Do výběhu pustili chovatelé mámu Saraswathi (6) i s jejím zvídavým klukem. Ten přišel na svět v polovině prosince a dosud byl v chovatelském zázemí. „Ve výběhu bude s matkou denně do 14 hodin. Poté si prostor bude zase užívat otec Druva (6),“ sdělila mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Dvojici huňatých medvědů získala zoo z Indie v roce 2015. „Chov jsme obnovili po 30 letech a jsme šťastni, že mládě se má k světu. Seznamuje se s výběhem a my musíme vše vychytat pro jeho bezpečnost. Zatím je s matkou, ale chceme se pokusit rodinu později spojit. Je to ale riskantní. Uvidíme. Medvídka si chceme užít. Určitě tu bude tak 2,5 roku,“ sdělil ředitel druhé nejúspěšnější zahrady v Česku, Roman Horský.

Video
délka: 02:22

Dnes návštěvníci zoo Zlín poprvé viděli malého medvídka pyskatého. Je to rarita. Za uplynulý rok se v Evropě podařil odchov jen ve Zlíně. Slávka Červená, Blesk

Medvídek se rád vozí na hřbetu mámy, kde se drží chlupů, ale už rošťácky pobíhá a zkoumá terén. Dokonce hned napoprvé zkusil, jak se lozí po kmenech.

Kluk si nyní kromě mateřského mléka pochutnává i na ovoci, dostává i hmyz a speciální směs vařené zeleniny, vajec a granulí pro hmyzožravce.

Unikátní průvodce po českých zoologických zahradách již v prodeji!
Fotogalerie
10 fotografií