Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

„Nejlepší rozhodnutí.“ Fiala si na startu kampaně SPOLU chválil koalici, Feri řešil kroupy

Autor: ČTK, sova - 
19. května 2021
17:40

Pod heslem Dáme Česko dohromady ve středu koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v Brně na Moravském náměstí zahájila kampaň před říjnovými volbami do Sněmovny. Předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala řekl, že si v koalici rozumí stále víc a její vytvoření bylo tím nejlepším rozhodnutím. Jednička v Praze Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) zdůraznila, že se po volbách chtějí zaměřit na pomoc skupinám, které postihl koronavirus. Podle Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se i v Brně a Jihomoravském kraji ukazuje, že ODS a KDU-ČSL spolu umí vládnout.

V koalici se dokážeme dohodnout nyní a dohodneme se i po volbách. A jsme připraveni dohodnout se i s ostatními stranami. Dohodneme se ale jen s těmi, kteří budou respektovat, že Česká republika je součástí demokratického Západu,“ sdělil Fiala.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vystoupila v Brně na zahájení volební kampaně koalice Spolu tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny (19. 5. 2021) Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vystoupila v Brně na zahájení volební kampaně koalice Spolu tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny (19. 5. 2021) | ČTK / Šálek Václav

Na financování kampaně se bude z 55 procent podílet ODS

Fiala povede kandidátku v Jihomoravském kraji. Jurečka bude v čele kandidátky v Olomouckém kraji a Pekarová Adamová v Praze. ODS obsadí dohromady pozici lídra v devíti krajích, lidovci ve třech,TOP 09 v Praze a v Pardubickém kraji je v čele kandidátky nestraník Pavel Svoboda. Na financování kampaně se bude z 55 procent podílet ODS, z 25 procent KDU-ČSL a z 20 procent TOP 09.

Předsedové stran podepsali koaliční dohodu na začátku dubna. Na spolupráci se dohodli už loni. Do říjnových sněmovních voleb chtějí jít s kampaní pod heslem Dáme Česko dohromady. Poslední volební průzkumy koalici přisuzují druhé místo a zisk zhruba 21,5 procenta. První je v současnosti v průzkumech koalice Pirátů a STAN se ziskem 27 procent.

„To jsou dokonce kroupy, to je neuvěřitelný,“ podivoval se Dominik Feri (TOP 09) během zahájení volební kampaně koalice Spolu v Brně (19. 5. 2021) „To jsou dokonce kroupy, to je neuvěřitelný,“ podivoval se Dominik Feri (TOP 09) během zahájení volební kampaně koalice Spolu v Brně (19. 5. 2021) | reprofoto ČT

Start kampaně koalice SPOLU mírně zkomplikovalo počasí, poslanec Dominik Feri (TOP 09) se podivil tomu, že padaly i kroupy.

Video  Koalice SPOLU představuje, s čím jde do podzimních voleb  - abl
Video se připravuje ...

donypan ( 29. května 2021 10:23 )

Tento slepenec je jenom projevem zoufalstvím,který ODS strhne do propasti věčné opozice.Teď když jim ten čechoafričan ukázal kvalitní kádr spolku Pekarové z Adamova,pochopí,že jsou nevolitelní.

MAMKA2316 ( 26. května 2021 09:57 )

MAMKA2­316:TO­P,PI­RÁTI A PRAVICE nevolitelní pro Moravu a Slezsko,
- Po obdržení tohoto mailu, velice rád přeposílám. To co je dole napsané, sice neobsáhne jedna strana, ale pokud budeme každý volit jednu ze 4 stran podle toho, která se nám nejvíc zamlouvá a to je : 1 - ANO (ekonomika), 2 - SPD Tomia Okamury (konec nepracujícím vyžírkám,migrantům a EU) 3 - Trikolóra- (obnova školství , suverenita státu a podpora občanů) 4 - a KSČM (aspoň nevyrypují s kravinami a pracují pro občany), 5 - event. jestli vznikne Šlachtova strana Právo Opatrně s ČSSD, protože dobře víme kdo v ní je, a že pracují především pro sebe ( Hamáček, Poche, Petříček ) a jsou ochotni jít i proti občanům tak komplet odstavíme ODS, TOP 09, STAN a Piráty !!!!!!!!!!! A minimálně 2 z těchto stran pošleme do pekel a ty další 2 strany nepřelezou přes 10 a budou se třepat a stiskat palce, aby nedopadli jako TOP a STAN. A budou z toho tak vydření, že s nimi vyběhli důchodci, že jim každé oko poleze na jinou stranu a dostanou z toho takový průjem, že ho nezastaví ani vlak živočišného uhlí ! TAK DO TOHO DŮCHODCŮ Chcete opravdu změnu k lepšímu? A proto důchodci vzhůru k volbám a vykopejme tuto ver?ež ;-) Než vám volební právo SEBERE BARTOŠ -Piráti, p. ADAMOVÁ - PEKAROVÁ z TOP 09, jak už kolikrát avízovali ! DO VOLEB DŮCHODCI! Toto si mezi sebou rozesílá 3 000 000 důchodců!!! Návod, jak se zbavit parazitů a rozkrádačů tohoto státu kteří nás jen ????

wenzel trousil ( 20. května 2021 09:14 )

Toaletni papir je stejne dulezity jako pivo..Kdyz je ho potreba--musi to byt ihned...

wenzel trousil ( 19. května 2021 18:49 )

To se mi libi...Fialovej Peta uz zase vyhlasuje ze" Cesko patri na Zapad"..Lepe to pojmenovavaji Pola­ci..­.Zacho­d...Je to kaBRNAK, ten Peta,...Ceska republika pry "nebude nikdy na prodej"...Copak by asi Fialka chtel jeste "Prodavat"??? OPet slibuji "komunismus" ktery si vybuduji opet jen prose­be,,,,­"Demo­krati"­,,tak nejak to silne pripomina slova kteryma HaWel balamutil davy naivnich posluchacu v listpadu a davy se nechaly nachytat,...POrad to same...Tyhle sliby slibuji jen vycu­ranko­ve,,pos­loucha a uveri jim jen naivni , zklamany dav a plody toho vseho sklizi opet jen ti sami vycuranci! Lide! Bdete!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa