Ashya dělá v uzdravování pokroky: Z apatického chlapce je teď vysmáté děcko

Autor: dce - 
8. 11. 2014
09:30

Ashya King, kterého koncem srpna rodiče unesli z nemocnice v Londýně, dělá v léčbě rakoviny velké pokroky. Chlapce v Anglii už nechtěli léčit tak, jak by si rodiče představovali, a proto se ho rozhodli i přes nesouhlas lékařů přesunout do Čech. A ukázalo se, že šlo o správné rozhodnutí!

Ashya se od svého přesunu do Česka hodně změnil. Býval apatický, vůbec nemluvil, nesmál se a rozhodně si nehrál. Už když z protonového centra v Praze odjížděl koncem října bylo vidět, jak se jeho stav zlepšil.

Ani v té době příliš nemluvil, dnes už je tomu jinak - je vidět, jak rychle se po léčbě uzdravuje. V současné době je v péči španělských onkologů a jeho šance na úplné vyléčení jsou velmi vysoké. Když člověk pomyslí, že v Anglii by ho nechali jen tak zemřít...

„Jedna věc je to, že s každým pacientem zůstáváme v kontaktu, jsme s Kingovými v kontaktu i z toho přátelského hlediska, jak potvrzuje pan King, který říká, že si v České republice našel hodně přátel,“ řekla Blesk.cz ředitelka pro strategii a marketing Protonového centra Iva Taťounová.

Doporučujeme
santixkauz ( 8. listopadu 2014 14:14 )

blbváři, vy jste se snad totálně pomátli …dva týdny starou fotku, kde to děcko vypadá jak retardovaný debil vyáváte za pokrok v uzdravování zřejmě si tu debilitu obědnali ti zlodějští magoři z Prdlonového centa zde je vaše patlanina s toutéž dementní fotografií http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/282633/chlapecek-ozarovany-v-cesku-dorazil-do-spanelska -lecba-pro-nej-ale-nekonci.html

slecnadashwoodova ( 8. listopadu 2014 13:58 )

drzim palce, rodicia spravili vsetko respekt strasne je, ze musia "uniest"vlastne dieta a este ich zato stihaju!? nonsens bohorovnost lekarov a statu je neuveritelma a este je smutne, ze zachrana zivota dietata je dnes vycislena na take prachy, tragicke a trestuhodne

jees ( 8. listopadu 2014 12:27 )

"listure" a "honzo54", nejsu exemplární optimista, ale že múže být nekdo taký škarohlíd a závistlivec, jako vy dva, na to nemám slov.

negomba ( 8. listopadu 2014 12:20 )

Skvělá zpráva! Chlapec se uzdraví a pro nás, jako republiku je to pozitivní reklama. Aspoň něco pozitivního!

listure ( 8. listopadu 2014 10:48 )

Dítě ještě zdravé není a říkali, že jim dají jen část peněz..., tak nezáviď. Léčbu by měli poskytnout kdekoli na světě alespoň dětem zdarma...utrácí se za naprosté hovadiny - výzkumy, které jsou k ničemu (třeba,proč si filipínec zapichuje drát do zad a jestli je prosociální atd.)

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa