21. listopad 2018
Svátek slaví Albert, zítra Cecílie

Objevte srdce Egypta! Co najdete na Hurghadě

/
 • Sfinga a pyramidy
  23. dubna 2017 ● 20:05
   

  Kompletně vybavené největší egyptské letovisko s více než 160 hotely a 20 km dlouhým písečným pobřežím táhnoucím se podél Rudého moře. Hurghada disponuje množstvím možných aktivit a vyhlášenými specialitami.

 • 1.

  Pohoda i párty

  Město je plné neutuchajícího nočního života. Naleznete tu nespočetně barů, kaváren a restaurací s vyhlášenými místními specialitami. Ubytování je vesměs na vynikající úrovni a téměř ve všech hotelích jsou na programu celodenní animační programy pro děti i dospělé.

  Egypt

 • 2.

  Výhodné umístění

  Hurghada má strategickou polohu vzhledem k památkám. Můžete navštívit čtyři hodiny vzdálený Luxor nebo Karnak. Bezpečně vás tam i zpět dopraví autobusové linky. Nevynechávejte ani vesničku obklopenou lagunami, El Gouna, jež leží 30 km odsud.

  Karnak je nejrozsáhlejším chrámovým komplexem v Egyptě.

 • 3.

  Dokonalé koupání

  Hurghada je proslulá plážemi s jemným pískem a postupným klesáním do vody, což ocení rodiny s dětmi. Lemovány jsou nádhernými korálovými útesy. Naleznete zde udržované pláže s kompletním servisem i liduprázdná romantická zákoutí.

  Marsa Alam

 • 4.

  Příjemné klima

  V zimě je na Hurghadě pevnina oteplována a v létě naopak ochlazována větrem. V zimním období se teploty pohybují okolo příjemných 25 °C, v létě mohou mírně překračovat 40 °C. Teplota vody zde kolísá mezi zimními 22 °C a letními 29 °C.

  Marsa Alam

 • 5.

  Ceny a bezpečnost

  Letecky na deset dní vás vyjde pobyt v Hurghadě ve tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí okolo 11 000 korun. Podle Ministerstva zahraničních věcí je v turistických letoviscích bezpečno, ale stále je dobré dbát zvýšené pozornosti.

  Hotel v Egyptě

 • 6.

  Pestrobarevné ponoření

  Korálové útesy ocení nadšenci pro potápění. Díky průzračné vodě zažijete neopakovatelné zážitky, a to i při běžném šnorchlování. Využijte také příležitosti k návštěvě některého z množství okolních ostrovů, jako třeba Giftun, Shadwan a další.

  Moře

 • 7.

  Nuda nehrozí

  Hurghada skýtá nepřeberné množství turistických atrakcí, jako jsou obří akvaparky, rozsáhlá akvária s jedinečnými mořskými živočichy či známé Písečné město s gigantickými sochami. Vyrazit můžete na výlety lodí mezi delfíny nebo zkusit windsurfing.

  VIDEO: Mladík vyšplhal až na vrchol nejvyšší egyptské pyramidy

  Video
  délka: 02:02
  720p 480p 360p 240p

  Mladík vyšplhal až na vrchol nejvyšší egyptské pyramidy YouTube/Andrej Ciesielski

   

   

  Instruktor vás při začátečnickém potápění drží za ruku.

   

   

  Fotogalerie
  40 fotografií

   

Cestování na Blesk.cz

Kam k moři Kam na lyže Amišové

Láká vás celodenní lenošení na pláži či turistika? Je libo vyrazit za památkami nebo vánočními trhy? Přinášíme tipy na výlety a dovolenou v oblíbených destinacích i neprozkoumaných klenotech světa.

Bali * Katalánsko * Malta * Krakov * Lanzarote 

Lisabon * Zanzibar * Palermo * Madeira

Sardinie * Balaton * Singapur * Azory

Kilimandžáro * Vesuv * Venezuela

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

mislivec: A co terorysti? O nich se nemluvi?

(30. 08. 2017 23:24)

vlastakuhle: V Hurghadě jsem byla několikrát a mohu jen doporučit!Moře,nádherné,hotely a služby vynikající.Jezdím s CK Blue Style a jsem moc spokojená.

(23. 04. 2017 21:02)
Zobrazit celou diskusi
720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy