Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Viki chtěli utratit kvůli banální operaci. Teď vyhlíží nový domov, najde ho na Psím dni?

Video se připravuje ...
Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
25. srpna 2019
05:00

Zdá se to neuvěřitelné! Viky, která čeká na nový domov v soukromém útulku Dogpoint, už tu dávno neměla být. Její majitelé ji chtěli nechat uspat, nechtělo se jim platit za operaci kýly. Teď je fenka k adopci, seznámit se s ní mohou i návštěvníci Psího dne s Prahou 13, jehož mediálním partnerem jsou Blesk tlapky.

Majitelé pětiletou, středně velkou kříženku nechali na veterinární klinice s tím, že už ji dál nechtějí léčit. Chtěli ji nechat utratit, protože se jim nechtělo investovat do banální operace tříselné kýly.

„Nevíme, co všechno má za sebou. K lidem je všeobecně přátelská, možná až příliš, nevadí jí ani malé děti,“ řekl Jan Jurák, vedoucí útulku Dogpoint v Maloticích na Kolínsku, kde se fenky ujali, nechali jí kýlu odoperovat, a to na obou stranách, a teď po vyléčení jí hledají nový domov.

Viky ji milá, submisivní fenka, kterou chtěli její majitelé nechat uspat, protože se jim nechtělo investovat do banální operace Viky ji milá, submisivní fenka, kterou chtěli její majitelé nechat uspat, protože se jim nechtělo investovat do banální operace | Jana Ulrichová

Milá, mazlivá

Viky je velmi poddajná, před lidmi si lehá na záda a dožaduje se hlazení a drbání. Problémy má jen s jinými psy. „Není schopná s nimi rozumně vycházet. Jinak je velmi milá, mazlivá, žádné zdravotní problémy už nemá,“ dodal.

„Viky se hodí k dětem,“ ukázala Michaela Zemánková z útulku Dogpoint „Viky se hodí k dětem,“ ukázala Michaela Zemánková z útulku Dogpoint | Jana Ulrichová

K adopci na Psí dni

S Viky i dalšími svěřenci útulku Dogpoint se budou moci seznámit také návštěvníci Psího dne s Prahou 13, který se uskuteční v sobotu 7. září v centrálním parku Lužiny. Představí se hned čtyři útulky, kromě Dogpointu i Dočasky De De, Voříškov a Depozitum Beruška, které nabídnou psy k adopci. Podpořit je budou moci zájemci i koupí lístků do charitativní tomboly, jejíž výtěžek bude mezi tyto útulky rozdělen.

Našli nové domovy

Pražský Psí den se letos koná už počtvrté. „Poprvé to měla být jen menší akce, kde jsme chtěli ukázat pejsky z jednoho útulku. Nakonec se ale přidalo mnohem více útulků a ve finále vznikl velký Psí den, který je jednou z největších psí akcí v Praze,“ řekla organizátorka Karolína Hájková. Dodala, že ji nejvíce těší, že se pokaždé podaří díky této akci najít nový domov několika psům. „Pak vidím, že to má smysl,“ řekla.

Organizátorka Psího dne Karolína Hájková s útulkem Dogpoint už léta spolupracuje Organizátorka Psího dne Karolína Hájková s útulkem Dogpoint už léta spolupracuje | Jana Ulrichová

Poradí s první pomocí

Organizátoři připravili pro návštěvníky Psího dne program plný zábavy a soutěží, včetně tradičního, velmi oblíbeného psího dostihu a skoku do výšky. Chybět nebude ani osvěta, letos zaměřená na první pomoc u psů. Zájemci se dozví, jak se zachovat v případě úrazů, přehřátí, otravy či nemoci, a na místě si budou moci pořídit psí lékárničku. Novinkou bude možnost stříhání drápků zdarma, které zajistí psí salon.

 

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud