Hlavní město Myrina

řecké mytologii byla Myrina královnou Amazonek, která během svého života vedla několik úspěšných vojenských expedicí. Město, které nese její název, je v současnosti velmi vyhledávanou destinací. Dělí se na 2 části, Romeikos Gailos, což je památková rezervace s různými neoklasicistními budovami, bary a restauracemi, a Tourkikos Gialos s malým přístavem a rybími trhy. Nejnavštěvovanější památkou ve městě je impozantní středověký Hrad.

Autor: Shutterstock

Hrad v Myrina

Tato rozlehlá stavba se pyšně tyčí na kopci nad přístavem a v minulosti sloužila k ochraně před krutými nájezdníky. Výstup na vrchol dá zabrat, ale určitě vás odmění fantastický výhled na zátoky a moře. Obdivovat zde můžete i ruiny turecké mešity a několika domů. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i srny a jeleny.

Autor: Shutterstock

Archeologické naleziště Poliochni

Starobylé město Poliochini leží 30 km východně od Lémnos a je považováno za nejstarší osídlení v Evropě. Výkopy prováděné na ostrově odhalily o městě úžasná fakta, která se vyznačují tím, že se jedná o nejstarší neolitické město v celém egejském regionu. Archeologové zde našli čtyři chronologicky odlišné osady, které byly postaveny jedna na druhé. Ta nejstarší vznikla už 4 000 let před naším letopočtem.

Autor: Shutterstock

Jezero Aliki

Nachází se ve východní části ostrova Lémnos a je známo tím, že v jeho okolí probíhá největší sezónní setkávání plameňáků v Řecku. V zimě si Aliki uchovává vzhled jezera, zatímco v létě se voda odpařuje a z jezera se stává solný mokřad tzv. slanisko. Kromě plameňáků je zde k vidění i nespočetné množství jiného ptactva. Návštěva tohoto místa je jako stvořená pro všechny milovníky přírody.

Autor: Shutterstock

Písečné duny

Pokud si naplánujete dovolenou na ostrově, tak určitě nezapomeňte navštívit velkolepé písečné duny Pachies Ammoudies poblíž vesnice Atsiki. Doporučuje se jít z vesnice Katalakkos po nezpevněné vozovce, dokud se k těmto působivým písečným dunám nedostanete. Ponořte se do hlubokého a čistého písku! Na konci cesty vás navíc čeká odměna - pláž Gomati, kde naberete ztracené síly.

Autor: Shutterstock

Řecko je vskutku krásná země!

Video
délka: 00:30.00
Video se připravuje ...

 visitgreece.gr

Více informací o něm naleznete na www.visitgreece.gr/inspirations/all-you-want-is-greece.

Autor: GNTO