Největší zaoceánské lodi se jménem Harmony of the Seas (Harmonie moří) se právem přezdívá „plovoucí město“. Loď společnosti Royal Caribbean je dlouhá 362 metrů, vysoká a široká přibližně 65 metrů a váží 227 tisíc tun. Kolos pojme až 6780 pasažérů a 2100 členů posádky. Na lodi je celkem 18 palub a naleznete tu vše, co ke správné dovolené patří. Jsou tu tobogany, lezecké stěny, ledové kluziště, basketbalové hřiště, golfové hřiště, divadlo, lázně, posilovna, kasino, restaurace, bazény, obchody a spousta dalších atrakcí.

Postavit luxusní zaoceánskou loď trvalo tři roky a společnost to přišlo na bezmála 30 miliard korun! Jde o nejdražší parník, jaký byl kdy postaven. „Pro nás je to výjimečný den a také loď je výjimečná. Není jen největší, ale také nejvíce ohleduplná (loď) k životnímu prostředí, řekl podle AFP při předání majiteli ředitel společnosti STX Laurent Castaing, která loď postavila.

Harmony of the Seas se vydala na úvodní plavbu z místa svého zhotovení v Saint-Nazaire do anglického Southamptonu. Odsud v neděli vypluje poprvé s pasažéry na čtyřdenní plavbu do nizozemského Rotterdamu a koncem května se ze Southamptonu vydá do Barcelony, odkud bude v létě podnikat rekreační sedmidenní plavby po Středozemí. Pak se Harmony of the Seas přestěhuje do Karibiku.

JAK TO NA LODI VYPADÁ? ČTĚTE ZDE:

Video
Video se připravuje ...

Představení Harmony of the Seas Royal Caribbean

Fotogalerie
39 fotografií