Původní ozdoby, které vánoční strom v centru krášlily posledních sedm let, už dosloužily. Letos tedy bude smrk poprvé v novém.

Dominovat bude bílé světlo ledové barvy. Světelné řetězy na stromě dosahují délky 3,5 kilometru a umožňují postupné rozsvícení stromu po jednotlivých sekcích. Na stromě budou instalovány též blikající LED žárovky, světelné řetězy s efektem padajícího sněhu a na vrcholku bude zářit bílá hvězda,“ popsal primátor Martin Baxa.

Slavnostní zahájení s Vojtkem

Slavnostní program začne v neděli v 16 hodin, v 17.50 hodin přednesou sváteční slovo biskup Tomáš Holub a primátor Martin Baxa. V 18 hodin se strom rozzáří.

Večer zakončí vystoupení Divadla J. K. Tyla, nejprve se představí Dětský sbor Kajetán, následovat bude Vánoční muzikálové nebe. Hlavní hvězdou celého programu bude Roman Vojtek.

Změny v dopravě

Akce omezí provoz v centru, náměstí Republiky bude uzavřené pro veškerou dopravu od 15 hodin do skončení programu. Po celý den nebude také možné parkovat podél celého náměstí včetně parkoviště před radnicí.

Autobusy 20 a 33 budou odkloněny do sadů Pětatřicátníků. Tramvajové linky č. 1 a 2 pojedou bez omezení, maximálně dojde k jejich krátkodobému zastavení, pokud bude na náměstí velký počet lidí.

Adventní procházky v centru

Už v sobotu 30. listopadu začnou tradiční kostýmované adventní prohlídky vánočně vyzdobeného centra. Účastníci se dozvědí zajímavosti o historii Vánoc, slavení adventu, i o plzeňských betlémech. „O adventních pátcích a sobotách se budete moci vydat na komentované prohlídky centra města zakončené adventní svačinkou a povídáním ve Schované kavárně. V ceně vstupenky bude i horký nápoj a vánoční sladká tečka,“ uvádí na svém webu plzeňské

Turistické informační centrum. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru vedle radnice či online na www.plzenskavstupenka.cz. Cena je občerstvením je 180 Kč, nedělní pak 130 Kč. Zlevněné vstupné je 100 či 70 Kč.

VIDEO: Zářící strom na Staroměstském náměstí v Praze.

Video
Video se připravuje ...

Tisíce světel rozzářily loni strom na Staroměstském náměstí. Lukáš Červený