Takhle živoří česká zvířata ve velkochovech. Dokoukáte video až do konce?

Autor: Kateřina Lang, Jana Ulrichová - 
26. 8. 2019
05:25

Spolek obránců zvířat OBRAZ zveřejnil nové video z českých velkochovů. V něm ukazuje telata uvězněná v boxech, kam se sotva vejdou, nebo prasata tísnící se v kotcích, kde se nemohou ani otočit. Cílem spolku, který brutální video natočil, je dosáhnout zákazu klecových chovů hospodářských zvířat po celé Evropské unii.

Záběry skutečně pochází z českých farem a ukazují běžnou realitu. Spolek ochránců zvířat chce tímto videem podpořit sběr podpisů pro evropskou iniciativu KONEC DOBY KLECOVÉ.

Všechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovůVšechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovů | Obránci zvířat

Cíl na dosah

Aby se Evropská komise problémem klecového chovu skutečně zabývala, je nutné sehnat během roku jeden milion ověřených podpisů. Iniciativa odstartovala v září 2018 a končí 11. září 2019.

„V klecích po celé EU trpí stovky milionů zvířat a jak je vidět na záběrech, tento problém se nevyhýbá ani České republice. Ve vyspělé společnosti 21. století je absolutně nepřijatelné, aby zvířata prožila život v bolestech kvůli bezohlednému byznysu,“ řekl předseda OBRAZu Marek Voršilka.

Všechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovůVšechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovů | Obránci zvířat

Zbývají poslední dva týdny

Podpisy musí ochránci zvířat nasbírat do 11. září 2019 a podle odhadů už jich zbývá jen několik desítek tisíc.

„To už není moc, Pokud nyní uspějeme, bude to jasný signál pro politické představitele, že široká veřejnost chce pro zvířata lepší podmínky,“ dodává Voršilka.

Podepsaly i známé osobnosti

S klecovým chovem zvířat nesouhlasí i řada celebrit, která připojila svůj podpis. „Klecové chovy jsou zbytečnou krutostí, která do dnešního světanepatří. Zvířata v nich trpí, přitom to není nutné. Existují ohleduplnější způsoby chovu, než je ten klecový. Zvířatům je třeba pomáhat, proto jsme se rozhodli iniciativu podpořit,“ říká kapela Sto zvířat.

Iniciativu podepsaly i herečky Šárka Vaculíková a Jana Plodková, modelka Helena Houdová nebo herec Václav Neužil.

Všechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovůVšechny tyto otřesné záběry pochází z českých chovů | Obránci zvířat

Kdo jsou OBRAZ – Obránci zvířat

Nezisková organizace, která bojuje proti utrpení hospodářských zvířat. Díky její kampani se podařilo zakázat kožešinové farmy. Nyní se snaží o „propuštění hospodářských zvířat z klecí“.

Svůj podpis můžete připojit ZDE: bezkleci.obrancizvirat.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

moist ( 27. srpna 2019 15:52 )

Já jen doufám, že uvědomělí signatáři nebudou pak kvicet, až klecové chovy zruší a živocisne produkty vyletí třeba na dvojnásobek ceny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa