Vánoční Brno: Zimní bar, design i kolotoče

Kdy: 23. 11. 2018 - 23. 12. 2018

I v hlavní metropoli moravského kraje se lidé dočkají tradičních vánočních trhů, které se budou konat na náměstí Svobody a také na nedalekém Dominikánském náměstí.

Trhy na náměstí Svobody budou spojovat každodenní bohatý kulturní program a živou hudbu různých žánrů od swingu přes jazz, pop až k folklóru, a zajímavý design v rámci December design Days. Vánoční koktejly budou k dostání v Zimním baru a na své si přijdou i zastánci raw, vegan či bezlepkové stravy.

Dominikánské náměstí bude patřit zejména rodinám s dětmi, pro které budou připraveny atrakce v podobě jízdy na ponících, dalších živých zvířat a kolotočů, a příznivcům dobrého jídla, kteří jistě ocení pestrou nabídku chutí lokální i světové kuchyně. Už se těšíte?

Vánoční Plzeň: Hromadné zpívání koled

Kdy: 24. 11. 2018 - 23. 12. 2018

Vánoční trhy na plzeňském náměstí Republiky nabídnou svým návštěvníkům především pohádkovou kulisu okolních, slavnostně vyzdobených, historických domů. Chybět nebude ani tradiční rozsvícení vánočního stromečku, které se uskuteční 3. prosince v 16 hodin, vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdelníků a perníčků, a ukázky lidových tradic a řemesel se zaměřením na vánoční tématiku.

Jedinečnou akcí plzeňského adventu je pak hromadné zpívání koled, kdy se na náměstí Republiky sejdou tisíce lidí a společně si zazpívají dvě známé české koledy Nesem Vám noviny a Narodil se Kristus Pán. Na Štědrý den od 11.00 hodin bude k vidění také živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence.

Vánoční Olomouc: Ochutnejte Norimberské víno

Kdy: 23. 11. 2018 - 24. 12. 2018

Vánoční trhy se v Olomouci uskuteční přímo v historickém centru města na Horním náměstí. Jejich velkou chloubou je originální kvalita Norimberského vína a punče, kterou se může město pochlubit jako jediné v České republice. Těšit se dále můžete na vystoupení známých umělců, rozsvícení vánočního stromu, které proběhne 23. listopadu v 18.00 hodin a otevřené kluziště, na kterém si budete moci zabruslit až do konce února, a to navíc zdarma.