Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Babiš „tahá“ za záchrannou brzdu. Komunistům přinesl návrh státní komerční banky

Autor: ČTK, for - 
7. dubna 2021
19:37

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš předal dnes lídrům KSČM návrh na vznik komerční banky v rukou státu, jak komunisté podporující menšinový kabinet chtěli. Dohodovací řízení o toleranci menšinové vlády na týden přerušili. Předseda vlády podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa a předsedy sněmovního klubu ANO Jaroslava Faltýnka na schůzce také uvedl, že pověřil ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO), aby vstoupil do jednání o spojení Vojenské zdravotní pojišťovny a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.

„S našimi experty prostuduji návrh na založení banky komerčního typu v rukou státu,“ popsal po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání další kroky KSČM Filip. Podle Faltýnka jde „o konkrétní materiál“. Metnar byl pak podle Filipa požádán, aby odbrzdil jednání o sloučení pojišťoven ze strany Vojenské zdravotní pojišťovny.

Filip o rychlejším řešení požadavků

Lídři ANO a KSČM se podle Faltýnka shodli na tom, že vláda plní 60 procent závazků obsažených v toleranční dohodě, 40 procent ne. Filip označil poměr za realistický, byť míní, že požadavky měly být plněny rychleji. Chce, aby dohodovací řízení skončilo do příští soboty, kdy se sejde Ústřední výbor KSČM. Uvedl ale, že široké vedení se k věci vyjadřovat zřejmě nebude. V úterý skončilo hlasování členů ÚV, v němž se drtivá většina vyjádřila pro ukončení tolerance kabinetu ANO a ČSSD.

V naplňování tři roky staré toleranční dohody jsou komunisté spokojeni s růstem minimální mzdy a valorizací důchodů. Částečně vláda podle nich plní požadavky na zpřísnění ochrany přírodních zdrojů. Dohodovací řízení vyvolali poté, co kabinet přes jejich nesouhlas poslal armádě deset miliard korun, o které byl rozpočet obrany zkrácen na podzim. Nesouhlasí ani s postupem vlády v případě stavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany a s některými kroky podnikanými proti šíření epidemie koronaviru.

Video Blatný čelil kvůli ruskému Sputniku zlobě komunistů: Dokud budu ministr, budu si stát za svým, vzkázal - PSP ČR

pokrok ( 8. dubna 2021 20:12 )

Babiš coby sám komunista a estébák -
tahá komunistické voliče do svého svěřenckého fondu .

bigoseman ( 8. dubna 2021 19:02 )

Ja bych soudruhum navrhoval sjednoceni,pod udernym nazvem KOMANOS! Gen.tajemnikem se stane vitez turnaje v Gorodkach!

junkiexl ( 8. dubna 2021 14:21 )

Muj navrh zni: hezky po bolsevicku zestatnit Agrofert. A tak zabijeme hned nekoli komaru jednou ranou.
Dekuji za pozornost.

zirioges ( 8. dubna 2021 11:06 )

Ta státní komerční banka ještě nevznikla a už je vytunelovaná
StB-ák Babiš je průhledný jak děravý dolar....

pokrok ( 8. dubna 2021 10:45 )

Předlistopadové kur vy = estébáci , komunisté a mlátičky -
ty budou držet vždycky při sobě !!- O tom žádná !

Zobrazit celou diskusi
Další videa