět. „Přesto jsme se za ní rozjeli a zvonili tak dlouho, dokud nevyšla před dům. Nechtěl jsem peníze zpět, chtěl jsem, aby na své náklady štěně vyléčila, pak bychom si ho opět vzali,“ řekl. Psa už ale nikdy neviděl, a nedostal zpět ani peníze. Wastlová mu přestala zvedat telefon, na SMS nereagovala a když se mu podařilo dovolat se jí z jiného čísla, vše zapřela. Zapírala i včera u soudu. Tvrdila, že vše bylo jinak, a že peníze vrátila.

Rozsudek v nedohlednu

Hlavní líčení bude ještě dál pokračovat, rozsudek je zatím v nedohlednu. Obhájce Wastlové chce totiž vyslechnout všechny svědky.

Video  V množírně vydělávala statisíce, teď jí za týrání čivav hrozí až 5 let vězení  - Kateřina Lang
Video se připravuje ...

svalovec ( 4. září 2020 13:38 )

Proč někdo nezakročí jsou tady na to uřady a tohle strpí tak jak pracují
to dostávaj nějakou odměnu od tihle krávy ......už se to táhne hrozně dlouho
tak co dělaj i ochráci zvířat to je nem o tom píšete a nikde nic.....
Co ty chudáci pejsci to máj trpět celou dobu...pokud to nezvládaj dějte vědět a já osobně to vyřeším během chvilky.... ta ženská je mi odporná lidcká zyrůda

jmeno... ( 2. září 2020 14:34 )

zřejmě zhrzený vystavovatel....

balin ( 1. září 2020 12:30 )

len tak trochu pre útechu - v sobotu som bola na chovnej stanici čiváv, šteniatka v poduškami a podložkami vystlanej slnečnej izbe s francúzskym oknom do záhrady, kde práve pobehovali "dospeláci", k majiteľom odchádzajú až ako 13 týždňové, keď už majú všetky očkovania a všeličo sa o maminky naučili, sú aj dobrí chovatelia

abelfarao ( 1. září 2020 10:08 )

nemocna ( 1. září 2020 00:12 )

Pendrek 100% pravda za živa jí nechat kousat psy a upálit tyranku, žádný trest není napravitelný takových zrůd, 5 let je neskutečně směšný trest, týrání zvířat by se mělo trestat mnohem přísněji a podmínky ty už vůbec nedávat, at je trest výhružkou i pro ostatní tyranky a množitelky

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa