Danteho vyhodili, protože byl starý a nemocný. Najde baset ještě domov?

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
8. 10. 2019
05:40

Dante (asi 10) se na stará kolena původním majitelům znelíbil. O nemocného, silně zanedbaného baseta se už nechtěli starat, a tak se jej zbavili. Zachránil ho spolek Pes nejvěrnější přítel, který mu našel dočasný domov u Ivy Volkové v útulku Rafael o.p.s. v Hamru na Českobudějovicku. Tam teď Dante pookřál.

Dante byl velmi zbědovaný, silně podvyživený a vážně nemocný. Už v létě, kdy se jej ujal spolek Pes nejvěrnější přítel, mu veterináři diagnostikovali nádor v mordě, srůsty na páteři, artrózu kyčle a kolene. Jeho kůži trápily kvasinky, měl zánět kůže, očí i uší.

Lásku, kterou mu Iva Volková dává, si Dante užíváLásku, kterou mu Iva Volková dává, si Dante užívá | Jana Ulrichová

„Kapala mu krev“

„To vše teď tady doléčujeme. Byl na tom opravdu velmi špatně, všechno ho bolelo. Měl i velmi silný zánět análních žlázek, měl je zhnisané, kapala mu krev. Teď už ale pracujeme na jeho rychlém uzdravení,“ řekla zakladatelka Rafaelu Iva Volková.

Umí si i poskočit

Dante je dobrácký pes, i když kvůli strachu a bolestem, kterými trpěl, se při veterinárním ošetření choval agresivně. Díky péči a především lásce, kterou mu Iva dává, se z něj už ale po necelých dvou týdnech stal neuvěřitelně radostný pes.

„Je už veselý, umí si i poskočit. Když mě vidí, s radostí ke mně vždycky letí. Každý den tady je na něm znát,“ popsala Iva. Dodala, že Dante se už natolik zlepšil, že už mu pomalu začíná hledat nový domov.

I když vypadá jako nemotora, umí Dante zrychlit krok i radostně si povyskočitI když vypadá jako nemotora, umí Dante zrychlit krok i radostně si povyskočit | Jana Ulrichová

Najde domov?

Dante by se hodil k lidem, kteří mají velkou zahradu, potřebuje být venku, potřebuje procházky, ale i ubytování v teple. Především by se ho ale měli ujmout lidé, kterým se toto plemeno líbí a mají s ním zkušenosti,“ řekla Volková s tím, že do nového domova by mohl odejít už za pár týdnů.

- Dante je už na tom tak dobře, že už mu v útulku pomalu vyhlíží nový domov- Dante je už na tom tak dobře, že už mu v útulku pomalu vyhlíží nový domov | Jana Ulrichová

Zaplatí operace

Iva Volková založila útulek Rafael pro týrané, nechtěné, staré a nevyléčitelně nemocné psy v roce 2013. Za tu dobu prošla jejíma rukama řada svěřenců, většina s velmi pohnutými osudy. Vzpomínky na ně zachytila ve své knize Příběhy statečných, kterou letos vydala.

„Výtěžek z ní, který by měl být přes milion korun, půjde registrovaným útulkům na nákladné operace, které si nebudou moci dovolit,“ uvedla Iva Volková. Knihu lze koupit pouze přes webové stránky útulku www.rafael-ops.cz.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa