Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 20°C

Silonky, které už nenosíte, se budou hodit! Vyřeší tyhle nehody v domácnosti

/
 • (iStock)
  17. července 2023 ● 06:00

  Silonové punčocháče neboli silonky má doma asi každá žena. Většinou nám na dlouhé nošení nevydrží, a tak stále pořizujeme nové. A ty staré, oprané a s puštěným okem nebo zatrhanými vlákny buď kupíme doma, nebo končí nekompromisně v koši. A to je velká škoda! Je spousta míst, kde se vám můžou ještě hodit!

  Pružný a přitom pevný materiál starých silonek využijete všude tam, kde je obyčejná gumička příliš krátká. Pevně sváže, ale současně poskytne určitou vůli, takže věc nepoškodí. Třeba se vám bude hodit při svazování karimatky, balíku novin nebo i dalších věcí. Ale už nenositelné silonky toho umí mnohem víc. Nechte se inspirovat a určitě následující tipy vyzkoušejte! 


 • 1.

  V koupelně

  Autor: iStock

  Pokud nemáte po ruce sáček na praní jemného prádla, udělejte si praktický sáček ze staré punčochy. Vaše spodní prádlo a další potřebné kousky dobře ochrání.

  Silonový sáček poslouží i při relaxaci. Když si do něj naskládáte svoje oblíbené  bylinky a vložíte do horké vany, ve vodě se krásně rozvoní. Zároveň bylinky zůstanou v pořádku na svém místě a vy si můžete užívat báječnou koupel.

  Staré punčocháče využijete v koupelně, také pokud používáte klasické mýdlo. Zbylý kus mýdla rád v rukou klouže. Když ho ale zabalíte do kusu starých silonek, mytí bude hned jednodušší, a navíc ho pak můžete používat až do konce.

   


 • 2.

  V kuchyni

  Autor: iStock

  Rádi byste prodloužili trvanlivost cibule a česneku? Tak je nenechte jen tak válet a k uskladnění použijte punčochy, které jste už vyřadila. Postupně vkládejte hlavičky česneku nebo cibule a vždy mezi jednotlivými plody zauzlujte, dokud se celá punčocha nezaplní. Až budete hotova, jen tenhle vychytaný věšák pověste v kuchyni nebo ve špajzu. A podle potřeby vždy jen odstřihnete tu nejspodnější část. Jelikož bude kolem krásně proudit vzduch, zelenina se nebude kazit. 

   


 • 3.

  Na zahradě

  Autor: iStock

  Vyřazené punčochy se vám budou hodit také na zahrádce. Ochrání například dozrávající dýně či cukety před menšími škůdci.  


  V silonkách můžete také pěstovat sazeničky. Stačí je naplnit substrátem, přidat sazeničky a zauzlovat.


  Když punčocháče nastřiháte na pružné proužky, dobře s nimi připevníte rostlinky k tyčkám. Jsou vhodnější než klasický provázek, jelikož stonky tolik nezaškrtí.  

   


 • 4.

  Při úklidu

  Autor: iStock

  Nylon má kromě prodyšnosti ještě jednu skvělou vlastnost, a to že nepouští vlákna. Bude se vám tedy hodit při úklidu, hlavně jako prachovka. Když například omotáte silonky kolem ramínka nebo  násady od smetáku, máte rázem šikovnou prachovku. Tak se dostanete na špatně dostupná místa, kam se třeba hadice od vysavače nevejde.

  Oceníte je také, pokud máte nějakého čtyřnohého mazlíčka. Nejspíš stále luxujete chlupy, které vám zanechává na pohovce. Ušetřit práci si můžete tak, že smotáte několik silonek do klubíčka a budete jím přejíždět po povrchu. Chlupy by se do silonek měly nachytat, a vy máte uklizeno.       


 • 5.

  Při hledání

  Autor: iStock

  Ztratili jste doma něco drobného a bojíte se, že to třeba nedopatřením při luxování vysajete? A přijdete tak třeba o cennou náušnici nadobro? Vezměte si na pomoc kousek punčochy. Přes konec trubice ji přetáhněte a dobře upevněte gumičkou a pak vysajte místa, kde by se ztracený předmět mohl nacházet. Ztracený předmět by se měl na punčoše zachytit, a nedostat se tak do útrob vysavače. 

    • 6.

  Odlakování nehtů

  Autor: iStock

  Na odlakování nehtů používáme nejčastěji vatové tamponky. Pokud vám zrovna došly a odstranění oprýskaného laku je nutností, pomoc vám poskytnou i v tomto případě staré silonky, které stačí jen nastříhat na menší kousky.

   


 • 7.

  V dílně

  Autor: iStock

  Tento trik ocení každý kutil. Vyřazené punčocháče poslouží jako skvělý filtr, pokud chcete přecedit barvu a zbavit se zaschlých hrudek nebo žmolků. Nebo pokud nechcete, aby se během používání barvy do ní dostaly jiné nečistoty.

   


 • 8.

  Sušení prádla

  Autor: iStock

  Možná se vám to už také několikrát stalo. Při sušení svetru nebo halenky vám zůstaly nepěkné otisky po kolíčcích, které šly obtížně rozžehlit. Příště tomu můžete velmi lehko předejít. Stačí, když  nohavice starých silonek protáhnete rukávy a zauzlujete na prádelní šňůře!

   

      

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy