Sobota 31. říjen 2020
Svátek slaví Štěpánka, zítra Felix
Oblačno, déšť 13°C

„Bitka“ v ODS: Vystrčil podpořil krále hazardu. Volit ho může jen hlupák, postavil se mu Novotný

Autor: Sabina Dračková - 
6. října 2020
16:45

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) podpořil ve druhém kole senátních voleb kolegu Ivo Valentu. Proti stranické osobnosti se však hned postavil výrazný starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Tomu se totiž nelíbí, že Valenta podporuje finančně hnutí Trikolóra, které si založil poslanec Václav Klaus mladší po tom, co ho ze strany vyhodili. Novotný naopak veřejně podpořil kandidáta lidovců Josefa Bazalu. Modří ptáci teď přitom potřebují, aby do Senátu přišli všichni, kteří právě Vystrčila udrží na postu druhého nejvyššího ústavního činitele.

Do druhého kola senátních voleb postoupili na Uherskohradišťsku senátor a spoluzakladatel holdingu Synot Ivo Valenta ( za Stranu soukromníků ČR) a starosta Starého Města Josef Bazala (KDU-ČSL). Oba si dost věří, ale vzájemně se považují za velmi těžké soupeře. A tak, zdá se, potřebují poslední týden využít k „posbírání“ dostatečného množství voličů.

Valenta se v Senátu přidal do klubu ODS, stranu v minulosti podporoval i finančně, v roce 2018 jí věnoval 2 miliony korun. V jeho kampani za znovuzvolení ho tak šéf horní komory Miloš Vystrčil (ODS) podpořil. „Oceňuji ho zejména pro jeho trvalou podporu drobných živnostníků a podnikatelů. Udělal pro ně v Senátu veliký kus práce,“ říká Vystrčil ve videu, která má Valenta na svém facebooku.

Novotný: Volit ho může jen hlupák

Jenže za to se na Vystrčila okamžitě začala sypat kritika a to i z jeho vlastních řad. Miliardář a loterijní král leží v žaludku třeba výraznému starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému. Ten radši vyjádřil podporu Valentově vyzyvateli z řad lidovců, Josefu Bazalovi. „Sponzora Trikolóry může volit jen duševní mrzák. Ivoše jako takového jen hlupák. Nevěřím mu ani dobrý den i bez Trikolory,“ napsal si v reakci rázně na sociální síť.

A to, že ho podpořil vysoce postavený člen ODS, který straně přihrává důležité body, je Novotnému zřejmě jedno. „Je mi fuk, kdo jej z našeho top vedení podpořil a že dává ODS peníze. Xenofobní, nedůvěryhodný zloun. Držím palce panu kolegovi starostovi Josefu Bazalovi,“ dodal.

Video Senátor a hazardní král Ivo Valenta o svém vstupu do Senátu. - Blesk / Milan Kolář

Fiala připomněl Kuberu a prosí o hlasy

Právě na Vystrčilově osobě však Novotného strana kampaň nyní staví. Vystrčil potřebuje, aby v Senátu zůstalo dost osobností v klubu ODS a on tak mohl být nadále jeho předsedou. „Osud Jaroslavu Kuberovi nedovolil pokračovat v jeho práci, Miloš Vystrčil v ní pokračuje. On i náš senátorský klub potřebují vaši podporu. Prosím, přijďte v pátek a v sobotu k volbám,“ prosil a připomínal skon někdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery šéf strany Petr Fiala (ODS).

Vystrčil pak ještě na svém twitteru upřesnil, proč vlastně Valentu podpořil. „Ivo Valenta vstupem do senátorského klubu ODS před dvěma roky umožnil následně pro Jaroslava Kuberu vyjednat pozici předsedy Senátu,“ připomněl.

„Nyní by pro mě mohlo být výhodné hodit ho přes palubu, ale to není a nikdy nebyl můj styl,“ dodal Vystrčil. „Nezlobím se na vás, protože vím, že musíte. Jinak bych se zlobil. Plně to chápu,“ odpověděl Vystrčilovi Pavel Novotný. 

Doplnil však, že si stojí za svým: „Jdu podpořit Bazalu a zkusím mu nějaké peníze poslat, jestli to má ještě smysl. Pohrdám podporovateli Trikolory a xenofoby. Naštěstí si to mohu dovolit. Bude to hezký souboj. Snad Ivo prohraje.“ Mezitím si už podpory svého kandidáta z cizí strany všimli lidovci. „Díky za Jožku Bazalu, je to skvělý chlap,“ napsal v reakci Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL.

Video Šéf Senátu Miloš Vystrčil o své cestě na Tchaj-wan - ČTK

Volby 2020

V České republice se v roce 2020 odehrály krajské volby a druhým kolem pokračují volby ve 26 senátních obvodech. V Obvodě děčín zvolili senátora v prvním kole

Volby do Senátu Hlasovací lístky pro 2. kolo Volby ONLINE Výsledky krajských voleb

 

Doporučujeme
Ewwa ( 7. října 2020 10:55 )

Já si myslím, že tyhle, "spojené strany, pro naše dobro", se ve finále porvou o křesla! A to je, oč tu běží!

Ewwa ( 7. října 2020 10:52 )

Ro.ze.sral naše vztahy s Čínou.......

Ewwa ( 7. října 2020 10:50 )

Dík! A změřit mu i teplotu! On s Fialou se hledali! Retardi!

marmat ( 7. října 2020 10:22 )

NEVOLITELNEJ spolek

marmat ( 7. října 2020 10:21 )

Je to LOBISTICKÁ liga

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud