Ve stříbrném Aston Martinu DB5 jezdil už Sean Connery (†90) při natáčení Goldfingera v roce 1964. V 70. letech jej sice vystřídaly jiné značky, od nástupu Pierce Brosnana (68) v roce 1995 už ale s agentem 007 opět tvoří nerozlučnou dvojici.

Nejnovější snímek »Není čas zemřít« točil Daniel Craig (53) v jihoitalském skalním městě Matera hned s deseti DB5! Prodejní cena jednoho bývá až 1,3 milionu dolarů, tedy 28 a čtvrt milionu korun! Osm z nich se však pro produkci vyrábělo na zakázku, jejich cena proto nejspíš byla ještě mnohem vyšší! Je přitom otázkou, kolik z nich přežilo závěrečnou klapku. Při natáčení minulého dílu Spectre totiž filmaři sedm z deseti použitých Aston Martinů zdemolovali tak, že už zbývalo vraky jen sešrotovat.

Kromě DB5 budou stáj Aston Martin ve filmu reprezentovat i modely DBS a V8 Vantage, v němž se proháněl čtvrtý Bond Timothy Dalton (75), a také dlouho utajovaná supermoderní Valhalla, kterou firma uvede na trh až příští rok v limitované edici 500 kusů. Tvůrci filmu tak prý chěli propojit minulost, přítomnost a budoucnost.

Na dlouho odkládanou světovou premiéru 25. bondovky »Není čas zemřít« se těší i britská královská rodina. Na červeném koberci před Royal Albert Hall jsou v úterý očekávání příští dva králové země, které agent 007 slouží – Charles (72) a William (39) v doprovodu manželek Camilly (74) a Kate (39). První následník trůnu Charles se ostatně už v roce 2019 přišel podívat přímo na natáčení.

Chcete vidět Bonda dřív než ostatní?!

HRAJTE S BLESKEM O VSTUPENKY NA ČESKOU PŘEDPREMIÉRU (STŘEDA 29. ZÁŘÍ)!

VIDEO: Trailer k nejnovější bondovce No time to die

Video
délka: 02:34.78
Video se připravuje ...

Trailer k nejnovější bondovce No time to die archiv

Fotogalerie
47 fotografií