Do voleb v Olomouckém kraji se přihlásilo celkem 21 stran a hnutí. V předvolební debatě Blesku dostalo své místo ale jen sedm kandidátů, které v exkluzivním průzkumu agentury Phoenix Research vybrali obyvatelé Olomouckého kraje. V abecedním pořádku jde o tyto kandidáty: 

Alexander Černý, kandiduje za KSČM. Je mu 63 let a pracuje také jako krajský zastupitel a poslanec. Před revolucí pracoval v armádě, i teď je expertem své strany na obranu. Je ženatý a má dvě děti. Jaký vojenský prostředek umí řídit? A co považuje za největší problém kraje? Nejen to se dočtete ZDE.

Dalibor Horák je jedničkou na kandidátce ODS, ve straně je už od roku 1992. Je ženatý, má dospělého syna, vystudoval historii. V minulosti už pracoval v krajském zastupitelstvu. Kdo je jeho politickým vzorem? A jak by zatočil s nezaměstnaností, pokud by se stal novým hejtmanem? To si přečtěte ZDE.

Jitce Chalánkové je 59 let, je to poslankyně za TOP 09 a zároveň také krajská zastupitelka. Původním zaměstnáním je lékařka, stále spoluvlastní zdravotnické zařízení. Má 4 děti a je vdaná. V jaké kondici jsou podle ní malé děti v Česku? A proč volit právě ji? Na to všechno se podívejte ZDE.

Oto Košta kandiduje pod vlajkou hnutí ANO. Je to devětapadesátiletý praktický lékař, který měl na starosti i hráče Sigmy Olomouc. Má rád sport, ale i dobré víno. Použije v politice své zkušenosti z patologie? A proč ho trápí v Olomouckém kraji hlavně doprava? Nejen to najdete ZDE.

Jiří Kudláček je odpadlíkem z ANO a momentálně kandidátem za Občany pro Olomoucký kraj, je mu 57 let, je ženatý a má 4 děti. Působí jako starosta města Hranice a vlastní několik firem. Říká o sobě, že je jachtař, cyklista a horolezec. Jako hejtman by se chtěl soustředit zejména na zlepšení silnic a dopravní obslužnosti. Více o něm zjistíte ZDE.

Ivo Slavotínek, který kandiduje za Koalici pro Olomoucký kraj, chce podpořit hlavně podnikání a snížit zadlužení kraje. Je mu 40 let, je ženatý a má dceru. Působí jako zastupitel Olomouckého kraje a místostarosta Velké Bystřice a v dalších funkcích. K jeho zájmům patří hlavně cestování, třeba Evropou s batohem na zádech. Čeho by se vzdal, kdyby se stal hejtmanem? Čtěte ZDE

Jiří Zemánek je jedenapadesátiletý kandidát ČSSD, poslanec, zastupitel Olomouckého kraje a radní města Šternberka. Jaké jsou jeho priority ve volbách? A jak chce skloubit předvolební kampaň s náročnou poslaneckou prací? Pokračujte ve čtení ZDE.

Celou debatu si můžete pustit v tomto videu:

Video
délka: 01:36:17

Lídři Olomoucka debatovali ve skleníku: Kdo může za dluh kraje? 

 Nahlédněte do zákulisí předvolební debaty Blesku:
Fotogalerie
42 fotografií

Krajské volby na Blesk.cz zde >>>