„Jiří má velké problémy s jícnem, nemůže kvůli tomu tolik namáhat hlasivky. Hodně ho to sebralo,“ prozradil Blesku zdroj z divadla.

Sám Dvořák, jehož jste mohli vidět např. v pohádce Anděl páně (i jejím druhém pokračování), v seriálu Sanitka 2 nebo ve středu na ČT1 v inscenaci Roznesu tě na kopytech, zprávy o svém zdravotním stavu mírní. „Jsem nemocný, ale nikoli dlouhodobě. Budu v pořádku,“ napsal v SMS zprávě Blesku. Otázku, proč tedy na tak dlouho ruší práci, nechal bez odpovědi.

Video
délka: 01:48.82

Jiří Dvořák: Zdravotní problémy na natáčení Anděl Páně 2! Vysoké horečky! Blesk TV

„Děkuji všem za podporu a přání brzkého uzdravení,“ stálo v další a zatím poslední zprávě od něho. Skutečnost, že divadlo ruší všechna představení s ním minimálně do ledna, ale nasvědčuje, že nepůjde o úplnou banalitu...

Z programu vinohradské scény už několik týdnů mizí představení s Dvořákem Dvojitý agent a Ideální manžel, ve kterých má hlavní role. V Amadeovi dokonce jeho roli Salieriho převzal Denny Ratajský (36)!

„Vzhledem k nemoci pana Dvořáka jsme byli nuceni zajistit provoz divadla, a to včetně záskoků. To neznamená, že by se po uzdravení neměl do svých rolí vrátit. Zatím však neznáme termín jeho návratu,“ oznámil ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer(65). „Zprávy o zdravotním stavu a délce léčení se mění ze dne na den. Je mně líto, že divákům způsobujeme nepříjemnosti, a tímto se všem omlouvám,“ dodal.

Herec musel zrušit veškerou práci také v reklamě a dabingu. Jeho hlas máme přitom spjatý například s charismatickým spisovatelem ze seriálu Castle na zabití. Dabuje také Daniela Craiga (48) alias 007 Jamese Bonda.

Fotogalerie
33 fotografií