Elektrokolo je vlastně klasické jízdní kolo, které je dodatečně nebo již z výroby vybaveno elektrickým pohonem. Ten se skládá z řídící jednotky, elektromotoru a baterie. Díky elektrickému pohonu následně můžete jet lehčeji a vynaložíte menší úsilí, protože Vám systém pomáhá – zejména pak v kopcích.

Elektrokolo je vhodné prakticky pro kohokoliv, kdo má rád pohyb. Důležité je pochopit, že elektrický pohon nenahrazuje šlapání. Jako jezdec musíte vyvinout aktivitu (rozjet kolo), aby se asistence vůbec sepnula. Následně Vám pomáhá až do rychlosti jízdy 25 km/hod. po překročení této hranice se vypne. To je dáno legislativou.

Díky pomoci elektromotoru proto padá psychologická bariéra mnohých rekreačních jezdců, že něco nevyšlápnou nebo neujedou tak dlouhou trasu. Naopak, pochvalují si, že mohou aktivně žít a ujedou toho více než kdykoliv předtím a nezaskočí je ani vysoké a táhlé kopce, na které se dříve již necítili.

Prakticky každý výrobce kol již dnes má v nabídce alespoň několik typů elektrokol. Někteří výrobci dokonce více než těch klasických. Tak velký potenciál v elektrokolech vidí. Pořídit si můžete městský typ elektrokola, horské, trekové, silniční, krosové nebo skládací.

Je tedy potřeba vždy předem přemýšlet k jakému účelu budu elektrokolo mít, podle toho vyberete typ. Dobrý prodejce Vám poradí i správnou velikost rámu, abyste se na elektrokole cítila komfortně.

Dojezd elektrokola se liší nejen kapacitou baterie a typem, ale je dán také váhou jezdce a profilem tratě. Průměrný dojezd však výrobci uvádí okolo 100 km na jedno nabití. Na trhu ale můžete koupit elektrokolo s dojezdem i 180 km na jedno nabití.

Cena elektrokola se odvíjí opět podle toho, jaký typ elektrokola si vyberete a jaké komponenty chcete na elektokole mít. Nicméně, v naší prodejně nabízíme elektrokola od nějakých 20 tis. korun až po nekonečno. Horní hranici je totiž velmi těžké stanovit. Nároční zákazníci mohou mít specifické požadavky a cena elektrokola pak samozřejmě stoupá.

Pokud váháte, jestli je pro vás elektrokotle vhodné, nemusíte ho hned kupovat. například Pražská energetika provozuje i půjčovnu elektrokol, kdy nabízí stejné typy, jako prodává. Zákazník si tak může elektrokolo zapůjčit a pokud je spokojen a rozhodne se ke koupi, dokonce cenu výpůjčky mu následně od prodejní ceny odečtou. Pro více informací si prohlídněte web www.prekolo.cz