Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Šáteček, minulost a pohrdání: Kandidáti v Blesku „naložili“ Zemanovi. A kdo fandí Fischerovi?

Autor: vja, swp - 
3. ledna 2023
13:35

Jen těžko se kandidáti na prezidenta mohou vyhnout hodnocení současného „pána Pražského hradu“. V superdebatě Blesku dostali za úkol popsat jedním slovem svůj názor na desetileté působení Miloše Zemana. Danuše Nerudová, Petr Pavel, Josef Středula a Pavel Fischer na sebe také prozradili, komu dali svůj hlas v předchozích prezidentských volbách.

Ani jedno pozitivní hodnocení pro Zemana

V letošním Zemanově vánočním poselství tradičně nechybělo vymezení se proti určité části společnosti. Tentokrát zmínil podle jeho názoru „nuly“ z řad politických komentátorů a neúspěšných politiků, na které podle svých slov velmi rychle zapomene. I na základě zmíněného projevu měli kandidáti za úkol popsat působení končícího prezidenta jedním slovem.

Jedním slovem někoho zhodnotit není jednoduché. Už toho bylo dost,“ odpověděl raději čtyřmi slovy odborář Josef Středula

Šáteček,“ uvedl bez dlouhého rozhodování generál ve výslužbě Petr Pavel a naznačil gesto mávání šátkem na rozloučenou.

Minulost,“ naznačila další vývoj prezidentské funkce ekonomka a akademička Danuše Nerudová.

Neúcta k Ústavě,“ vybral k popisu tři krátká slova senátor Pavel Fischer.

Fanklub Pavla Fischera?

Kandidáti na sebe dokonce ve studiu Blesku prozradili, komu dali svůj hlas ve dvou předchozích prezidentských volbách. Jak se ukázalo, shodou okolností došlo ke kuriózní události, kdy se ve studiu Blesku s Pavlem Fischerem sešli tři jeho příznivci z minulých voleb.

V roce 2013 jsem v prvním kole volil, myslím, že to byl Jiří Dienstbier. A v druhém opravdu už nevím, myslím, že Miloše Zemana,“ rozpomínal se Josef Středula. S tím, jak volby dopadly v roce 2013, byl prý ve výsledku spokojen.

Video  Superdebata kandidátů na prezidenta 2023  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

„U druhé volby si to nepamatuju. U prvního kola je docela možné, že to mohl být i Pavel Fischer,“ přiznal Středula a dodal, že ve druhém kole vzhledem ke své zahraniční cestě nemohl volit.

„2013 (Karel) Schwarzenberg v obou kolech a spokojen jsem nebyl, protože to nedopadlo. A 2018 v prvním kole Pavel Fischer a ve druhém kole profesor Drahoš,“ prozradil generál Pavel. Fischera prý považoval za velmi slibného kandidáta. 

Také jsem volila Pavla Fischera,“ sdělila divákům a čtenářům Nerudová. „A v druhém kole se zaťatými zuby pana Drahoše,“ dodala. V roce 2013 v obou kolech dostal její hlas Karel Schwarzenberg.

„V roce 2013 jsem volil Karla Schwarzenberga a v roce 2018 profesora Drahoše,“ prozradil Fischer. Na otázku, zda v prvním kole volil sebe, však odmítl odpovědět. „To je tak intimní otázka, že vám na ni neodpovím,“ řekl.

Video  „Sbohem a šáteček“: Zeman v posledním poselství promluvil o zakomplexovaných nulách, chválil i káral vládu  - TV Nova Official
Video se připravuje ...

nespokojeny ( 3. ledna 2023 20:32 )

Kandidáti, v mnoha případech neúspěšní kandidáti, se snaží rovnat s prezidentem Milošem Zemanem, který byl 2x zvolen přímou volbou občanů. To je skutečnost.

rodrigos ( 3. ledna 2023 18:25 )

A že se údatní diskutující nezmínili o takové "drobnosli":

".......a schválila usnesení č. 1044 ze dne 14. prosince 2022, že si
Česká republika půjčí 200 milionů EUR, což je v přepočtu zhruba 4,83
miliardy korun, na úhradu zdravotní péče pro ukrajinské migranty v ČR!"

A ejhe pikolík! To jsou nám novinky. Tato informace je běžně k dohledání na netu. I v oficiální podobě. S hlavičkou vlády a státním znakem. Tako to si z nás profesionální zloději ve Strakovce už opravdu dělají legraci? Takže my sami si už nově aktuálně budeme ve zdravotní péči p ř i p l á c e t za všechno. Peníze na běžnou péči chybí. Ale pro cizáky si ještě navíc půjčíme? Tak to už je opravdu moc. A kdo to bude jako splácet? Zase my z našich daní, navýšeného DPH, sociálního a zdravotního pojištění? A že se o tom nezmínili Thajwanec a Fialový ve svých novoročních projevech? Kdo a kdy řekne už konečně dost? Prodavačka turbodiplomů ani rozvědčík to nebude.

tom999 ( 3. ledna 2023 17:45 )

Vhled, který tak zoufale chybí ostatním prezidentským kandidátům, kteří jen omílají prázdné fráze. Hlavně se vyhýbají tomu podstatnému, že budou pracovat ve prospěch České republiky, a tou je otevřená politika spolupráce s každým, s kým se dokážeme domluvit a který nás bude respektovat bez pozice síly.

!!! Vybrat si ze tří zel. Stále jde o zlo. !!!

tom999 ( 3. ledna 2023 17:42 )

kdyz si budete volit zase TO co Vam p r e d h a z u j e !!ZUMPA!! - i kdyz jako , ze TEPE do tech preferovanych kandidatu . . . .

bude TO katastrofa - - - jeste horsi nez TO doposud b y l o

za pana Klause se vykrikovalo , ze posunul hranice p r e z i d e n t a - k mega-horsimu ,,,,

A TO se riklo, ze TO nemuze byt horsi a ejhleeeeeeeeeeeee soudruh-pritel Milos ZEMAN ty hranice posunul skoro donekonecna .....

TAKZE kdyz budete volit TO co predhazuji media ..atd. TAK si budte jisti , ze TO bude jeste horsi


I KDYZ si neumite predstavit jak TO muze byt H O R S I !!!

tom999 ( 3. ledna 2023 17:38 )

nakladat?!? soudruhovi - prieli M.Zemanovi je uplne S N A D N E !?!

ale TEN boj prece neni o Zemanovi ......

K A N D I D A T I se maji predves . . . . no a jak je videt - umi se jenom "SNAFAT" na to co bylo - - - ale nejak zase NIC n o v e h o nenabizi

nabizi presne TO zceho se jim "zvedal kufr" kdyz predvadel M.Zeman .... ale jak je videt prave co predvadi BUDOU S T E J N I ..... a bohuzel jeste H O R S I

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa