Komunisté vsadí v eurovolbách na „ženskou sílu“. Kandidátku povede Konečná

Autor: ČTK - 
15. 12. 2018
15:19

Kandidátku KSČM do voleb do Evropského parlamentu povede současná europoslankyně Kateřina Konečná. Podle informací ČTK ji dnes zvolilo do čela kandidátní listiny širší vedení KSČM. Její protikandidát a další europoslanec Jaromír Kohlíček dostal zhruba čtvrtinu hlasů. Konečná je místopředsedkyní komunistů pro evropské záležitosti a zhruba čtvrt roku již volby chystá. Komunisté za kampaň plánují utratit zhruba 7,5 milionu korun.

Favorizovaná Konečná vyhrála podle informací ČTK v tajném hlasování ústředního výboru jasnou většinou. Již dopoledne špičky komunistů v pražském sídle strany schválily program, se kterým půjde strana do voleb. Apelovat chce především na změny v základních unijních smlouvách, které by přesunuly víc pravomocí členským státům.

Iniciativy evropských občanů či zákonodárců jednotlivých zemí by měly mít podle komunistů větší vliv na to, na jaké legislativě se bude a nebude na evropské úrovni pracovat. „Chceme, aby občané měli daleko silnější pravomoc se bránit pomocí různých iniciativ, na které (Evropská) komise bude muset dát jasný zřetel,“ řekla novinářům v přestávce jednání Konečná.

Na kandidátce komunistů by měli být i členové dalších stran či nestraníci, takže by měla nést název „KSČM - česká levice společně!“. „Rozpočet vychází na 7,5 milionu s DPH, tak nějak to budeme koncipovat. I s tímto malým rozpočtem se budeme snažit udělat co nejvíc parády,“ uvedla Konečná.

Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. až 25. května. Jedničkou ODS bude Jan Zahradil, který bude i vedoucím kandidátem frakce Evropských konzervativců a reformistů, kam ODS patří. Grémium ČSSD navrhuje na lídra kandidátky europoslance Pavla Poce, lidovce povede další současný poslanec europarlamentu Pavel Svoboda. Další strany ještě definitivně o lídrovi nerozhodly.

 

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Analýza Voličský průkaz

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
anonym01 ( 16. prosince 2018 17:52 )

CAPS LOCK SE MI LÍBÍ, HULYBRK NEJSEM, ALE ZA TO VY JSTE NÁKEJ CHYTLAVEJ. vY JSTE HEJHEJ-HULA?

Pepax ( 16. prosince 2018 14:59 )

anonym01: Jasně že "DŽÍM STRAŽ", ty připitomělý hulibrku. A vypni si Caps LocK, šulíne!

anonym01 ( 16. prosince 2018 11:12 )

COPAK, DŽÍŠ TU STRAŽ , HEJHULO?

anonym01 ( 16. prosince 2018 11:06 )

ANO, KSČM TAM MA V BRUSELU KONEČNĚ SVY KONĚ. KONEČNOU. DOUFAM, ŽE SE TAM TA NEVYCHOVANA UJEČENÁ ŽENSKÁ NEDOSTANE. KRADOU, PODPORUJOU ZLODEJE A JEŠTĚ DRZE JEČÍ. TO JSOU TI KOMUNISTE. ZEMAN VEDEL JAK SE NARODU POMSTIT. LIDOVCI A ODS O NIC LEPŠÍ. VSICHNI NEUSPESNI POLITICI ZALEZLI DO CEVRO INSTITUTU.

Pepax ( 15. prosince 2018 21:52 )

hejhej: Vy jste nesvéprávná už od mládí? Jak patetické ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa