Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

„Měli by myslet na zdravotníky.“ Dav ze Staromáku to schytal od TOP 09, Babiš se smál Klausovi

Autor: Nikola Forejtová - 
10. ledna 2021
19:25

Výrok exprezidenta Václava Klause ze Staroměstského náměstí v Praze o tom, že se nenechá očkovat,  „pobavil“  premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle Babiše je hloupost, že by vakcína nefungovala. A přidal i důkaz svého tvrzení. Chování některých demonstrantů pak odsoudila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ačkoliv chápe, proč řada z nich do ulic vyšla, zmiňuje už tak přetížený zdravotnický systém. 

Za podpory exprezidenta Václava Klause a osobností české kulturní scény vyrazily až tři tisíce protestujích do centra Prahy, aby vyjádřily bouřlivý nesouhlas s vládními opatřeními. Staroměstským náměstím se tak nesly hlasy protestů ze stran podnikatelů, fitness trenérů, herců i lékařů. 

A ačkoliv bylo shromáždění podle policie poklidné, mohlo by mít do dalších dní epidemiologické následky. Řada přítomných totiž nedodržovala rozestupy a hlavu si nedělala ani s rouškami. A to i přesto, že je k nošení ústenek pořadatelé vyzývali.

„Jsou unavení, měli by ale myslet na zdravotníky“

Velkou podporu vyjádřil demonstrantům exprezident Klaus, který již několik měsíců vystupuje v roli odmítače roušek a některých vladních nařízení. Slova „chvály“ si ale protestující neodnesli od politiků. 

„Naprosto chápu, že jsou mnozí lidé dlouhými a omezujícími opatřeními vyčerpáni, zejména pokud se jich situace dotýká ekonomicky a vládní pomoc je pomalá, nedostatečná a zmatená. Na druhou stranu bych všem, kteří samotnou epidemii zpochybňují, doporučila, aby si uvědomili, že nejnáročnější je situace pro zdravotníky, kteří mnoho měsíců na pokraji vyčerpání zachraňují nemocné,“ komentuje protest pro Blesk Zprávy předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová. Dodává, že viníkem je svým způsobem i vláda.

Na zdravotníky myslel ve svém vyjádření i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který na twittteru připomenul i 13 115 tisíc zesnulých Čechů, kteří podlehli na následky onemocnění covid-19. 

Babiš se směje Klausovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) rovněž reagoval na demonstraci. Spíše než na samotnou akci se ale zaměřil na slova exprezidenta o tom, že se nenechá očkovat.

Video  Zeman: Hůlka má na vrácení metálu svaté právo  - Blesk
Video se připravuje ...

„Musím se smát, když na Staromáku dneska někdo vystupuje, dokonce pan Klaus starší, že vakcína nefunguje. Tak já vám řeknu jeden příběh, že na ministerstvu zdravotnictví většina náměstků je covid pozitivních. Pan Policar, paní Baťová, paní Šteklová (Baťová mezi náměstky na ministerstvu nefiguruje, Šteklová je zřejmě Alena Šteflová, pozn. red.), další, plno lidí. Ale pan ministr není pozitivní. Určitě to funguje, byl očkován. To je další důkaz, že vakcína funguje. Nechápu, jak může někdo říkat, že vakcína nefunguje,“ uvedl ministerský předseda.

Koronavirus si v Česku denně vyžádá kolem 100 až 150 obětí. V současnosti je podle dat z ministerstva zdravotnictví 160 546 případů, z nichž 6 741 je ve vážném stavu v nemocnicích. To, že se nejedná jen o čísla, připomínají nyní naštvaní uživatelé na sociálních sítích. „Jsou za nimi rodiče, sourozenci, kamarádi,“ čilí se jedna z uživatelek, která má nyní nemocného tatínka. 

marmat ( 11. ledna 2021 10:46 )

A TOHLE stádo se olepí jakoukoliv plackou, Trikolorou i s Židovskou hvězdou a je to univerzálně použitelný vzpupný, frustrovaný dav....masa podivínů, které využije :
MCH/ Minář, HON/Sochor, ale i ex prezident s rockerem......
Bohužel jsme tady tou totalitou poznamenaní....a zamindrákovaní až na doraz!

marmat ( 11. ledna 2021 10:40 )

petrolinek 13: Trapnou loutkou nazýváte prof.MUDr. Blatného....???
KDO je podle Vás ten,
kdo by čelil rejpalům a pučistům tak fakticky a klidně jako ON ???
Je to ideální člověk do souboje s Hňupy a křupany kdekoliv....
Svou fajnovostí rozseká každého "agresora" jako paní Schi­llero­vá..­..Ha­vlíček
Je to zkrátka JINÁ LIGA !!!

marmat ( 11. ledna 2021 10:34 )

Primátorku Krnáčovou nenechala veřejnoprávní TV na pokoji ani 1/2 dne !!!
Hřiba vidíme/zahlídneme 2x ročně.....je to OK ??? O CO tady vlastně jde ???

marmat ( 11. ledna 2021 10:09 )

zkratík: A tendenční Media : Nejlíp Moravec s Fridrichovou (v dramaturgii Karla Nováka ), Tvarůžková....
Jsou vykonavatelé a rozbíječi klidu....Už z nich jede nervozita a posedlost !

marmat ( 11. ledna 2021 10:03 )

H+H JEDOU.......Hřib s Hamáčkem nám tohle "horrorové divadlo" pořádají!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa