Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Tipy na víkend: Bahna jsou tu! Zajděte na hody nebo letecký den

/
 • Neseďte doma, vyrazte na výlet.
  23. června 2022 ● 16:57

  Poslední červnový víkend slibuje letní počasí. V sobotu bude kolem 25 stupňů, v neděli až 30. Neseďte ale doma a vyrazte na výlet. Ve spolupráci s CzechTourism a serverem kudyznudy.cz jsme pro vás připravili několik tipů.

 • 1.

  Memorial Air Show 2022

  Letecký víkend v Roudnici nad Labem slibuje nejen historické letouny, ale i současnou leteckou techniku. Vedle letového programu, který trvá od 12 do 17 hodin, budou k vidění vojenští auto-veterány, výstava military klubů, atrakce pro děti a další program.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 2.

  Bahna – Den pozemního vojska

  Pozemnímu vojsku bude v sobotu patřit tankodrom Bahna v bývalém vojenském újezdu Brdy u Strašic na Rokycansku. Nadšenci do vojenské techniky se mohou těšit na ukázky toho, co umí například bojové vozidlo Pandur, lehké obrněné či průzkumný dron Raven. Připravená je i připomínka bojů v pohraničí Sudety 1938. Vstup na akci je zdarma, z Dobřív a ze Strašic bude k areálu jezdit i speciální autobusová linka.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 3.

  Ameriky v Plzni

  Třetí ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni se uskuteční na Náplavce. Můžete se těšit na skvělou atmosféru, krásná americká auta i motocykly, stylovou muziku a dobré jídlo. Obdivovat tu můžete auta s rokem výroby nepřesahujícím rok 1989.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 4.

  Slavnosti Král kaše

  Horažďovice opět v sobotu ožijí tradičními Slavnostmi kaše. Mírové náměstí se promění ve středověké tržiště plné rytířů a kejklířů. Akce jako vzpomínka na obléhání města, při kterém zde v roce 1307 zemřel český král Rudolf Habsburský, přezdívaný pro svou šetrnost Král kaše.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 5.

  Oslavy Solné stezky

  Tradiční renesanční slavnosti Prachatic připomínají význam středověké obchodní stezky. Centrum města ožije v pátek a v sobotu průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů a kejklířů, vystoupeními zahraničních souborů z partnerských měst, ale také známých pop music kapel.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 6.

  Veselská veselice

  Víkend plný zábavných her, soutěží, koncertů, sportovních klání, plavba netradičních plavidel po řece Lužnici a další program je připraven ve Veselí nad Lužnicí.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 7.

  Půtovy zámecké slavnosti

  Pátý jubilejní ročník historických slavností opět přinese zuřivou bitvu založenou na místní historii, šermířský turnaj o ceny, středověkou kapelu, ukázku sokolnictví, hudbu, ohňovou show s koňmi a další program. Akce se koná v sobotu od 11 hodin v Kvasinách.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 8.

  Hody a řemesla

  *Hlinsko - téměř zapomenutou techniku křesání mlýnských kamenů uvidíte o víkendu ve skanzenu na Veselém kopci. Spustí se také vodní obilní mlýn.

   

  *Mikulov - 15. ročník tradičních krojovaných hodů se koná v sobotu v centru města. Průvod vyjde ve 12.30 hodin.

   

  *Březí – Jánské hody tu můžete zažít celý víkend, program je nabitý folklorem a tradicemi. V pátek se začíná stavěním máje. 

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 9.

  Ohňostroje nad Brnem

  Nad Brněnskou přehradou se po dvouleté pauze způsobené covidovou pandemií vrací soutěžní festival ohňostrojů Ignis Brunensis. Své dílo tvůrci z Česka, Chorvatska, Německa a ze Švédska. První ohňostroj se koná v sobotu, další 29. června, 2. července a 6. července. Všechny začínají ve 22.30 a přehlídku zakončí 23. července nesoutěžní ohňostroj odpalovaný ze Špilberku. Dronová show je na programu od 21.45 při prvním ohňostroji 25. června a pak 2. července.

  Autor: Jolana Halalová

 • 10.

  Rok po tornádu v Mikulčicích

  V pátek a v sobotu se v areálu Myslivecké chaty v Mikulčicích koná Rok poté. Program začne v pátek v 19 hodin vystoupením folklorních souborů. V sobotu od 16 hodin předají hasiči plakety svým kolegům z celé ČR, kteří jim pomáhali při tornádu. Následují hudební vystoupení (folklor, rock). V doprovodném programu je košt pálenek a vína.

  Autor: Hynek Zdeněk

 • 11.

  Ztracený Saudkův komiks na výstavě

  Odevzdal jej do tiskárny, pak se po výjimečném komiksu Káji Saudka (†80) slehla zem na více než 50 let! Výtvarníkovi dědicové o něj osm let bojovali. 130 původních kreseb příběhu Muriel a andělé teď poprvé představují veřejnosti v Galerii Tančící dům v Praze. Více čtěte ZDE

 • 12.

  Prozkoumejte ČNB

  Nové stálé Návštěvnické centrum otevřela Česká národní banka v Praze. Dozvíte se tu vše o penězích, třeba jak vznikají bankovky, či jak se nastavuje inflace. Popovídat si tu můžete s dobovými bankéři, vyzkoušíte si razit i tisknout mince, k prohlédnutí bude i pancéřový vůz, kterým se převáží peníze a dostanete se i do trezoru.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 13.

  Retro návrat v čase do socialismu

  V obchodním domě Kotva v Praze se otevřelo největší Retromuzeum u nás. Na ploše 200 m2 ukazuje život v Československu v 70. a 80. letech minulého století. K vidění je na 12 000 exponátů, jak předmětů z každodenního života, tak unikátních exemplářů, které byly pořízeny v aukcích či na základě národní sbírky z roku 2018.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 14.

  Svět animace

  Slavnou historii i současnost animované tvorby v Česku přibližuje výstava v Pražské tržnici v hale číslo 17 v Holešovicích. Na návštěvníky tu čeká ukázka animačních technik, řada optických iluzí, originální kresby, obrazové scénáře, desítky loutek, rekvizity, dekorace i ukázky z animovaných filmů a počítačových her. Součástí bude také promítání 140 českých animovaných filmů. Výstava je otevřená do 3. července. Více čtěte ZDE

  Autor: Foto Blesk - Ivan D. Hladík

 • 15.

  Za dinosaury

  Na čtyřech tisících metrech čtverečních se v Tuchoměřicích rozkládá svět dinosaurů. Nevětší soukromá sbírka koster dinosaurů, modelů a virtuální reality vás zavede do dávno zmizelého světa. Více čtěte ZDE

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 16.

  Zázraky evoluce

  Stálá výstava v přírodovědecké části Národního muzea v Praze Zázraky evoluce nabízí opravdu unikátní výlet mezi zvířata. K vidění je na 1500 exponátů včetně 400 zcela nových, jimž vévodí legendární kostra plejtváka myšoka. Řada vystavených exponátů je zachycena v přirozené akci – při lovu, páření, péči o mláďata, odpočinku. Více čtete ZDE

 • 17.

  Poklady mezi hračkami

  Více než dva tisíce let staré hračky, jsou naprostým unikátem v nově otevřeném Muzeu hraček ve Starém purkrabství na Pražském hradě. V muzeu ale uvidíte i další poklady z obrovské soukromé sbírky Ivana Steigera - od plyšových medvídků, přes dřevěné hračky, autíčka, luxusní barbíny i figurky třeba z Hvězdných válek. Exponátů je tu několik stovek.

  Autor: Blesk:Jan Vilimek

 • 18.

  Muzeum šlapacích autíček

  V Hergetově cihelně u Karlova mostu v Praze se otevřelo muzeum Pedal Planet. Najdete více než 120 exkluzivních modelů šlapacích autíček. Uvidíte tu mnoho unikátů včetně jednoho z prvních šlapadel z přelomu 19. století, technicky složitá autíčka, výdobytky socialismu i ukázky art deco a mnoho dalšího.

  Autor: Blesk:Daniel Černovský

 • 19.

  Festival IQ Play

  Festival IQ Play – hravá výstava, na které jsou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hlavolamy a hry edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hry, logické skládačky, stavebnice a zvětšeniny her se koná do konce června ve Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 20.

  Filmové legendy

  Svět filmových legend ožívá v muzeích hned na čtyřech místech republiky – v Praze, v Poděbradech, v Kutné Hoře a Kroměříži. V každém jsou k vidění stovky do detailů propracovaných exponátů nejslavnějších filmových, komiksových a pohádkových hrdinů.

  Autor: Blesk – Martin Přibyl

 • 21.

  Svět kostiček

  Výstavu ze stavebnice Lego již potřetí pro Regionální muzeum v Teplicích připravil sběratel Petr Šimr. Letošní výstava obsahuje ukázku z filmových edic. Nechybí ani velká vláčkodráha a dvě vybavené dětské herny. Zajít sem můžete až do 10. září.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 22.

  Vzhůru do oblak

  Interaktivní výstava, na které se dozvíte spoustu zajímavého o zákonitostech létání z hlediska biologie, fyziky nebo inženýrství i z historie a současnosti, je připravená v DEPO2015 v Plzni. Pro menší návštěvníky je připraven i „létající koberec“, který je zanese do světa pohádek mezi létající zvířata. Výstava je otevřená až do konce srpna, vstupenky je třeba zakoupit předem.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 23.

  Draci na Kozlu

  Draci v „životní velikosti“ se slétli do jízdárny zámku Kozel na Plzeňsku. Plastiky desítky mytických tvorů doplnila trojice drakobijců, kteří podle legend tato bájná zvířata lovili. Vystavená je i jejich výzbroj jako kopí či samostříl. Výstava nazvaná Draci a drakobijci je dílem fantazie autora Aleše Drašnara. Výstava je přístupná do konce dubna o víkendech, od května každý den kromě pondělí, potrvá to až do září. Více čtěte ZDE

  Autor: Romana Vébrová

 • 24.

  Most v nebesích

  Na Dolní Moravě se otevřel nejdelší visutý most na světě. Lávka v nebesích spojuje hřebeny Slamník a Chlum a vede 721 metrů nad Mlýnským údolím. V nejvyšším bodě mostu se ocitnete celých 95 metrů nad zemí.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 25.

  Holografický Rudolf II.

  Hrad Svojanov na Svitavsku připravil multimediální výstavu o Rudolfu II. Expozice se věnuje jeho životu, průvodcem je sám panovník v digitální podobě. Pomocí hologramů Rudolf seznámí návštěvníky se svými korunovačními klenoty a ukáže nejvýznamnější předměty svých sbírkových kolekcí. Rudolfa II. zpodobnil syn Jana Wericha, Jiří Werich Petrášek. V expozici je možné nahlédnout například do kabinetu kuriozit a kunstkomory nebo zjistit, jak fungovala renesanční alchymistická laboratoř. K vidění bude do 28. srpna.

 • 26.

  Loutky v Paláci šlechtičen

  Po pěti letech se otevírá opravený Palác šlechtičen v Brně. Nabízí rovnou dvě velké výstavy. Jedna je věnovaná historii loutkářství u nás a představí se takřka 600 loutek, druhá provede lidovým moravským folklorem. Více čtěte ZDE

  Autor: mzm.cz

 • 27.

  Stroje Leonarda da Vinci

  Výstava v Technickém muzeu v Brně nabízí výběr více než padesáti modelů da Vinciho strojů, které vytvořili italští řemeslníci přesně podle jeho plánů a návrhů. Zvedák, kuličkové ložisko, setrvačník a další vynálezy si tu navíc můžete vyzkoušet. Výstava nabízí i reprodukce slavných da Vinciho obrazů, jako je Mona Lisa, Poslední večeře, Dáma s hranostajem a další. To vše doplní informační panely a audiovizuální projekce. Výstava trvá do konce roku.

  Autor: CzechTourism, archiv pořadatelů a Blesku

 • 28.

  Slovanská epopej

  Na zrekonstruovaném zámku v Moravském Krumlově jsou opět k vidění velkoplošná plátna Slovanské epopeje od Alfonse Muchy. Kapacita návštěvníků je omezena na 100 a to jak kvůli protipandemickým opatřením, tak kvůli udržení konstantní teploty a vlhkosti. Více čtěte ZDE

  Autor: Robert Klejch

  Fotogalerie
  46 fotografií

   

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

bre-burda: Už slyším to pohoršení: "Jak může někdo zamířit na Matějskou, když na hranicích s Polskem mrznou tisíce ukrajinských matek s dětmi!"

(10. 03. 2022 18:03)

gjfish: A co taková Svatováclavská strakonická pouť? Která je, co do rozsahu, brána jako 2. největší pouť v ČR (po Matějské).

(24. 09. 2021 15:18)

Resch: Covid se už těší ....

(09. 09. 2021 22:02)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy