Servírku obviňují z požáru ve švýcarském baru: Šokující tvrzení rodičů!
Rodiče jedné z obětí požáru ve švýcarském středisku Crans-Montana zažívají neutuchající žal. Veřejnost jejich zesnulou dceru viní ze založení ohně! Pozůstalé rodiče ranila fotografie, kde dcera sedí v helmě na ramenou muže a v blízkosti hořlavé stropní pěny drží šampaňské a prskavky. Podle zmíněných rodičů měli majitelé zamknout nouzový východ, aby ušetřili! Obviněný muž byl uveden do vazby, ze které ho 23. ledna po složení kauce pustili na svobodu.
Francouzská servírka Cyane Panineová (†24) tragicky zemřela při rozsáhlém silvestrovském požáru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana, kde osudného večera pracovala. Nehoda si vyžádala 40 obětí a 100 vážně popálených. Veřejnost ji posmrtně začala z obrovské tragédie vinit, a to na základě fotografie kolující na internetu. Rodiče zesnulé ženy jsou plní zármutku a pohled na zmiňovanou fotografii je velmi ranila.
Cyanii se přezdívá „dívka v helmě“, jelikož na fotografii pořízené jen chvilku před tragédií sedí v přilbě na ramenou kolegy v masce. V ruce drží šampaňské s prskavkou a vzhledem k jejímu vyvýšení se s pyrotechnikou pohybuje nebezpečně blízko stropní pěny. Žena přitom pouze plnila rozkazy majitelů baru a snažila se na jejich popud pořádně rozproudit silvestrovskou atmosféru.
Pozůstalí rodiče se topí v žalu a vzpomínají na dceru jako na šťastnou, bystrou, přátelskou a tvrdě pracující ženu, jejíž vášní byla v dětství jízda na koni. „Cyane byla spontánní, radostná a plná lásky,“ popsala pro deník Daily Mail truchlící matka (64). Podle ní byla dcera velmi důvěřivá a zaplatila za to životem.
„Nedokážu se smířit s tím, že je moje dcera brána pouze jako ta dívka v helmě s prskavkou v ruce,“ popsal nešťastný otec oběti. Majitelé se vyjádřili, že nad ztrátou modrooké Francouzky také truchlí. Majitel Moretti ji popsal jako nevlastní dceru a jeho manželka ji přirovnala k malé sestře. Oba čelí hned několika obviněním z nedbalosti. Patří mezi ně ublížení na zdraví, zabití a žhářství. Hrozí jim až 20 let ve vězení. Přesto v pátek 23. ledna propustili Morettiho z vazby po složení kauce 200 000 franků (přibližně 5,2 milionů korun). Soud nařídil opatření, která mají zabránit obviněnému uprchnout ze země.
Podle serveru The Sun měli majitelé chvíli před požárem zamknout nouzový východ a tím celou situaci výrazně zhoršit. Důvodem byl strach z vniknutí hostů bez zaplacení vstupního poplatku 1 000 euro!
Cyane si podle rodičů měla před tragédií na práci několikrát stěžovat. Mluvila o náročných úkolech bez možnosti přestávek a fyzickém i psychickém vyčerpání. Údajně žena v práci nedostala žádné bezpečností školení a neměla s podnikem ani oficiální smlouvu. Od roku 2019 se v baru zanedbávaly povinné požární kontroly bezpečnosti.




















Hlavní vinu nese (spolu)majitelka baru, hlavně díky své chamtivosti a zanedbávání bezpečnosti provozu.