Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Z Arnošta zachráněného od množitelky vyrostlo „telátko“. Užívá si láskyplného domova

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
6. září 2019
06:20

Roztomilý obřík s dobráckou povahou vyrostl z Arga, nyní Arnošta, křížence komondora, kterého Blesk tlapky odkoupily letos v únoru od množitelky Petry Novákové (35), dříve Cendelínové Němcové ze Světnova. V novém domově u manželů Tomešových v Častolovicích je očividně šťastný a rozmazlovaný.

Od března, kdy jej reportérky coby odrostlé štěně předaly do nové rodiny, kterou mu samy vybraly, Argo pořádně narostl. Váží kolem 40 kilogramů a v kohoutku měří 65 centimetrů. „Myslím, že se má u nás skvěle. Je to úžasný lotr, jsme s ním strašně rádi a jsme z něj nadšení. Užívá si to jako my, alespoň doufám,“ řekl Michal Tomeš.

Argo, nyní Arnošt, je u manželů Tomešových šťastnýArgo, nyní Arnošt, je u manželů Tomešových šťastný | Jana Ulrichová

Obohacují se navzájem

Obohacují si přitom život navzájem. Tomešovi se díky Arnoštovi učí i novým věcem, protože je první pes, kterého mají od štěněte. Všichni jejich předchozí čtyřnozí parťáci byli nalezenci, kteří k nim přišli už jako dospělí. S Arnoštem byli letos v létě i na dovolené na chalupě, kde si společně užívali dlouhé procházky a koupání v řece.

Dostane parťáka?

Arnošt je velmi přátelský, chce si hrát se stařičkým jezevčíkem Rudolfem i kočkou Matyldou. „Nechce pochopit, že oni o to nestojí. To je problém, možná by se k němu hodil ještě nějaký mladší pes,“ nadhodil Michal Tomeš.

Z Arga, nyní Arnošta, vyrostl pořádný obříkZ Arga, nyní Arnošta, vyrostl pořádný obřík | Jana Ulrichová

Bolavá tlapka

Bohužel, zdravotní problémy, s nimiž se psi z množíren obvykle potýkají, se nevyhnuly ani Arnoštovi. Už v době, kdy jej reportérky od množitelky koupily, měl zánět v těle, kvůli kterému mu byla okamžitě nasazena antibiotika. Teď se potíže objevily znovu, Arnošt začal pokulhávat na jednu přední tlapku. „Podle veterináře to vypadá opět na nějaký zánět. Čeká ho teď další kontrola. Věříme ale, že to nebude nic vážného a bude zase v pořádku,“ shodli se manželé. Přesto jsou podle svých slov velmi šťastní, že Arnošta mají. „V žádném případě toho nelitujeme. Říkáme si, že to byl osud,“ řekl Michal Tomeš.

Mazlíčka prodala

Blesk tlapky odkoupily Arga, nyní Arnošta od množitelky ze Světnova. Dokázaly tím, že přeprodává psy, kteří nejsou z jejího chovu, na což nemá oprávnění, a porušuje tím živnostenský zákon. Už dříve ji přitom úřady opakovaně postihovaly i za porušení veterinárního zákona a zákona na ochranu zvířat proti týrání. Množitelka původně tvrdila, že Argo je její mazlíček a není na prodej, krátce nato jej ale prodala figurantce na parkovišti u supermarketu za 2000 korun.

Z Arga, nyní Arnošta, vyrostl obřík, v kohoutku měří 60 centimetrů. Na parmské šunce na kosti, kterou mu reportérky přivezly, si pochutnalZ Arga, nyní Arnošta, vyrostl obřík, v kohoutku měří 60 centimetrů. Na parmské šunce na kosti, kterou mu reportérky přivezly, si pochutnal | Jana Ulrichová

Porušila čtyři zákony

Na kšefty Petry Novákové (35) poukazují Blesk tlapky dlouhodobě. Množitelka porušila zákon na ochranu zvířat proti týrání, o veterinární péči a zákon na ochranu spotřebitele, protože křížence vydávala za čistokrevná plemena, což potvrdila krajská veterinární správa. Díky Argovi ji reportérky navíc usvědčily i z porušení živnostenského zákona. V současné době jí úředníci zatím nepravomocně nařídili snížit počet chovaných psů, množitelka se ale proti tomu odvolala. Veterináři jí navíc za klamání spotřebitele vyměřili pokutu 45 000 korun.

 

starypes ( 7. září 2019 08:44 )

Tobě bych nenadával, tobě bych prokousl ř i ť, když už jsi dost obouchaný.

nika70 ( 6. září 2019 09:56 )

Nádherný telátko!

jardavozembouchak ( 6. září 2019 08:27 )

Jen frustrovana hovada nadavaji druhým už po ránu. Jena majiteli, jaké jméno pejskovi dají.

Klarkavosmek ( 6. září 2019 08:03 )

Tak to je nádhernej fešák úplně k pomazleni pořádnej obrik.je super že překonal veškeré zdráv potíže a je z něj krasavec dokonce bych řekla že to ani není kříženec komondor ale cistej tedy bez PP ale vypadá to že tam není prikrizena jina rasa

starypes ( 6. září 2019 06:42 )

Jen hovada dávají zvířatům jména patřící lidem!

Zobrazit celou diskusi
Další videa