„Prodloužené víkendy jsou v posledních letech velice oblíbené u rodičů, ale často i prarodičů, kteří neřídí auto anebo se na to necítí a své děti a vnuky berou za poznáváním krás Evropy,“ potvrzuje Pavla Lauermannová z Eurolines.cz.

1. Berlín: Německé muzeum technologie

Německé muzeum technologie je návštěvníkům mladším 18 let přístupné zdarma, a to každý den od 15.00 hod.
Autor: archiv pořadatelů
Vynálezy a nejrůznější experimenty miluje každé dítě. Německé muzeum technologie je návštěvníkům mladším 18 let přístupné zdarma, a to každý den od 15.00 hod. Třeba se v hlavách vašich dětí zrodí při prohlídce automobilů, letadel, vlaků, počítačů i fotoaparátů nápad tisíciletí.

2. Berlín: Etnologické muzeum místo nudných knih

V Etnologickém muzeu v Berlíně podniknete cestu kolem světa!
Autor: archiv pořadatelů
Prodloužený květnový víkend je příležitostí vzdělávat děti hrou. Nechte nudné učebnice doma a jděte do terénu, například do Etnologického muzea v Berlíně a podnikněte cestu kolem světa! O rozmanitosti mimoevropských kultur se dozvíte prostřednictvím 500 000 objektů!

3. Berlín: Centrum Anny Frank

Muzeum, které ocení i rodiče, skrývá životní příběh židovské dívky Anny Frank, která přežila válku v úkrytu.
Autor: archiv pořadatelů
Muzeum, které ocení i rodiče, skrývá životní příběh židovské dívky Anny Frank, která přežila válku v úkrytu. Děti do 10 let mají vstup zdarma. V Centru Anny Frank najdete texty, fotografie a další předměty, které těm starším pomohou u maturitní zkoušky z češtiny.

4. Mnichov: Dům umění

Výtvarnou výchovu berou děti jako »oddechový« předmět. Stejně je tomu v mnichovském Domě umění (Haus der Kunst), kam mají děti do 12 let vstup zdarma. Bavit je bude především speciální dětský program, kde se budou učit o barvách, materiálech a nejrůznějších technikách tvorby.

5. Mnichov: Muzeum člověk a příroda

Jak funguje svět? To se dovíte v Muzeu Člověk a příroda, kde se s Darwinem vydáte po stopách evoluce.
Autor: archiv pořadatelů
Jak funguje svět? To se dovíte v Muzeu Člověk a příroda, kde se s Darwinem vydáte po stopách evoluce. Kameny a krystaly vám napoví hodně o existenci světa, uvidíte, jak funguje lidské tělo, co zvířata jí a jak loví. Rychlokurz o lidech a planetě Zemi je mládeži do 18 let přístupný zdarma. Výstava je interaktivní a děti se rozhodně nudit nebudou!

6. Vídeň: Albertina láká na zábavného audioprůvodce

Krásný habsburský palác Albertina ve Vídni je domovem mnoha mistrovských uměleckých děl.
Autor: archiv pořadatelů
Muzea rozhodně nemusejí být nuda. Přesvědčí vás o tom ta vídeňská, v nichž často nabízejí dětem a mládeži do 19 let vstupné zdarma. Krásný habsburský palác Albertina je domovem mnoha mistrovských uměleckých děl od Moneta, Degase, Renoira, Beckmanna, Maleviče a dalších umělců. Obrazy i životy umělců vaše děti upoutají díky novému zábavnému audio průvodci. A nebojte, na konci nebudete zkoušeni před tabulí a nebude ani žádný test.

7. Vídeň: Muzeum vojenské historie první neděli zdarma

Muzeum vojenské historie (HGM) nabízí unikátní prohlídku rozsáhlými sbírkami mapujícími vojenské konflikty minulých staletí.
Autor: archiv pořadatelů
Další tip je více pro kluky, kteří milují zbraně. Muzeum vojenské historie (HGM) nabízí unikátní prohlídku rozsáhlými sbírkami mapujícími vojenské konflikty minulých staletí. Tři hodiny vám v muzeu uběhnou jako nic, a to především, pokud se na moment zdržíte ve speciální místnosti uniforem a předmětů z dob Franze Josefa. Muzeum je daleko lepší, než by se z webových stránek mohlo zdát. Narazíte zde i na auto Františka Ferdinanda, ve kterém byl se svou manželkou Žofií zabit. A pozor: každou první neděli v měsíci mají nejen děti, ale i ostatní návštěvníci vstup zdarma!

8. Budapešť: Zmenšený svět v Miniversu

Budapešťské Miniversum vám představí zmenšený model světa.
Autor: archiv pořadatelů
Budapešťské Miniversum vám představí zmenšený model světa, kde i ty největší maďarské, rakouské a německé budovy nebudou větší než vaše dlaň. Chytré holky a kluci zde budou mít i zodpovědnost za řízení provozu v tomto mini vesmíru. Není to „cool“ hrát si na pár hodin na všemocného?

9. Budapešť: Centrum vědeckých objevů 

V budapešťském Centru vědeckých divů si mohou děti všechno vyzkoušet.
Autor: archiv pořadatelů
Fyzika může být velká zábava. Ze vzorců a učebnic na to děti ale nepřijdou, a proto hurá do Centra vědeckých divů (Csodák Palotája), kde se díky 1 000 exponátům a her dá ověřit teorie praxí. V jiných muzeích se nesmí ničeho dotýkat, ale zde přímo musí. Na obřím pianě děti otestují svou hudební paměť, zjistí, proč ležení na hřebících nebolí, jak předběhnout svůj stín nebo zkusí trefit míč do koše, aniž by se jej dotkly. Cítit se jako hlavní hrdina filmu bude možné během 4D promítání. Děti do 3 let se mohou do Miniversa a Centra vědeckých divů podívat zdarma.

Zdroj: www.eurolines.cz