Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Naučte se resuscitovat svého psa, zachráníte mu tím život. Prahu 13 čeká Psí den

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
15. srpna 2019
10:20

Když pes zkolabuje nebo se zraní, lidé obvykle panikaří. Neví si rady, a ztrácí tím cenné minuty. To, jak se v takových chvílích zachovat, jak dát psovi první pomoc a zachránit mu tím třeba život, se budou moci dozvědět návštěvníci na Psím dni s Prahou 13, jehož mediálním partnerem jsou Blesk tlapky.

Organizátoři této akce, na které se pobaví čtyřnožci i jejich páníčci, myslí pokaždé i na osvětu. Letos se rozhodli poučit zájemce o první pomoci. Kateřina Šponarová a Martina Frühauf Kolářová je ve svém stánku, jak psa resuscitovat, jak mu správně dát masáž srdce nebo dýchání z úst do čenichu.

Kateřina Šponarová ukáže, jak psa správně resuscitovatKateřina Šponarová ukáže, jak psa správně resuscitovat | Jana Ulrichová

Nedojel včas

„Příběhů z praxe je mnoho. Lidé nevědí, co dělat, zpanikaří a pak psovi ještě více ublíží. Nedávno například pánovi, který si v parnu vyjel na kole, pejsek zkolaboval. Pán ho naložil do vyhřátého auta, psa nestabilizoval, auto neprovětral, takže pejska dovezl na veterinu bohužel už mrtvého,“ popsala Martina Frühauf Kolářová s tím, že kdyby pán absolvoval jejich kurs, věděl by si rady a pes mohl přežít.

Masáž i umělé dýchání

Dodala, že návštěvníky Psího dne s kolegyní naučí psy stabilizovat, zjistit, jak na tom v případě kolapsu nebo úrazu jsou a co budou potřebovat.

„Když zjistím, že mu nebije srdíčko, zahájím nepřímou masáž a nestarám se o odřenou tlapku. Když srdíčko bije, ale pes nedýchá, zahájím umělé dýchání. Pokud umí lidé psa takto stabilizovat, zvyšují tím jeho přežitelnost,“ zdůraznila. „Poskytovat první pomoc psům zatím lidé moc neumí, proto jsme se rozhodly je v tomto směru vzdělávat,“ dodala Kateřina Šponarová.

Ve stánku, který bude mít tento tým na Psím dnu s Prahou 13, si budou moci zájemci prohlédnout a zakoupit také užitečné psí lékárničky.

Kateřina Šponarová a Martina Frühauf Kolářová návštěvníkům psího dne předvědou také, jak u psa zajistit, aby nekousl, a pak mu ošetřit zraněníKateřina Šponarová a Martina Frühauf Kolářová návštěvníkům psího dne předvědou také, jak u psa zajistit, aby nekousl, a pak mu ošetřit zranění | Jana Ulrichová

Podpoří útulky

Psí den s Prahou 13 se uskuteční v sobotu 7. Září v centrálním parku Lužiny. Návštěvníci se mohou těšit program plný zábavy a soutěží, včetně tradičního, velmi oblíbeného psího dostihu a skoku do výšky.

Novinkou bude možnost stříhání drápků zdarma, které zajistí psí salon. Prezentovat se tam budou také čtyři útulky, které budou nabízet k adopci své svěřence. Návštěvníci je budou moci podpořit také zakoupením lístků do tomboly, jejíž výtěžek bude mezi tyto útulky rozdělen. Vstup na akci i startovné na soutěže je zdarma.

 

zkratik ( 18. srpna 2019 15:03 )

ať co nejvíc pejsků najde nový domov

svalovec ( 18. srpna 2019 10:50 )

Je moc dobře že jsou tu takové lidi k teří poradí a hlavně vědí očem mliví
já jsem to žažil sám udělal jsem to přesně podle tohoto videa aniž bych to věděl ale to je jedno už bylo pozdě.....dodnes mi můj brouček chybý,ale vi co máte pejsky doma zkoukněte to opravdu se to hodí a přesně jak říkali v tom okamžiku když se to stane člověk zazmatkuje tak vše v klidu vždyt jde o naše pejsky a proně 1a poslední ....díky za video super

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud