Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Přehledně: Kdo vede stranické kandidátky v jednotlivých krajích

Kdo stojí v čele kandidátek v jednotlivých krajích? (ilustrační foto)
Kdo stojí v čele kandidátek v jednotlivých krajích? (ilustrační foto)  (Autor: Blesk - Michal Protivanský)
Autor: mah - 
4. října 2021
13:40

Do voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 se přihlásilo 22 politických stran, hnutí a jejich koalic. Ve všech krajích ovšem postavilo kandidátky pouze sedmnáct z nich. Ani v jednom kraji se pak nebudou o hlasy tamních voličů ucházet všechny subjekty. Kdo stojí v čele jednotlivých krajských kandidátek?

Praha | Středočeský kraj | Jihočeský kraj | Plzeňský kraj | Karlovarský kraj | Ústecký kraj | Liberecký kraj | Královéhradecký kraj | Pardubický kraj | Kraj Vysočina | Jihomoravský kraj | Olomoucký kraj | Zlínský kraj | Moravskoslezský kraj 

Praha

  • 1) Zelení – Eva Kavková
  • 2) Švýcarská demokracie – Pynelopi Cimprichová
  • 3) Volný blok – Jana Bobošíková
  • 4) SPD – Josef Nerušil
  • 5) ČSSD – Jana Maláčová
  • 6) Pravý Blok – Petr Cibulka
  • 7) Aliance národních sil – Daniel Solis
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Zuzana Majerová Zahradníková
  • 9) Aliance pro budoucnost – Pavel Sehnal
  • 10) Prameny – Jan Kubín
  • 11) Levice – Jan Májíček
  • 12) Přísaha – Jiří Hynek
  • 13) Spolu – Markéta Pekarová Adamová
  • 14) Senioři 21 – Jaroslav Šikula
  • 15) Nevolte Urza.cz – Martin Urza
  • 16) Monarchisté.cz – Petr Vacek
  • 17) Piráti a Starostové – Olga Richterová
  • 18) KSČM – Marta Semelová
  • 20) ANO – Patrik Nacher
  • 21) Otevřeme Česko – Jakub Olbert
  • 22) Moravané – Pavel Dohnal

 

Středočeský kraj

  • 1) Zelení – Magdaléna Davis
  • 2) Švýcarská demokracie – Soňa Peková
  • 3) Volný blok – Jana Volfová
  • 4) SPD – Radek Rozvoral
  • 5) ČSSD – Jan Hamáček
  • 7) Aliance národních sil – Vladimíra Vítová
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Radomil Bábek
  • 9) Aliance pro budoucnost – Jan Krištofiak
  • 10) Prameny – Aleš Svoboda
  • 12) Přísaha – Tomáš Sochr
  • 13) Spolu – Jan Skopeček
  • 14) Senioři 21 – Miroslav Pitrof
  • 15) Nevolte Urza.cz – Jana Urzová
  • 16) Monarchisté.cz – Radim Špaček
  • 17) Piráti a Starostové – Vít Rakušan
  • 18) KSČM – Stanislav Grospič
  • 20) ANO – Karel Havlíček
  • 21) Otevřeme Česko – Jiří Janeček

Video Volby: Kroužkování - jak fungují preferenční hlasy ve volbách do Poslanecké sněmovny? - Videohub
 

Jihočeský kraj

  • 1) Zelení – Dana Kuchtová
  • 2) Švýcarská demokracie – Soňa Michálková
  • 3) Volný blok – Eliška Hartlová
  • 4) SPD – Iveta Štefanová
  • 5) ČSSD – Ondřej Veselý
  • 7) Aliance národních sil – Marek Adam
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Libor Vondráček
  • 9) Aliance pro budoucnost – Libuše Eva Hulcová
  • 10) Prameny – Jaroslav Kugler
  • 12) Přísaha – Ivana Kerlesová
  • 13) Spolu – Jan Bauer
  • 15) Nevolte Urza.cz – Klára Kárníková
  • 16) Monarchisté.cz – Jaromír Vrána
  • 17) Piráti a Starostové – Lukáš Kolářík
  • 18) KSČM – Alena Nohavová
  • 20) ANO – Richard Brabec
  • 21) Otevřeme Česko – Ladislav Vrabel
  • 22) Moravané – Zdeněk Zbožínek

 

Plzeňský kraj

  • 1) Zelení – Svatava Štěrbová
  • 2) Švýcarská demokracie – Věra Soldánová
  • 3) Volný Blok – Miroslav Kleisner
  • 4) SPD – Marie Pošarová
  • 5) ČSSD – Robin Šín
  • 7)  Aliance národních sil – Jan Sedláček
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Jan Dočekal
  • 9) Aliance pro budoucnost – Pavel Šrámek
  • 10) Prameny – Miroslav Seko
  • 12) Přísaha – Nicole Fryčová
  • 13) Spolu – Martin Baxa
  • 14) Senioři 21 – Olga Petrásková
  • 15) Nevolte Urza.cz – Tereza Urzová
  • 16) Monarchisté.cz – Johannes Vlastimil Ježík
  • 17) Piráti a Starostové – Josef Bernard
  • 18) KSČM – Jiří Valenta
  • 20) ANO – Ivana Mádlová
  • 20) Otevřeme Česko – Jaroslav Dolhý

Video Témata voleb 2021: Daně - Videohub
 

Karlovarský kraj

  • 1) Zelení – Jitka Nesrstová
  • 2) Švýcarská demokracie – Ivan Cimprich
  • 3) Volný blok – Josef Kvasnička
  • 4) SPD – Karla Maříková
  • 5) ČSSD – Tomáš Svoboda
  • 7) Aliance národních sil – Slavomír Randis
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Marcel Kučera
  • 9) Aliance pro budoucnost – Michaela Rojtová
  • 10) Prameny – Alena Flašková
  • 12) Přísaha – Miroslav Haindl
  • 13) Spolu – Jan Bureš
  • 15) Nevolte Urza.cz – Veronika Löbelová
  • 16) Monarchisté.cz – Martin Váňa
  • 17) Piráti a Starostové – Petr Třešňák
  • 18) KSČM – Pavel Hojda
  • 20) ANO – Jana Mračková Vildumetzová
  • 21) Otevřeme Česko – Martin Prokop

 

Ústecký kraj

  • 1) Zelení – Lenka Simerská
  • 2) Švýcarská demokracie – Josef Voborník
  • 3) Volný blok – Iva Vrbová
  • 4) SPD – Jaroslav Foldyna
  • 5) ČSSD – Zdeněk Matouš
  • 7) Aliance národních sil – Adam Benjamin Bartoš
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Tereza Hyťhová
  • 9) Aliance pro budoucnost – Richard Matiašek
  • 10) Prameny – David Kovář
  • 12) Přísaha – Jaroslav Pelc
  • 13) Spolu – Karel Krejza
  • 15) Nevolte Urza.cz – Anna Honzíková
  • 16) Monarchisté.cz – Miloš Kánský
  • 17) Piráti a Starostové – Ivan Bartoš
  • 18) KSČM – Jaroslav Komínek
  • 20) ANO – Andrej Babiš
  • 21) Otevřeme Česko – Radek Žďárecký

Video Témata voleb 2021: Důchodová reforma - Videohub
 

Liberecký kraj

  • 1) Zelení – Jaromír Baxa
  • 2) Švýcarská demokracie – Igor Čech
  • 3) Volný blok – Monika Waksmundská
  • 4) SPD – Radovan Vích
  • 5) ČSSD – Josef Jadrný
  • 7) Aliance národních sil – Karel Redlich
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Otto Jarolímek
  • 9) Aliance pro budoucnost – Pavlína Dohnalová
  • 10) Prameny – Petr Machala
  • 12) Přísaha – Jaroslava Pauchová
  • 13) Spolu – Petr Beitl
  • 15) Nevolte Urza.cz – Jitka Nyklová
  • 16) Monarchisté.cz – Jan Konrád
  • 17) Piráti a Starostové – Jan Farský
  • 18) KSČM – Jan Koros
  • 20) ANO – Jana Pastuchová
  • 21) Otevřeme Česko – Josef Lank

 

Královéhradecký kraj

  • 1) Zelení – Martin Hanousek
  • 2) Švýcarská demokracie – Michal Havlíček
  • 3) Volný blok – Luďka Tomešová
  • 4) SPD – Vladimíra Lesenská
  • 5) ČSSD – Jan Birke
  • 7) Aliance národních sil – Michal Biegl
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Miroslav Havrda
  • 9) Aliance pro budoucnost – Petr Hannig
  • 10) Prameny – Oldřich Zima
  • 12) Přísaha – Tomáš Jarkovský
  • 13) Spolu – Ivan Adamec
  • 15) Nevolte Urza.cz – Jiří Lžičař
  • 16) Monarchisté.cz – Petr Ježek
  • 17) Piráti a Starostové – Martin Jiránek
  • 18) KSČM – Zdeněk Ondráček
  • 20) ANO – Klára Dostálová
  • 21) Otevřeme Česko – Roman Komeda

 

Pardubický kraj

  • 1) Zelení – Tereza Hýblová
  • 2) Švýcarská demokracie – Božena Dvořáková
  • 3) Volný blok – Hana Lipovská
  • 4) SPD – Jaroslav Bašta
  • 5) ČSSD – Alena Šírová
  • 7) Aliance národních sil – Miroslav Šafář
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Petr Bajer
  • 9) Aliance pro budoucnost – Vítězslav Novohradský
  • 10) Prameny – Lenka Zimmermannová Bolcková
  • 12) Přísaha – Zdeňka Víchová
  • 13) Spolu – Pavel Svoboda
  • 15) Nevolte Urza.cz – Jana Isabella Růžičková
  • 16) Monarchisté.cz – Gabriel-Max Nathaniel Filip Aras
  • 17) Piráti a Starostové – Mikuláš Ferjenčík
  • 18) KSČM – Květa Matušovská
  • 20) ANO – David Kasal
  • 21) Otevřeme Česko – Jindřich Čeněk
  • 22) Moravané – Petr Vyoral

 

Kraj Vysočina

  • 1) Zelení – Jakub Vaníček
  • 2) Švýcarská demokracie – Jana Svobodová
  • 3) Volný blok – Luděk Růžička
  • 4) SPD – Radek Koten
  • 5) ČSSD – Jiří Běhounek
  • 7) Aliance národních sil – Zdeněk Kocman
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Jan Tesař
  • 9) Aliance pro budoucnost – Josef Pelikán
  • 10) Prameny – Zdeněk Sedláček
  • 12) Přísaha – Karolína Kubisková
  • 13) Spolu – Vít Kaňkovský
  • 15) Nevolte Urza.cz – Radka Mužíková
  • 16) Monarchisté.cz – Jindřich Holub
  • 17) Piráti a Starostové – Blanka Lednická
  • 18) KSČM – Josef Zahradníček
  • 19) Moravské zemské hnutí – Zdeněk Kučírek
  • 20) ANO – Drahoslav Ryba
  • 21) Otevřeme Česko – Petr Denk
  • 22) Moravané – Aleš Sekanina

 

Jihomoravský kraj

  • 1) Zelení – Matouš Vencálek
  • 2) Švýcarská demokracie – Peter Kvanďúch
  • 3) Volný blok – Ilona Csáková
  • 4) SPD – Jan Hrnčíř
  • 5) ČSSD – Roman Onderka
  • 7) Aliance národních sil – Vladimír Kotek
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – David Hanák
  • 9) Aliance pro budoucnost – Petr Svoboda
  • 10) Prameny – Andrea Málková
  • 11) Levice – Martin Tománek
  • 12) Přísaha – Róbert Šlachta
  • 13) Spolu – Petr Fiala
  • 14) Senioři 21 – Miloš Janeček
  • 15) Nevolte Urza.cz – Rosalie Stříbrná
  • 16) Monarchisté.cz – Jiří Novotný
  • 17) Piráti a Starostové – Radek Holomčík
  • 18) KSČM – Ivo Pojezný
  • 19) Moravské zemské hnutí – Ondřej Hýsek
  • 20) ANO – Alena Schillerová
  • 21) Otevřeme Česko – Jiří Hanuš
  • 22) Moravané – Jakub Valášek

 

Olomoucký kraj

  • 1) Zelení – Hana Vacková
  • 2) Švýcarská demokracie – Luděk Šarman
  • 3) Volný blok – Marek Obrtel
  • 4) SPD – Radim Fiala
  • 5) ČSSD – Ladislav Hynek
  • 7) Aliance národních sil – Milan Gybas
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Antonín Fryč
  • 9) Aliance pro budoucnost – Ivo Baláš
  • 10) Prameny – Antonín Baudyš
  • 11) Levice – František Otta
  • 12) Přísaha – Václav Vévoda
  • 13) Spolu – Marian Jurečka
  • 15) Nevolte Urza.cz – Lucie Komárková
  • 16) Monarchisté.cz – Pavel Andrš
  • 17) Piráti a Starostové – Tomáš Müller
  • 18) KSČM – Ludvík Šulda
  • 19) Moravské zemské hnutí – Jan Rapant
  • 20) ANO – Ladislav Okleštěk
  • 21) Otevřeme Česko – Bohumil Zoufalík
  • 22) Moravané – Ctirad Musil

 

Zlínský kraj

  • 1) Zelení – Michal Berg
  • 2) Švýcarská demokracie – Jiří Fojtík
  • 3) Volný blok – Josef Novosad
  • 4) SPD – Vladimír Zlínský
  • 5) ČSSD – Alena Gajdůšková
  • 7) Aliance národních sil – Zdeněk Cekota
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Libor Lukáš
  • 9) Aliance pro budoucnost – Svatava Cekotová
  • 10) Prameny – Luděk Haškovec
  • 12) Přísaha – Zbyněk Schaffer
  • 13) Spolu – Ondřej Benešík
  • 15) Nevolte Urza.cz – Igor Bogdanov
  • 16) Monarchisté.cz – Dita Novotná
  • 17) Piráti a Starostové – František Elfmark
  • 18) KSČM – Marie Pěnčíková
  • 20) ANO – Radek Vondráček
  • 21) Otevřeme Česko – Andrea Navrátilová
  • 22) Moravané – Petr Bystřický

 

Moravskoslezský kraj

  • 1) Zelení – Martina Dušková
  • 2) Švýcarská demokracie – Tomáš Raždík
  • 3) Volný blok – Lubomír Volný
  • 4) SPD – Tomio Okamura
  • 5) ČSSD – Lubomír Zaorálek
  • 7) Aliance národních sil – Zdeňka Tymlová
  • 8) Trikolóra, Svobodní, Soukromníci – Alfréd Šrámek
  • 9) Aliance pro budoucnost – René Lakomý
  • 10) Prameny – Jiří Sapeta
  • 12) Přísaha – Jiří Komárek
  • 13) Spolu – Zbyněk Stanjura
  • 14) Senioři 21 – Jaromír Fojtík
  • 15) Nevolte Urza.cz – Kateřina Přibylová
  • 16) Monarchisté.cz – Jaroslav Vavříček
  • 17) Piráti a Starostové – Lukáš Černohorský
  • 18) KSČM – Leo Luznar
  • 20) ANO – Ivo Vondrák
  • 21) Otevřeme Česko – Martin Vacek
  • 22) Moravané – Ondřej Hetmánek

Video „Volit v jednom dni místo dvou je efektivnější,“ řekl expert k chystaným změnám. - Blesk TV

Stano1963 ( 4. října 2021 19:05 )

Jermanová je trojkou ve Středočeském kraji a Faltýnek dvojkou v Olomouckém kraji, to jsou zajímavější kandidáti, ANO má podobných exotů na kandidátkách spousty, na Moravě Malou atd

Zobrazit celou diskusi
Další videa