Volební studio Blesku! Výsledky, komentáře, zajímaví hosté i módní policie s Inou T.

Aktualizováno -
14. ledna 2023
20:00
Autor: Markéta Volfová, Pavlína Horáková, vei - 
14. ledna 2023
05:00

Andrej Babiš a Petr Pavel postupují do 2. kola prezidentské volby, v poli poražených končí Danuše Nerudová. Jak vidí experti výsledky boje o Hrad? A kde mají před finálovou bitvou Babiš s Pavlem rezervy? To všechno jsme probrali v živém vysílání s moderátorkami Markétou Volfovou a Pavlínou Horákovou.

Kreativní používání ústavy - takhle své často kontroverzní počínání nazýval deset let prezident Miloš Zeman. I o tom jsme mluvili s ústavním právníkem Janem Kyselou. 

Politolog Lukáš Jelínek zhodnotil, co vedlo k rekordně vysoké účasti, těsnému výsledku první dvojice. Hovořil i o tom, co vedlo k tomu, že Danuše Nerudová zůstala daleko za výsledkem, který jí predikovaly průzkumy.

Neopomněli jsme ani styl oblékání všech kandidátů a současné hlavy státu. To, jak si v oblékání umí poradit, zhodnotila módní kritička Ina T.

Hovořili jsme s bývalým ředitelem protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miroslavem Sklenářem, politoložkou Vladimírou Dvořákovou, nebo kandidáty z předchozích přímých voleb Jiřím Dienstbierem a Michalem Horáčkem.

Prezidentské volby 2023
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
22:20
18. 1. 2023

„Teď je to na vás. Na občanech. Budu vás potřebovat. Teď víc než kdy jindy. Bude potřeba každý hlas. Každý hlas je pro mě důležitý. A je mi jedno, jestli žijete ve velkoměstě nebo v malé vesničce. I jeden hlas může rozhodnout. Ten, který zazní na mou podporu před volbami, a ten, který mi hodíte ve volbách. Děkuju vám za to!“ vyzývá opět Andrej Babiš.

21:57
18. 1. 2023

„A. Babiš mezi lidmi šíří dezinformaci, že by nás v případě zvolení prezidentem P. Pavel zatáhl do války. Je to lež. 1. Prezident ČR nemá žádnou takovou pravomoc. 2. Nedává žádný smysl, aby ČR posílala vojáky proti ruské agresi v Ukrajině sama. Za větší nebezpečí pro ČR považuji obchodní zájmy A. Babiše. Potřebuje si mocensky pojistit jeho agrobyznys. Ten má vliv na zdražování potravin a ničení půdy umělými hnojivy. Zatímco válka brzy skončí, Babiš nám může škodit ještě mnoho let,“ varoval na facebooku Marek Hilšer.

21:14
18. 1. 2023

„Už včera v Ústí naše parta dobrovolníků okolo Lukáše Eršila rozdávala volební noviny, které ještě před týdnem patřily “soupeři”. Postavili se k tomu čelem. Je to jeden z nejkrásnějších projevů zodpovědnosti a obrany demokracie, který jsem v těchto volbách viděla. Díky za to!“ ocenila pomoc svých dobrovolníků neúspěšná kandidátka Danuše Nerudová, která nyní aktivně podporuje Petra Pavla.

Video  Sociologové v Blesku o překvapení prezidentských voleb: Kdo má nejvyšší šance? 
Video se připravuje ...
Video  Politolog Lukáš jelínek o výsledcích prvního kola voleb 
Video se připravuje ...
Video  Ústavní právník Jan Kysela ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...
Video  Michal Horáček a Jiří Dienstbier ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...
Video  Politoložka Vladimíra Dvořáková ve volebním studiu Blesku. 
Video se připravuje ...

Video  Miroslav Sklenář ve volebním studiu Blesku 
Video se připravuje ...

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

roxin ( 14. ledna 2023 09:01 )

Souhlasím ti co tam žijí dlouhodobě nemohou ty naše kandidáty znát TAK JAK JE MOHOU VOLIT? Jedině že by je někdo "naočkoval" KOHO MAJÍ VOLIT a že nechtějí Babiše TAK BEBIŠE NEVOLIT. Třeba v Rakousku ta naše šéfka posl. sněmovny aby ji nemohli doručit žádost o vyslovení nedůvěry vládě raději "ZDRHLA".

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa