25. červen 2019
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Nevejdete se do úzkých bot? Tyhle triky vám pomůžou

/
 • (iStock)
  26. dubna 2019 ● 06:00
   

  Koupila jste si nové boty, ale radost z nového úlovku vás brzy přešla, protože vás při chůzi tlačí a na nohách máte bolestivé pruchýře? Nezoufejte a vyzkoušejte triky, které vám pomohou s nepohodlnými botami…

  Občas se to stalo každé z nás. Vybrala jste si botky, ve kterých jste se v obchodě chodilo skoro jako v bačkůrkách, ale při delším chození venku nadšení vystřídalo pořádné trápení s puchýři a otlaky. Možná jste si vybrala špatnou velikost nebo vám nesedí tvar. Nebo jen botky potřebují čas na rozchození. Byla by každopádně škoda se s krásnými novým botami hned rozloučit. Dejte jim ještě šanci! Existuje totiž několik řešení, jak těsné boty roztáhnout a také jak předejít nechtěným puchýřům.


 • 1.

  Fén

  malé boty

  Prvním způsobem, jak roztáhnout boty, je obléct si silnější ponožky nebo několik párů na sebe a pak v nich vklouznout do bot. Poté za pomocí fénu ohřejte místa, kde vás boty dřou a tlačí, a zkuste nohou v botě lehce pohybovat. V botách pak chvíli choďte, dokud nevychladnou. A pak znovu opakujte. Uvidíte, že za chvíli boty povolí a vytvarují se podle vašich potřeb. Jen pozor, tento trik lze však použít pouze na kožené boty.

 • 2.

  Led

  malé boty

  Vyzkoušet můžete také trik s ledem. Jak na to? Naplňte dva plastové uzavíratelné sáčky vodou a vložte je do bot, až do jejich špičky. Abyste zamezili tomu, že se sáček v mrazáku roztrhne, použijte speciální sáčky do mrazáku. Boty se sáčky dejte (ideálně zabalené v igelitce) do mrazáku. Občas se podívejte, zda už voda nezamrzla, v momentě, kdy ano, vyndejte boty a nechte je 20 minut v teple, pak opatrně sáčky vyndejte. Pokud se pokusíte led z boty vytáhnout hned, mohli byste ji poškodit. Zmrzlá voda botu roztáhne a vám by měly sedět hned lépe. Pokud ne, proces opakujte.

 • 3.

  Mokré ponožky

  malé boty

  Nevíte, jak roztáhnout těsné lodičky? Někdy může pomoci lehce navlhčená ponožky, pokud chcete účinek znásobit, použijte na ponožku trochu lihu. Ty si nazujte do bot a procházejte se v nich nějakou dobu doma. Díky vlhkosti by se měly stát měkčími, a tím pádem i pohodlnějšími.


 • 4.

  Lžíce

  malé boty

  Pokud vás ve tvrdých kožených botách tlačí jen v některém místě, můžete zjemnit kůži uvnitř obuvi za pomoci zadní strany lžíce. Toto místo několikrát třete boty by měly povolit.

 • 5.

  Napínáky a sprej

  malé boty

  Nejspolehlivějším a zároveň nejbezpečnějším způsobem, jak roztáhnout kožené boty, jsou napínáky. Ty zpočátku vaše boty lehce roztáhnou a poté udrží jejich tvar. V obchodech zakoupíte také speciální spreje na roztažení bot či silikonové spreje, který pomáhá obuv změkčit a povolit.


 • 6.

  Dedorant

  malé boty

  Puchýře se tvoří především na okrajích chodidel či prstů, kvůli zvýšenému tření mezi botou a kůží. Na místa, kde vás boty tlačí nejvíce – na patách, na malíčcích nebo palcích, naneste na nohy tuhý nebo kuličkový deodorant. Nohy se vám nebudou tak odírat a navíc vám budou vonět.

 • 7.

  Balzám na rty

   

  nové boty

  Zabránit tvorbě nechtěných puchýřů, které způsobují nové boty, vám pomůže i běžná věc z vaší kosmetické taštičky. A to balzám na rty. Obětujte ho a na rty si pak pořidťe nový. Uvidíte, že nejen jako první pomoc se to vyplatí. Kritická místa namažte balzámem na rty. A pokračujte v tom i první dny, kdy budete nové botičky prošlapávat. Balzám je změkčí a zanechá je kluzké a bez bolavých puchýřů.

 • 8.

  Dětský pudr

  malé boty

  Obyčejný dětský pudr se bude hodit hlavně v létě, kdy s oblibou nosíme boty naboso. Pudr dokáže velmi výrazně snížit třecí sílu na povrchu nohy, a tím zabraňuje odření kůže. Jednodušše suché nohy před obutím posypte. Má to ale ješte jeden bonus - pudr vám též pomůže od nadměrného pocení nohou a nepříjemného zápachu.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy