Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Svrčinová zůstala v nemocnici. Hlavní hygienička zkolabovala během jednání vlády

Aktualizováno -
6. dubna 2021
11:00
Autor: for, vei - 
6. dubna 2021
20:35

Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová zkolabovala přímo během úterního jednání vlády. Na své poslední tiskové konferenci to potvrdil odvolaný ministr zdravotnictví Jan Blatný. Svrčinové se udělalo nevolno a musela pro ni přijet sanitka přímo na ministerstvo zdravotnictví, kde pobývala během videokonference. Hlavní hygienička je i nadále v nemocnici. 

„Je pravda, že je v nemocnici a není pravda, že by její stav měl nějakou přímou souvislost s tím, jak probíhalo jednání vlády,“ potvrdil hospitalizaci Svrčinové odcházející minist Jan Blatný, kterého v úterý dopoledne odvolal na žádost premiéra Andreje Babiš prezident Miloš Zeman

O zdravotním stavu jako takovém ale Blatný mluvit nechtěl, aby neporušil lékařské tajemství. 

O jaké obtíže se u Svrčinové jednalo, není jasné. Zásah na Palackého náměstí u ženy ve věku Svrčinové potvrdili pražští záchranáři. „Žena byla celou dobu při vědomí a po ošetření jsme ji transportovali do nemocnice,“ řekla Seznam Zprávám mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Svrčinové se udělalo nevolno během schůze kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO), které se účastnila formou videokonference. 

Hlavní hygienička je spolu s ministrem zdravotnictví klíčovým člověkem, který řídí boj s epidemií. Svrčinová nahradila 15. března ve funkci Jarmilu Rážovou.

Od pondělí by se opatření v ČR měla řídit podle pandemického zákonu. Podle něj mohou rozhodovat o možných zákazech a nařízení právě hygienici a ministr zdravotnictví. Svrčinová by měla zároveň koordinovat práci ředitelů krajských hygienických stanic. 

sorgedoktor ( 8. dubna 2021 11:32 )

......to snad neni mozne...

sorgedoktor ( 7. dubna 2021 19:54 )

Amba....mozna prehanite...Ovsaem natazit nekoho do funkceč v 58 letech za teto situace je na povazenou

amba ( 7. dubna 2021 13:36 )

no, baba, nebyla zvyklá dělat víc jak dvě hodiny a ještě tomu ty dvě hoďky jen!šéfovala

sasa je jednicka ( 7. dubna 2021 12:15 )

Není z drsného Kraje ale HLOUPÉHO kraje ... něco si přečti třeba Disertační práce některých studentů - jelikož se tam natahala havět z celé REPUBLIKY která se pompézně nazývá : SKLADBA obyvatelstva !

Lidé z Kriminálů, politickým škraloupem, či vyhnout se vojně přicházeli na Ostravsko a zakládaly rodiny ? Kdy jediným kritériem bylo pracovat a příliš NESTUDOVAT !

sasa je jednicka ( 7. dubna 2021 12:10 )

PŘESNĚ tak Matyldo ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa