Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Spolu sází v kampani na autobus i Čtvrtníčka. V letních kinech bude promítat komedii

Autor: ČTK - 
13. července 2021
12:01

Koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu nasadí do prázdninové části kampaně před říjnovými sněmovními volbami autobus, v letních kinech bude promítat komedii Ženy v běhu a na sociálních sítích výstupy stand-up komiků. Voliče chce oslovovat také přímo v jejich domovech, a to návštěvami kandidátů v domácnostech a také vydáním volebních novin. V září plánuje vytisknout přes pět milionů kusů novin tak, aby se dostaly do každé domácnosti. Podobu kampaně v úterý předsedové stran Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová představili novinářům v Praze během jízdy modrého autobusu potištěného fotografií tváří lídrů a heslem Spolu dáme Česko dohromady.

Koalice podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury vydá na celou volební kampaň od začátku roku 90 milionů korun, tedy maximální limit daný zákonem. „Naše výdaje jsou rozděleny v zásadě podle počtu kandidátů, 55 procent nákladů kampaně platí ODS, 25 procent nákladů platí KDU-ČSL a 20 procent platí TOP 09,“ uvedl. Během letní kontaktní kampaně budou kandidáti v ulicích podle Stanjury každý den, promítání letního kina plánuje koalice během srpna a začátku září, a to na 109 místech. „Budou to takové malé poutě, ten den bude (v místě promítání) vrcholit rodinnou komedií, mají to v rukou místní kandidáti,“ popsal Stanjura program letních kin.

První číslo volebních novin Spolu v nákladu 2,8 milionu vyšlo v posledních dnech, v hlavním městě jich kandidáti podle pražské lídryně Pekarové Adamové zatím rozdali 350 000. Druhé vydání na konci září bude mít náklad přes pět milionů, uvedl Stanjura. Vedle kontaktní kampaně Spolu neopustí ani sociální sítě. Kromě pravidelných videí herce Petra Čtvrtníčka angažovala koalice tři stand-up komiky, kteří budou mít své pořady každý týden na sociálních sítích. „Věřím, že si najdou diváky zejména u mladší generace,“ uvedl Stanjura.

Fiala: Autobus ke kampani patří

Autobus bude sloužit během prázdnin kandidátům v krajích při výjezdech, koalice ho chce podle Fialy případně půjčovat zájemcům i na výlety. Jde o zájezdový autobus bez zvláštních úprav uvnitř. „Nebuďme tak moc zahledění do České republiky, prostě volební autobus, který veze víc lidí a je pomalovaný nějakými hesly, je něco úplně obvyklého v zahraničí, běžně se to používá. My to používáme taky, protože nám to připadá jako správné, dobré, viditelné, srozumitelné.

Prostě máme autobus Spolu a neohlížíme se někam do minulosti. Je to něco, co si myslíme, že k dobré, profesionálně vedené silné volební kampani prostě patří,“ uvedl Fiala na narážku na legendární autobus Zemák, se kterým vyrazil v 90. letech minulého století za voliči v barvách sociální demokracie nynější prezident Miloš Zeman. Autobus v kampani používají i další strany, například Piráti, SPD či Volný blok.

jajas ( 16. července 2021 07:18 )

A Čtvrtníček je jakože "komik"? No potěš koště.....ještě větší zoufalec, nez jsme mysleli....

zemanbures ( 15. července 2021 18:00 )

Tak SPOLU má komika Čtvrtníčka. Babišovo ANO má komika Babiše alias Bureše, bývalého zasloužilého agenta STB. Myslím, že takového komika jen tak někdo netrufne. Možná Okamůra.

jajas ( 13. července 2021 14:09 )

Tvl. něco jako Svědci Jehovovi, ti se také tak vnucovali do domácností... By se to mělo zakázat pro všechny!

strejda777 ( 13. července 2021 14:06 )

No tak to je fakt úžasné, narvat se do domácností a otravovat je s volbami ještě i doma. A jak to tady čtu: " Voliče chce oslovovat také přímo v jejich domovech, a to návštěvami kandidátů v domácnostech a také vydáním volebních novin. V září plánuje vytisknout přes pět milionů kusů novin tak, aby se dostaly do každé domácnosti. " Tak to mi připomíná něco jako podomní prodej­ce..­...mys­lím, že by si města a obce měly pohlídat, aby jejich obyvatele a občany takovými kravinami nikdo neobtěžoval.....

grafty8 ( 13. července 2021 12:51 )

BRAVO POTŮČKOVÉ http­s://ww­w.sez­namzpr­avy.cz­/cla­nek/st­aros­tka-z-krkonos-odmitla-vladni-navstevu-fotte-se-pred-penamem-vzkazala-1695­68#dop­_ab_va­rian­t=0&do­p_sou­rce_zo­ne_na­me=zpr­avy.sz­nhp.bo­x&dop_­req_id­=aoz­LxAyC4­W5-2021­071310­44&dop­_id=16­9568&s­ource­=hp&se­q_no=1­&utm_c­ampa­ign=&­utm_m­edium=z-boxi­ku&ut­m_sou­rce=ww­w.sez­nam.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa