Známé tváře, soutěže a opuštění psi k adopci. Prahu čeká Psí den, představí se i Blesk tlapky

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
6. 9. 2019
17:30

Psí den s Prahou 13, jedna z největších akcí pro pejskaře a jejich čtyřnohé parťáky, vypukne už tuto sobotu 7. září od 10 hodin v Centrálním parku Lužiny. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu zábavy a her. Organizátoři mysleli také na opuštěné psy z útulků, kteří budou na akci k adopci. Na místě budou i Blesk tlapky, které jsou mediálním partnerem této akce.

Akce se koná už počtvrté. Ani tentokrát nebude chybět oblíbený psí dostih a soutěž ve skoku do výšky. Dorazí také známé tváře, některé i se svými mazlíčky. Bude mezi nimi David Kraus, odpoledne se pak mohou návštěvníci těšit na Mahulenu Bočanovou, Martu Jandovou, Jakuba Koháka či blogerku a modelku Michaelu Hávovou, kteří představí psy k adopci. Ty budou na Psím dni nabízet čtyři útulky, a to Dogpoint, Voříškov, Dočasky De De a Depozitum Beruška.

Připraven je i psí skok do výškyPřipraven je i psí skok do výšky | orca-agency.cz

Tombola pro azyly

„Útulky budou na místě prodávat také své výrobky, jejichž koupí bude možné podpořit jejich činnost,“ řekla organizátorka akce Karolína Hájková. Dodala, že na Psím dni bude také bohatá tombola. Její výtěžek rozdělí organizátoři mezi přítomné azyly.

Jak resuscitovat psa?

Kdo se bude chtít trochu poučit, může zavítat do stánku Kateřiny Šponarové a Martiny Frühauf Kolářové. Dozví se, jak se zachovat v případě úrazů, jak psa resuscitovat, jak mu dát masáž srdce nebo dýchání z úst do čenichu, a na místě si bude moci pořídit i psí lékárničku. Novinkou bude možnost stříhání drápků zdarma, které zajistí psí salon.

Kateřina Šponarová ukáže, jak psa správně resuscitovatKateřina Šponarová ukáže, jak psa správně resuscitovat | Jana Ulrichová

Vstup na akci i startovné na soutěže je zdarma.

Na co se těšit

10,00 – zahájení

10,20 – Daniel Žďárský – Bull show

11,00 – 1. nabídka psů k adopci

11,25 – představení projektu Blesk tlapky

11,35 – přednáška – přidej pac proti množírnám

12,00 – soutěž Psí dostih

14,00 – soutěž Skok do výšky

15,00 – první pomoc psa – Katka Šponarová a Martina Frühauf Kolářová

15,30 – VIP osobnosti

16,00 – 2. nabídka psů k adopci

16,35 – soutěž Hledání ztraceného pejska

17,00 – soutěž Najdi psovi dvojníka

17,40 – tombola

18,00 - zakončení

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa