19. leden 2019
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Předměstí vs. slumy: Unikátní snímky z měst, kde chudoba a bohatství žijí ruku v ruce

/
 • Předměstí vs. slumy: Unikátní snímky z měst, kde chudoba a bohatství žijí ruku v ruce.
  15. září 2018 ● 13:14
   

  Fotograf Johnny Miller používá k zachycení svých jedinečných fotografií drony. Zaznamenal s jejich pomocí šokující vzdušnou hranici mezi chudobou a bohatstvím ve velkoměstech. Jeho projekt Unequal Scenes byl původně zaměřen na Afriku, ale rozrostl se na celý svět. Na těchto znepokojivých snímcích jsou zvěčněny Keňa, Afrika, Indie, a dokonce i jeho rodná Amerika. Miller říká, že to, čeho si na zemi mnohdy nevšimneme, je ze vzdušného nadhledu naprosto zřejmá a do očí bijící realita.

 • 1.

  Nairobi, Keňa

  Loresho / Kawangare, Nairobi

  Na fotce je zobrazena hranice mezi slumem Kawangare a bohatou čtvrtí Loresho. Kawangare je jeden z nejrychleji rostoucích slumů v Keni, žije zde asi 650 000 obyvatel a většina z nich dokáže vyžít s méně než jedním dolarem na den. Neustále přerušují dodávku vody a kanalizace je zde skutečně jen základní. Spousta lidí, co zde žije, je také nakažena virem HIV.

 • 2.

  Bombaj, Indie

  Bombaj

  Dharavi patří k jedné z nejvíc osídlených oblastí na zeměkouli. Byla založena v roce 1883 pod britskou koloniální vládou. V této čtvrti bydleli dělníci z továren, kteří byli na periferii vytlačeni z centra města. Modrá barva na střechách pochází z plastových plachet, které chrání obydlí před monzunovými dešti.

 • 3.

  Santa Fe, Mexiko

  Santa Fe, Mexico City

  Mexiko patří k jedné z nejrozporuplnějších zemí na světě. Nádherné pláže zalité sluncem v kontrastu k chudým slumům plným chudých a živořících lidí. Na obrázku je Santa Fe, bývalá skládka a slum, který se zčásti změnil na obchodní a nákupní čtvrť. Santa Fe se stalo symbolem bohatství, ač je zde stále připomínka chudoby v pozůstatcích slumu.

 • 4.

  Dar es Salaam, Tanzánie

  Oyster Bay / Masasani, Dar es Salaam

  V roce 2012 ze statistik vyplynulo, že kolem 70 % obyvatel města Dar es Saalam žije ve slumech, jako je tento, který leží na severním předměstí čtvrti Mikocheni. Nalevo vidíte zámožnou oblast, která patřila německým a britským kolonizátorům, a napravo je slum Msasani.

 • 5.

  Vusimuzi, Johannesburg

  Vusimuzi / Mooifontein Cemetery, Johannesburg

  Na snímku napravo vidíte slum Vusimuzi v Johannesburgu, v Jižní Afriice. Žije v něm zhruba 30 000 lidí v zhruba 8500 chatách. Tyto bytovky jsou zasazeny do prostoru mezi hřbitov, páchnoucí řeku a dvě bohatší předměstí. Nad slumem vedou dráty elektrického vedení, které zajišťuje elektřinu pro celé město, vyjma slumů.

  Fotogalerie
  21 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

Bystrozraky: Svoboda, demokracie, obyčejný kapitalismus. Ne, děkuji.

(15. 09. 2018 14:42)

tomik007: Sudruhovia - a takto lepe, bude taky

(15. 09. 2018 14:16)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy