Našinci se to může zdát podivné a možná až hloupé, ale tradiční festival Hadaka Matsuri je pro tamní obyvatele doslova posvátnou záležitostí.

Průběh soutěže zahájí kněz, který za zvolání „Wasshoi! Wasshoi!“ vhodí do davu polonahých mužů 20 centimetrů dlouhé tyčinky Šingi. V ten moment se probudí všechny vášně a pot začne téct proudem. Úkolem je prostě se tyčinek dotknou. Podaří-li se, zúčastněný se může radovat, protože bude obdařen štěstím na celý rok, alespoň tak praví legenda.

Na Adama

Podivuhodná událost je známá i pod přiléhavým název Slavnost naháčů. Ačkoli má většina účastníku alespoň nějaké oblečení, povětšinou sumo pásky nebo trenýrky, nezřídka se objeví i soutěžící na Adama.

Svátek v zemi samurajů udržují už půl tisíciletí a za tu dobu nijak neztrácí na popularitě. Japonci se v rituální bitce přímo vyžívají a i přes utržené rány působí odreagovaně a hyří úsměvem. Původně byly talismany vyrobeny z papíru, ale protože se během chvilky v bitevní vřavě roztrhaly na cáry, začaly se místo nich raději užívat dřevěné tyčinky.

Fotogalerie
34 fotografií