27. leden 2020
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie

Vánoce a Silvestra můžete strávit na pláži: Užijte si zimu v teple!

/
 • Vyražte na Vánoce k moři!
  21. října 2017 ● 17:00

  Vánoce na blátě a Silvestr před televizní obrazovkou. Také vás taková představa moc neláká? Stále stoupající počet lidí tráví volno jinak. V teple a u moře.

   

 • 1.

  Na Vánoce za teplem

  Trávení svátků v teplých krajích už není výsadou jen těch nejbohatších. „Zájezdy na Vánoce a Silvestra jsou nesmírně oblíbené. Tyto termíny prodáváme už od léta,“ potvrzuje Václav Nekvapil z CK Bluestyle. „Trávit Vánoce nebo Silvestra v teple u moře je rok od roku populárnější. Rozhodně je tedy namístě vybrat zájezd co nejrychleji, protože přelom roku patří mezi vůbec nejžádanější termíny,“ potvrzuje Jan Bezděk z CK Fischer. Lákadlem je především teplé počasí, ale i oslavy, které v hotelových rezortech bývají opulentní. „Hotely jsou slavnostně vyzdobené a pořádají galavečery. Novoroční oslava bývá obvykle velká párty,“ dodává Nekvapil. I v zemích, kde se naše svátky neslaví, přitom oslavy berou vážně. „Personál i hotely jsou ve slavnostním,“ říká Nekvapil. „Je třeba ale počítat s často nemalým příplatkem k ceně zájezdu. Naproti tomu první lednové termíny patří k nejlevnějším v celém roce,“ dodává Petr Šatný z CK Alexandria.

  Thajský chrám Wat Phra That Doi Suthep

 • 2.

  Egypt

  • Teplota vzduchu v prosinci: 20 °C
  • Teplota moře v prosinci: 25 °C

  Dlouhodobě nejpopulárnější destinace pro zimní dovolenou je také jedničkou pro trávení Vánoc. Je to nejbližší celoroční destinace s perfektními cenami. Svátky tu můžete spojit s koupáním, šnorchlováním na korálových útesech i návštěvou památek, pro kterou je díky mírnému počasí nejlepší čas. Přes den bývá velmi horko, ale na večerní oslavy už počítejte s lehkou bundou nebo svetříkem.

  Marsa Mubarak (Marsa Alam)

  Ras Um Sid (Šarm aš-šajch)

  Video
  délka: 02:28.65

  Marsa Alam Adam Jaroš

 • 3.

  Kanárské ostrovy

  • Teplota vzduchu v prosinci: 19 °C
  • Teplota moře v prosinci: 21 °C

  Jistota slunečního svitu od rána do večera tu sice v prosinci není, ale co se oslav týče, jsou španělské ostrovy sázkou na jistotu. Díky mírnému počasí si tu můžete kromě koupání i užívat místní nádhernou přírodu bez obav z úpalu. Večery tu v prosinci bývají chladnější.

  Kanárské ostrovy

  Díky vulkanickému původu hrají pláže Kanárských ostrovů všemi barvami.

 • 4.

  Dominikánská republika

  • Teplota vzduchu v prosinci: 26 °C
  • Teplota moře v prosinci: 28 °C

  Tradiční Vánoce tu zahrnují i tzv. »ruský salát«, který je obdobou našeho bramborového. Vánoce i příchod nového roku se tu slaví podobně jako v západních zemích. Novoroční oslavy tu mají často podobu ohňostrojů, koncertů a párty na pláži.

  karibský ráj v Dominikánské republice nabízí svou nádheru i pod hladinou

  Proslulá pláž Saman v Dominikánské republice

 • 5.

  Thajsko

  • Teplota vzduchu v prosinci: 28 °C
  • Teplota moře v prosinci: 29 °C

  Období dešťů je v prosinci pryč a spolu s lednem a únorem patří v Thajsku k nejslunečnějším měsícům v roce. A teplo je tu po celý rok stejné. Ani o oslavy tu nemusíte mít obavy. Vánočních stromků je tu nepočítaně, kostýmy Santa Clause zde mají i cvičení sloni a silvestrovské oslavy patří k těm nejživějším na celém světě.

  POZOR! Od 1. listopadu v Thajsku zakázali kouření na plážích. Hrozí za to pokuta přes 60 tisíc korun i vězení na jeden rok.

  Thajsko

  Thajsko

 • 6.

  Dubaj

  • Teplota vzduchu v prosinci: 21 °C
  • Teplota moře v prosinci: 23 °C

  Nejen u Čechů je Dubaj populární především na Silvestra. Novoroční oslavy tu totiž v duchu emirátu patří k největším na světě. „Do Dubaje se na období svátků a silvestrovských oslav chystají desítky tisíc lidí z celé planety. Hotely, od nejdražších až po levné městské tři hvězdičky, se tam obvykle vyprodávají už během října a listopadu. Největším lákadlem je ohňostroj, který tradičně rozzáří největší budovu světa Burdž Chalífu,” doporučuje Jan Osúch, který má v ČR na starost propagaci Dubaje. Večer tu využijete lehký svetřík.

  Dubaj

  Burdž Al Arab

  Video
  délka: 00:58.31

  Dubaj - oficiální propagační video YouTube/Visit Dubai

  Fotogalerie
  23 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy