15. červenec 2020
Svátek slaví Jindřich, zítra Luboš

Rokytnice nad Jizerou – Zalyžujte si a svezte se na nejdelší české lanovce

/
 • Pohled z Lysé hory
  Pohled z Lysé hory (archiv)
  4. března 2016 ● 06:00


  Nevíte, kam s dětmi o pololetních prázdninách? Zkuste Jizerské hory, které lákají  svým drsným severským rázem i množstvím lyžařských středisek. Rokytnice na Jizerou nabízí skiareály hned tři. 

 • 1.

  Skiareál Horní Domky

  Sk

   

  Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky.  Unikátní lanová dráha Lysá hora měří 2.198 m a je druhou nejdelší v České republice. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

   

  Skiareál Horní Domky
  Lyžařský areál Horní Domky leží  na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíbený především pro velkou různorodost a široký výběr sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 km a místy šířky až 100 m.

   

  Středisko je vybaveno technickým zasněžováním. Při nedostatku sněhové pokrývky je Spartak Rokytnice,a.s. schopenpokrýt technickým sněhem 90% sjezdových tratí.

   

  Snowpark
  Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Je oblíben především u příznivců Freestyle.

  Na děti čeká lyžařská škola s pojízdným koberem. Milka dětský park naleznete u stanice lanovky Lysá hora.

  Areál nabízí další služby, které jsou dostupné buď přímo v areálu nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Jsou topůjčovny lyžařského vybavení a skiservisy, restaurace, rychlá občerstvení, lyžařské školy, paragliding,horská služba, skibus. Parkování je zajištěno na třech centrálních parkovištích. 

   

  Ceny skipasů

  Celodenní skipas

   dospělí

   děti 

  děti do šesti let

   

  620 Kč

  560 Kč

  0 Kč

   

 • 2.

  Skiareál Studenov


  s

  Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů.

   

 • 3.

  Skiareál U Modré Hvězdy

  s

  Skiareál u Modré hvězdy se nachází v těsné blízkosti náměstí v Horní Rokytnici nad Jizerou, asi 100 m od konečné zastávky autobusu. Profilem a šířkou sjezdovky je zejména vhodný pro začínající lyžaře a snowboardisty, rodiny s dětmi a lyžařské výcvikové kurzy. Skiareál u Modré hvězdy má společné jízdenky s areálem Bahýnka.

  Lyžovat můžete i v okolí Prahy. Máme 5 tipů, kam na sjezdovku

  Kam na lyže? Vydejte se za pár korun do Tyrolských Alp

  Na lyže z Prahy? Žádný problém, do hodiny jste u vleku!

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy