24. duben 2019
Svátek slaví Jiří, zítra Marek

Braniborsko nadchne milovníky cyklistiky, turistiky i vody

/
 • Braniborsko nadchne milovníky cyklistiky, turistiky i vody
  23. července 2017 ● 11:48
   

  Koupání, pěší turistiku, jízdu na kole nebo in-line bruslích, to vše nabízí Lužická jezerní krajina a Braniborsko, kde jste z Prahy autem za necelé dvě hodiny. Díky dobrému ubytování i zábavě pro každého jde o skvělý tip na letní víkend nebo aktivní dovolenou. Co všechno můžete v Braniborsku navštívit?

 • 1.

  Tropical Island

  Původně šlo o obří halu pro vzducholoď, dnes jde o jedinečný resort s uměle vytvořeným tropickým klimatem plným bazénů, tobogánů, vířivek či pláží. Návštěvníci můžou projít deštný prales s plameňáky a papoušky, wellnes s mnoha druhy saun či několik restaurací. „Tropical Island Berlín je unikátní místo, které má otevřeno 24 hodin 365 dní v roce,“ popsala mluvčí CK Neckermann Jana Hájíčková. Ať je venku jakékoli počasí, tady je vždy minimálně 25 °C a zdejší moře má teplotu příjemných 28°C – 31°C. Ubytovat se můžete v malebných vesničkách uvnitř areálu, pokoje jsou designově spojeny s různou tématikou například Jižní Ameriky, Afriky, Asie a Tichomoří. K dispozici jsou rodinné pokoje se separátním dvoulůžkovým pokojem s patrovou postelí, pro dobrodružnější pak útulné stany v romantických zákoutích. Na své si přijde každý.

  Tropical Island

 • 2.

  Fläming Skate - ráj bruslařů

  Pokud milujete bruslení na inlinech nebo cyklistiku, nesmíte vynechat Fläming Skate. Nachází se hodinu jízdy autem od Tropical Islands u města Jüterbog. Zdejší cesty jsou pokryté hladkým asfaltovým povrchem a celá oblast čítá dohromady 230 kilometrů stezek, které tvoří osm okruhů a k tomu ještě třináct přivaděčů a odboček na okolní cyklostezky. Fläming Skate v Jüterbogu je nejlepší dráhou v celém Německu. Pokud si budete chtít chvíli odpočinout, namiřte si to k Waldidyll im Elsthal. V této příjemné zahradní restauraci zaručeně uhasíte žízeň a načerpáte nových sil.

  Fläming Skate v Jüterbogu je nejlepší dráhou v celém Německu.

 • 3.

  Klášter, kde se chodilo naostro

  Speciální likér okořeněný pikantními historkami můžete ochutnat jen pár kilometrů za Jüterbogem. V někdejším cisterciáckém klášteře Zinna z roku 1170 vás průvodce zasvětí nejen do bohaté historie tohoto místa, ale i do tajů života klášterních bratří. A největší zajímavost? Pod kutnou chodili bez spodního prádla! Ve starém opatství mají i historickou palírnu, v níž se destiluje z 26 složek bylinná esence používaná k výrobě likéru Zinnaer Klosterbruder.

  Klášter Zinna

 • 4.

  Spreewald a jeho pohádková krása

  Zelené Benátky. Tak se říká kouzelné krajině Spreewaldu, která je protkána 1575 kilometry vodních cest, což oblast přivedlo do seznamu světového dědictví UNESCO. V přístavu v Lübbenau můžete nastoupit do loďky, jejíž kapitán v pruhovaném triku a s černým kloboukem odvypráví zájemcům vše o řece i lidech, kteří v oblasti žijí. Po půlhodinové plavbě dorazíte do vesničky Lehde, kde se nachází skanzen. Tam se po stylovém přivítání dozvíte spoustu zajímavostí o životě Lužických Srbů, kteří stále tvoří část obyvatel tohoto kraje, a kteří zásadně ovlivnili zdejší kulturu. Ve skanzenu si můžete i utlouct máslo, nebo se projít v dřevácích.

  Spreewald

 • 5.

  Lužická jezerní krajina

  Bývalá dolní oblast, která se postupně proměňuje ve vodní svět. Mezi Drážďanami a Berlínem dochází k postupnému zaplavování povrchových dolů a vzniká zde největší uměle vytvořená vodní krajina Evropy - s 23 novými jezery, a plná cyklostezek. Ve Familienparku u jezera Senftenberger See se můžete ubytovat a vypůjčit si kola. Zemi jezer a kanálů střídají vesničky a pole, které přinášejí překrásné výhledy, například ten z místní třicetimetrové výšky nabízí zdejší rozhledna, které se přezdívá "rezavý hřebík". Poté poobědvejte například na majáku Der LeuchtTurm u jezera Geierswald See. Stylový interiér je vybaven historickým nábytkem, modely plachetnic a lodními lucernami.

  Lužická jezera

 • 6.

  Gigantický most F60

  Až si budete chtít od koupání a cyklistiky odpočinout, zavítejte na prohlídku skrývkového mostu Besucherbergwerk F60. Tento gigantický most byl určen k odstraňování skrývkové horniny a za hodinu dokázal dobývat až 50 000 tun hnědého uhlí. V provozu byl jen rok a půl, v roce 1992 byl odstaven a dnes slouží jako technická památka. Jde o největší pohyblivý pracovní stroj na světě a přezdívá se mu "ležící Eiffelovka". Most je dlouhý 502 metrů a vysoký 74 metrů. V ochranných helmách a s audioprůvodcem v češtině vyšplháte až na samotný vrchol, odkud bude možné příští rok skákat bungee jumping.

  Gigantický most F60
 • 7.

  Navštivte Braniborsko!

  Video
  délka: 02:42
  720p 360p

  Braniborsko na kole YouTube/Erlebe Brandenburg

  Fotogalerie
  12 fotografií

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy